V již 11. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2019 a Dětská chuťovka 2019 uspělo celkem 61 českých firem. Ve spolupráci s Literárními novinami byla také vyhlášena Harmonická potravina 2019, kterou se stal Merlot, výběr z hroznů 2017, od společnosti Víno Blatel.

Značkou Česká chuťovka 2019 se tak může nově pyšnit 185 výrobků (o 12 víc než loni) a značkou Dětská chuťovka 2019 pak dalších 26 (o tři méně než loni). Titul Rytíř české chuti obdrželi Jana Dostálová (za významný přínos potravinářskému výzkumu a jeho osvětu) a Jaroslav Radoš (za úspěšný rozvoj výroby jakostních a chutných masných výrobků v podkrušnohorském regionu).

Česká chuťovka si jako nezávislá iniciativa potravinářských odborníků vybudovala za 11 let své existence pevné postavení mezi uznávanými značkami kvality potravin vyrobených v České republice a mnozí výrobci se proto do soutěže opakovaně a rádi vrací. Získaná ocenění Česká chuťovka a Dětská chuťovka tak pro ně znamenají i nezanedbatelný marketingový přínos.

Výsledky letošní soutěže potvrdily, že rozmanitost, ale zejména kvalita a chuťové parametry potravin ucházejících se o obě značky, se rok od roku zvyšují.

Seznam letošních, ale i v předchozích letech oceněných potravin v soutěžích Česká chuťovka a Dětská chuťovka, jakož i další aktuální informace ZDE či ZDE. K dispozici je rovněž přehledná interaktivní databáze vítězů ZDE


Share on Myspace