Společná výstava na téma zvíře v pražské Galerii La Femme, na které Ladislav Kuklík představuje své poslední kresby, a Mony Lipi, jež vystavuje keramické a bronzové plastiky, končí v úterý 10. prosince.

Mona Lipi vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, o výtvarné umění a přírodu se zajímala od dětství a později, na konci 90. let, se začala zabývat intenzivněji keramikou, umělecké vzdělání získala v ateliéru Jiřího Pošvy. Inspiraci své tvorby hledá v přírodě. Fascinuje ji především podobnost lidské a zvířecí říše, zejména pak podobné grimasy člověka a zvířete. Tato parabola zvíře – člověk provází celou její dosavadní tvorbu. Její díla jsou zastoupena vedle Galerie La Femme například v galerii Art Pro nebo v Casa San Marcos (Quito) v Ekvádoru a v soukromých sbírkách v Čechách, ve Francii, Německu, Rakousku, USA atd.

Ladislav Kuklík studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v oboru grafiky a ilustrace, poté pokračoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliérech Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Ladislav Kuklík se věnuje volné grafice, kresbě a ilustraci. Mezi jeho tématy dominují ženský akt a zvířecí motivy. Z technických postupů si oblíbil zejména pastel, tužku a čárový lept s akvatintou. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha českých i zahraničních sbírkách, vystavuje po celém světě.


Share on Myspace