Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Upřednostní Kreml dívky nebo stabilitu a geopolitiku?

Tereza Spencerová Pondělí, 29 Srpen 2016 10:20

Problém ženské obřízky v Rusku nejspíš přestal být tabu, což by mohl být první krok k likvidaci tmářských praktik.

Hieronymus Bosch podle Gary Schwartze

Ivo Fencl Pondělí, 29 Srpen 2016 08:03


Historik umění Gary Schwartz (*1940 v Brooklynu) studoval dějiny umění na Newyorské univerzitě i na Univerzitě Johna Hopkinse, ale roku 1965 se odstěhoval do Holandska, kde se specializuje na tamní malířství 17. století. Stal se tak i autorem knihy Jheronimus. The road to heaven and hell, která česky vyšla právě letos; jinak ovšem je spíš odborníkem na Rembrandta!

Fotoblog Fr. Dostála: Názor jsem nezměnil

František Dostál Pondělí, 29 Srpen 2016 07:26

Dokonce ani po šetření inspekce „botičkářů", kteří 1. srpna brutálně zpacifikovali špatně parkujícího šoféra dodávky v Opletalově ulici.

Alexander Šubin: Anarchie není pro hlupáky

Civilizace Pondělí, 29 Srpen 2016 07:08

 

S ruským historikem Alexandrem Šubinem o anarchismu, jeho projevech v dějinách a Nestoru Machnovi, který na východě Ukrajiny prosadil anarchistický systém na území srovnatelném se současnou Belgií. 

Ztracení chlapci? Ne, hrdinové doby!

Art Pondělí, 29 Srpen 2016 07:08

Venkovní zeď galerie Artwall nabízí pohled na fotografie Slavy Mogutina. Výstava Ztracení chlapci: Srdečné pozdravy z Ruska se koná v rámci festivalu Prague Pride a ukazuje tváře mužů, kteří se nějákým způsobem pohybují na kraji společnosti.  Pro Slavu Mogutina je to jeho první samostatná výstava v České republice.

U knihovny s Petrem Bílkem č.33

U knihovny Neděle, 28 Srpen 2016 11:38

Daniel Glattauer: Není zač (Host 2015/ překlad Iva Kratochvílová)

Jiří Březina: Polednice

Čtení Neděle, 28 Srpen 2016 07:01

Mrtvá dívka nalezená mezi bloky panelových domů na okraji města naznačuje, že sídlištěm obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Hledání sériového vraha v labyrintu horkem rozpáleného sídliště by nebylo snadné ani pro sehraný tým zasloužilých vyšetřovatelů. Když ho dostane na starosti nováček Tomáš Volf se stejně nezkušenou kolegyní Evou Černou, čeká je opravdu těžký případ.

Tereza Spencerová: Když nemůžeš Rusy zastavit, přidej se k nim

Rozhovory Sobota, 27 Srpen 2016 06:50

 

Turecko vpadlo do Sýrie a USA s tím nemohou nic dělat, ač se jim to nelíbí. Tak komentuje nejnovější vývoj na Blízkém východě Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí též informuje o dvou návštěvách, kterým česká média nevěnovala pozornost, a samozřejmě se věnuje i návštěvě Angely Merkelové. (na snímku kurdští bojovníci v Sýrii)

Lars Kepler: Playground

Čtení Sobota, 27 Srpen 2016 06:46

Autorská dvojice, která píše i u nás populární krimi sérii s komisařem Joonou Linnou, tentokrát čtenářům nabízí mysteriózní thriller. Ve Švédsku se prodalo již přes 200 000 výtisků Playgroundu, práva jsou prodána do 15 zemí. Česky knihu vydává nakladatelství Host, v němž vyšly i předchozí knihy podepsané Lars Kepler.

Ploché nohy rozumu

8. den Sobota, 27 Srpen 2016 06:43

Náš dnešní evropský svět ztratil smysl pro posvátno. Jeho všední tvář je oholená a pragmaticky usměvavá. Sekularizované obyvatelstvo české kotliny se stará v první řadě o své materiální potřeby a do té doby, než mu selže zdraví, věří především penězům a známostem.

Propaganda na nás útočí

Glosář Sobota, 27 Srpen 2016 06:26

 

Lži, lži a zase lži. Napůl bláboly a nesmysly z neznalosti, napůl manipulace z touhy ohnout historii ke vkusu svému.

Turecko se Sýrií a Íránem a „postzápadní“ Blízký východ

Tereza Spencerová Pátek, 26 Srpen 2016 11:32

Turecký útok na severu Sýrie odhalil prohlubující se spolupráci mezi dosavadními nepřáteli i roli Ruska coby všudypřítomné síly, která spoluurčuje chod Blízkého východu.

 

 

Svébytná autobiografie historika Paula Johnsona

Ivo Fencl Pátek, 26 Srpen 2016 09:41

Znám dobrou metodu, jak napsat vlastní životopis! Recept je tady: Vytvořte portréty všech mužů a žen, které jste kdy potkali, a seřaďte to klidně podle abecedy.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz