Nezávislý projekt potravinářských odborníků o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek ČESKÁ CHUŤOVKA vstupuje do druhé dekády své existence. Ve spolupráci s Literárními novinami bude v rámci letošního ročníku vyhlášena i Harmonická potravina 2019.

Od počátku soutěže získalo značku ČESKÁ CHUŤOVKA už 198 českých firem pro 822 svých výrobků a DĚTSKOU CHUŤOVKOU 84 českých výrobců a celkem 143 potravin. Taková čísla už představují poměrně široké spektrum potravin, po kterých mohou s jistotou sáhnout všichni, pro něž je vynikající chuť produktu jedním z nejdůležitějších kritérií výběru.

Vyvážená a atraktivní chuť potravin je však důležitá i z jiných než jen „požitkových“ důvodů. Věděli jste, že na každého člena české domácnosti ročně připadá okolo 25 kilogramů vyhozených potravin? Velké procento se týká především rodin s malými dětmi, u nichž často rozhoduje vybíravost.

Plýtvání tohoto druhu se negativně odráží nejen na rodinném rozpočtu, ale i na našem životním prostředí. Patří-li vaše rodina z tohoto hlediska do „rizikové“ skupiny, poohlédněte se v obchodech i po výrobcích označených jako DĚTSKÁ CHUŤOVKA. Tuto značku – jako jedinou svého druhu na světě – uděluje produktům porota složená výhradně z dětí, a vy si tak můžete být jistí, že takto označený výrobek bude vašim potomkům chutnat.

Při nákupu loga ČESKÁ CHUŤOVKA a DĚTSKÁ CHUŤOVKA jistě nepřehlédnete, jsou umisťována na obaly zboží či přímo k výrobku na pultu. Všechny oceněné potraviny jsou označeny logem, jejich seznam si můžete najít i na webu. Sofistikovanější vyhledávání nabízí Databáze vítězů soutěže Česká chuťovka a Dětská chuťovka ZDE

A jaký tedy bude nadcházející 11. ročník? Slavnostní předávání ocenění se uskuteční 10. října 2019 – již tradičně proběhne v historických prostorách Valdštejnského paláce, sídle Senátu. Přítomní novináři tam i letos na základě vlastní ochutnávky předají třem z oceněných plaketu Cena novinářů – Česká chuťovka 2019 a podruhé bude ve spolupráci s Literárními novinami vyhlášena Harmonická potravina 2019. V pořadí již sedmá výrazná osobnost českého potravinářství bude slavnostně poctěna titulem Rytíř české chuti.

Uzávěrka přihlášek do letošní soutěže je 12. září. Přihlášku i pravidla soutěže naleznete ZDE


Share on Myspace