Http://www.Automobilovedily24.CZ

Páteční tip: Stavte se u Magorovy kapličky

Art Pátek, 24 Červen 2016 07:15

Je fajn, že tam je...

 

Prvý den léta s ďáblíky a krásnou Hedou

Ivo Fencl Čtvrtek, 23 Červen 2016 08:45

Domluvili jsme se s mou hezkou kolegyní z Obce, že se sejdeme v jedenáct dopoledne v restauraci U Templářů na Malé Straně. Vyšlo to, dali jsme si oběd, víno a věnovala mi knihu Pražské vydavatelské společnosti Smaragdová čelenka, na jejímž sepsání se vcelku umně podílela triem svých vlastních próz Závod se smrtí, Plíživý Oto a (právě) Smaragdová čelenka.

Brexit je out pro střední a jihovýchodní Evropu

Svět Čtvrtek, 23 Červen 2016 08:38

 

Zastánce Brexitu ministr spravedlnosti Michael Gove prohlásil, že nemá obavu z odchodu, neboť ekonomické vazby podobné EU může Británie navázat s Bosnou, Albánií a Ukrajinou.

Stephen Clarke: Merde po evropsku

Čtení Čtvrtek, 23 Červen 2016 08:04

Británie a Evropská unie…  Nemůže být snad příhodnější příspěvek do rubriky ukázek z knih pro dnešní den, než právě úryvek z Merde po evropsku.  Ale odpověď na otázku, jak dopadne dnes britské referendum nebo i jen náznak k jaké straně se kloní autor, tu prosím nehledejte…

Co dělat, aby vaše děti v pořádku odletěly …

Komentáře Čtvrtek, 23 Červen 2016 07:01

„Nejprve je podstatné pochopit, že teroristický útok je reálná možnost, které budete čelit, což je něco, co si většina lidí neuvědomuje a nechce si to připustit“. Meir Elran, expert izraelského Úřadu pro národní bezpečnostní studia.

Nehezké výročí

Miroslav Pavel Středa, 22 Červen 2016 14:54


22.června 1941 překročily jednotky fašistického Německa pohraniční řeku Bug a začala – přepadením Sovětského svazu - konečná fáze druhé světové války.

Soros předvídá budoucnost Ruska. Jak ji vidí Rusové

Svět Středa, 22 Červen 2016 08:37

Soros přijel do Londýna varovat před Brexitem. Vidí v odchodu Británie z EU možnost, že se Rusko stane supervelmocí. Mimo jiné uvedl, že vztahy Západ – Rusko by se vyvíjely jinak, kdyby MMF vyslechl jeho rady. Evropa – EU její budoucnost? Vše podle amerického finančníka záleží na osudu Ukrajiny.

Pavel Brycz: Střídavá péče pro Kukačku

Čtení Středa, 22 Červen 2016 07:43

Rozvod. Manželé svádějí bitvu o svou šestnáctiletou dceru. Oba chtějí dítě jen pro sebe. Ale soudkyně prosazuje střídavou péči. Matka však prohlásí, že manžel není biologický otec, a nevidí důvod, proč by měl uplatňovat nárok na dceru. Je ochotná po tomto pozdním přiznání nést následky, nepotřebuje jeho alimenty.

„Nové ruské jednotky dorazí do Sýrie příští týden“

Tereza Spencerová Úterý, 21 Červen 2016 16:19

Ruské nálety na proamerické rebely naznačují, že USA jsou postaveny před volbu – buď dále ochraňovat Al Kajdu a současně jít do přímého střetu s Ruskem, nebo změnit politiku v Sýrii.

 

Recenze: Realita – Když chce film být víc než jen film

Film Úterý, 21 Červen 2016 10:37

Tvůrce bizarního filmově gesammtkunstwerkového surreálna Quentin Dupieux natočil svůj zatím nejlepší snímek. Kromě velmi potměšilého humoru, jaký od něj už známe, tentokrát stvořil i relativně komplikovanou, velmi zábavnou zápletku.

Evropskou jazykovou cenu Label 2016 získalo sedm českých projektů

Evropské vzdělávání Úterý, 21 Červen 2016 09:45

Závěrečnou konferencí Kreativně k jazykové výuce vyvrcholil v Praze již 15. ročník Evropské jazykové ceny Label. Evropská jazyková cena Label je součástí celoevropského programu Erasmus+.

Kvasí to i v Itálii

Komentáře Úterý, 21 Červen 2016 07:36

V Římě a Turínu povládnou antisystémoví starostové z Hnutí pěti hvězd (M5S), vítězové druhého kola místních voleb, jehož výsledky byly oznámeny v pondělí. Virginia Raggi je navíc první ženou, která bude vládnout Věčnému městu. Bude to mít o to těžší, že posledních osm měsíců tam panovalo bezvládí, protože starosta odstoupil po finančním skandálu.

Robert Burton: Anatomie melancholie

Čtení Úterý, 21 Červen 2016 07:23

Kniha o melancholii, kterou sepsal anglický duchovní a esejista, vyšla poprvé v roce 1621 a patří k nejznámějším a nejčtenějším naučným knihám té doby. Autorovo zpracování je navzdory desítkám jiných zcela ojedinělé tím, že je skutečnou „anatomií“, tedy podrobným rozebíráním všech souvislostí daného jevu. 

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz