Milan Kunc studoval v šedesátých letech pražskou AVU, pro údajný nedostatek talentu byl však vyloučen. Ve studiu pokračoval až v emigraci, na düsseldorfské Staatlichen Kunstakademie u Josepha Beuyse a Gerharda Richtera. Postupně žil a pracoval v Kolíně nad Rýnem, v Římě, v New Yorku, v posledních letech opět i v Praze.
Olomoucká výstava, nazvaná podle jednoho z klíčových obrazů expozice Amor a Psyche a členěná do několika kapitol (Portrét, Italský klasicismus, Reflexe doby, Bezčasí), je zaměřena z větší části na autorovu vynikající kreslířskou tvorbu, která není v České republice patřičně známa. Vedle několika desítek obrazů se tak návštěvníci mohou seznámit s více než stovkou kreseb, z nichž je patrná neobyčejně široká škála autorových přístupů. Na výstavě nechybí ani umělcovy pro české publikum zcela neznámé výtečné portrétní kresby ze sedmdesátých let.
Expozici doprovází publikace z nakladatelství Arbor vitae. Pro návštěvníky výstavy je připraven i doprovodný program. Nejbližší komentovaná prohlídka se koná v úterý 23/3 v 17. Průvodcem bude kurátor Ladislav Daněk. Kapacita je ovšem omezena. Vstupenky je třeba si rezervovat přímo v pokladně Muzea moderního umění (osobně nebo na telefonním čísle 585 514 241) či na mailové adrese bielesz@olmuart.cz.
Amor a Psyche
Milan Kunc
Kresby a obrazy 1976-2009
Muzeum moderního umění
Denisova 47
Olomouc
Do 9/5






