Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Noc s Andersenem po sedmnácté v roce 2017

Čtení Úterý, 28 Březen 2017 09:18

 

Každý rok se koná pro děti společné nocování v knihovnách, školách, ústavech sociální péče a domech dětí spojené s četbou knih pro děti nazvané Noc s Andersenem. Koná se 31. března.

Fotoblog Fr. Dostála: Kdy už konečně budou v Praze zrušeny chodníky?

František Dostál Úterý, 28 Březen 2017 07:40

Čas pokročil a jejich likvidace je nutností. Každý obyvatel Prahy, či její návštěvník, v době svobodného podnikání si totiž může dělat to, po čem jeho srdce touží, a proto vozítka segway a elektrické koloběžky jsou žádoucí!

Neliberální reakce na globální hrozby

Civilizace Úterý, 28 Březen 2017 07:36

V globálním světě se Sever nemůže „oplotit" před Jihem, aniž by tím pro sebe nevytvořil mnoho problémů v podobě změn klimatu, posílení mezinárodního terorismu, prudkého růstu migračních proudů, vzniku různých pandemií a podobně. Přitažlivost „neliberálního" světového řádu, tedy takového, který by nevycházel z řádu jaltsko-postupimského, pak spočívá v tom, že je s to nabídnout efektivní řešení „globálních hrozeb", konstatuje politolog Alexej Feněnko na portálu Ruské rady pro mezinárodní vztahy.

Karel Hvížďala: Dobře mrtvý dědeček

Čtení Pondělí, 27 Březen 2017 10:27

Druhá kniha fejetonů volně navazuje na předešlý úspěšný Osmý den týdne. K babičce, hlavní postavě prvních příběhů, se tentokrát výrazněji připojuje Hvížďalův dědeček a další postavy české společnosti 20. století ? malíři Jan Zrzavý a Antonín Pelc, spisovatel Viktor Fischl, kreslíř Vladimír Jiránek, fotografové Oldřich Škácha a Josef Koudelka, divadelník a básník Jiří Suchý. 

Jsme kolonií v rámci EU?

Mnislav Zelený - Atapana Pondělí, 27 Březen 2017 09:10

 

Rozum mi zůstává stát. Již v mém článku „Pomáhat Evropské unii? Ani náhodou“ v Lidových novinách 28. 12. 2011 jsem psal o kvalitě výrobků a potravin, které nám sváží západní Evropa. Prý máme jiný jazýček, říkají nestydatě, i jinou chuť, jako bychom byla jiná rasa. Prostě pro méněcenné členy Evropské unie stačí méněcenné potraviny a navíc ještě dražší než jejich kvalitnější produkty prodávané i pod stejným názvem. Tehdy v roce 2011 jsem napsal: „K Vánocům jsem si koupil ořechy z dovozu. Suché, nechutné jako piliny. Na zadní straně balíčku jsem si totiž nevšiml, že návod k použití je jen pro země východní Evropy. Tedy pro ty méněcenné, kteří podle bruselských byrokratů mají přece jiné, asi méněcenné chutě. Asi máme jiné jazyky a jiné chuťové buňky, kdy lískový ořech anebo pomerančový džus chutnáme jinak. Nám prostě stačí drek, bídná kvalita nebo staré neprodejné zásoby.“

Proč „panská rasa“ tají svého otce?

Komentáře Pondělí, 27 Březen 2017 08:38

 

Vzpoura proti totalitě začíná vzpourou proti jednotnému myšlení, za nímž se skrývá.  Anonymus  

60 let Římských dohod

Svět Pondělí, 27 Březen 2017 08:19

 

Když se před šedesáti lety v Římě sešli zástupci Francie, Německa, Itálie, Belgie, Nizozemska a Lucemburska, vůbec se v té době nejednalo o země, které by měly Evropu někam dotáhnout. Británie se klubu šesti zemí odmítla účastnit. Britský premiér Harold Macmillan se pozastavil nad tímto podivným uskupením čtyř zemí, které Britové ve válce zachraňovali před dalšími dvěma a které se najednou daly dohromady. Jednalo se o dohodu odstraňovaní obchodních bariér a harmonizaci směnných kurzů.

U knihovny s Petrem Bílkem č. 12

U knihovny Pondělí, 27 Březen 2017 07:55

Hubert Wolf: Případ Sant’Ambrogio. Utajený skandál římských řeholnic (Prostor 2017/ překlad Lubomír Kotačka)

Vrtí Netanjahu psem nebo chystá skutečnou válku?

Tereza Spencerová Neděle, 26 Březen 2017 20:19

Vysvětlení válečnické rétoriky izraelských politiků a eskalace vojenských akcií v Sýrii se nabízí hned několik.

Kolikáté to letos vyšlo pokračování Záhady hlavolamu?

Ivo Fencl Neděle, 26 Březen 2017 07:55

 

Kolikáté, nevím, a nespočítá to jednoznačně ani nikdo jiný. Čtvrté? Osmé? Jak to celé je?

S požehnáním Baarovým - přece Jakub Cvačka

Miroslav Vejlupek Neděle, 26 Březen 2017 07:51

Stává se takřka zákonitě, že jen náhodně se protínající události předcházejí budoucím nenahodilým souvislostem. Tak zatímco v roce 1903 vyšla později uznávanému autoru J. Š. Baarovi knižní prvotina, ve stejném roce se narodil v Trhanově jeho příští národopisný spolupracovník a pokračovatel - kdo jiný než Jakub Cvačka.

Jens Lapidus: Stockholm delete

Čtení Neděle, 26 Březen 2017 07:18

Když se zničehonic na odlehlé samotě na ostrově Värmdö spustí alarm, vyráží hlídač zjistit, co se stalo. Nečekají ho tam však lupiči, ale oběť, zavražděná tak brutálně, že tělo nelze identifikovat.

Alexandr Křehký

8. den Sobota, 25 Březen 2017 20:40

Taková to byla doba. Autobus se zaměstnanci nakladatelství Československý spisovatel zastavil na náměstí v Českém Krumlově. Můj soused z redakce Jaroslav Šanda vyhlédl z okna a překvapeně zavolal: „Saša Kliment!" Vyběhl ven a dal se s bývalým kolegou do řeči. Ostatní starší redaktoři, kteří museli nyní vyhozeného redaktora a proskribovaného spisovatele také znát, se s odvrácenými zraky vydali ubytovat do hotelu. Zvláštní, řekl jsem si. Netušil jsem tenkrát, že se nacházím v jedné z erbovních Klimentových krajin, na nedaleké Kleti autor žil a psal svou Basic love.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz