Http://www.Automobilovedily24.CZ

Polský ministr vnitra k Barceloně: Evropo, probuď se… Zavři dveře!

Svět Pátek, 18 Srpen 2017 10:32

S apelem zejména vůči EU přišel včera v televizi TVP Info polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak (na snímku). Podobný vzkaz měl již před měsícem a agentury jej přenášely pod titulkem „Zavřeme uprchlíkům dveře“.

Pavol Haulík: Respondenta nemůžeme poslat na detektor lži

Rozhovory Pátek, 18 Srpen 2017 07:39

Politici někdy musí jít i proti svým voličům. Pokud má mít politika výsledky, nemůže se dělat jen na základě populistických názorů. Na druhé straně ale nemůže jít politika výrazně proti veřejnému mínění, myslí si sociolog Pavol Haulík, výkonný šéf Agentury MVK, která se výzkumy veřejného mínění dlouhodobě zabývá.

Dita Táborská: Malinka by mohla být svůdná i pro muže

Recenze Pátek, 18 Srpen 2017 06:50

 

Dita Táborská (nar. 1981) vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Pracovala externě pro Českou televizi a Český rozhlas, působila na politickém a tiskovém oddělení izraelského velvyslanectví a v roce 2009 vstoupila do služeb českého ministerstva zahraničních věcí. V současnosti se věnuje ponejvíce své rodině. V těchto dnech vchází v nakladatelství Host její první román nazvaný Malinka.

Dita Táborská: Malinka

Čtení Pátek, 18 Srpen 2017 06:40

 

Román Malinka je především svižně a vtipně vyprávěný příběh, který s nesmlouvavou naléhavostí zobrazuje krizi lidské identity, zamýšlí se nad její podstatou a právem na ni. Rodičovství v mnoha podobách se v něm vymyká definicím. Postavy románu se navzájem potřebují k životu, ale ten je často škodolibě plácá přes prsty…

Jak se Trump učí „nedělat si starosti s čučche a mít rád bombu“

Svět Čtvrtek, 17 Srpen 2017 07:19

 

Aneb, zaútočí-li USA na Severní Koreu jaderně, patrně odstartují i ruské a čínské rakety, ale kam?

Dustin Hoffman – herec tělem i duší

Film Čtvrtek, 17 Srpen 2017 07:11

Těžko si představit žebříček nejlepších herců světové kinematografie, v němž by nefiguroval Dustin Hoffman, který nedávno v tichosti oslavil své osmdesáté narozeniny. Přestože v posledních letech nenatočil film, který by byl hoden větší pozornosti, má na svém kontě nepřeberné množství rolí z kategorie nezapomenutelných, přičemž ty, které ztvárnil ve filmech Kramerová versus Kramer a Rain Man a získal za ně zaslouženě Oscara, představují v jeho filmografii jen onu pověstnou špičku ledovce.

Rychlé šípy BEZ Rychlých šípů?

Ivo Fencl Čtvrtek, 17 Srpen 2017 07:05

Když už jsem komicky a hnidopišsky probral, kde měli Rychlé šípy čepice, přijměte i pojednání o tom, kde vůbec nejsou.

Bernhard Schlink: Letní lži. Příběhy

Čtení Čtvrtek, 17 Srpen 2017 06:51

 

Bernhard Schlink, autor bestselleru Předčítač, se v novém souboru povídek zamýšlí nad tématem lži; ta hraje často hlavní úlohu ve vztazích mileneckých, manželských, mezi rodiči a dětmi i ve vztahu k sobě samému.

Skandál kolem ukrajinských raketových motorů pokračuje

Svět Středa, 16 Srpen 2017 12:33

Poté, co se objevil článek v New York Times ohledně možnosti dodávky ukrajinských raketových motorů (komponenty pro mezikontinentální balistické střely), objevují se další spekulace, a to na všech frontách. Podle posledních zpráv na dodávce participovaly jak Ukrajina, tak údajně i Rusko.

Zia Haider Rahman: Ve světle toho, co víme

Čtení Středa, 16 Srpen 2017 10:03

 

Přátelství dvou mužů a zrada jednoho z nich na pozadí rozpadu států a stahujících se mraků ekonomické krize.

Sunnité se šíity? Saúdové přes Bagdád k Teheránu? Že by?

Tereza Spencerová Středa, 16 Srpen 2017 07:54

Cosi se dává do pohybu, nejspíš z racionálního důvodu – z tuny problémů, jímž Saúdská Arábie čelí, je k přežití prostě nezbytné alespoň některá závaží odhodit.

 

 

Deziluze Maria Vargase Llosy z revolucí v LA

Svět Středa, 16 Srpen 2017 07:37

 

Velmi si vážím pana Maria Vargase Llosy, protože je to pan Někdo, spisovatel dokonale znající nejen svou zemi Peru, ale i celý latinskoamerický svět. Jenže pan Mario Vargas Llosa chtěl být i prezidentem, což podle mě neměl zkoušet.

Brutalismus a spol. aneb Zachovejte ty „příšernosti“!

Komentáře Středa, 16 Srpen 2017 07:32

„Špatný politik vám poví, kde se žije hůř.“

„A dobrý politik?“

„Neexistuje.“

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB