Http://www.Automobilovedily24.CZ

Rozhovor s Karolinou Tetzeli: Literatura by neměla destruovat život

Ivo Fencl Pondělí, 24 Duben 2017 09:26

Autorka (*1975), která vystudovala psychologii a věnuje se pedagogice, pochází z Klatov; je však dnes víc spojena s plzeňským i západočeským (ne-li vůbec českým) literárním životem. Zrovna tak ovšem i výslovně s Plzeňským literárním životem jako časopisem, i převzala dík tomu letos v Polanově síni (Městské knihovny Plzeň) Cenu tohoto měsíčníku z rukou jeho šéfredaktora, bohemisty Vladimíra Novotného. Tento vavřín jí připadl nepochybně po právu, a to nikoli jen za práce, v kterých (lehce) koketuje s Milanem Kunderou.

Francouzské volby: Systém je prohnilý, cena za jeho svržení je ale příliš velká

Svět Pondělí, 24 Duben 2017 07:50

Stop Marine!

„Kdo ovládá media, ovládá míněníJim Morrison.

Fotoblog Fr.Dostála: Moc je nevyléčitelná nemoc

František Dostál Pondělí, 24 Duben 2017 06:59

V chodu světa věta postavená v názvu kratičkého zamyšlení je potvrzována až příliš často. Vše bývá dokladováno postavenými šibenicemi a při násilném přebírání moci, kdy noví uřvaní vládci začínají vyhrožovat svému okolí.

U knihovny s Petrem Bílkem č. 15

U knihovny Neděle, 23 Duben 2017 07:37

Zygmunt Bauman: Cizinci před branami (Broken Books 2017/ překlad Zuzana Gabajová)

Michael Robotham: Když začínám psát, nemám sebemenší představu o konci

Literatura Neděle, 23 Duben 2017 07:35

 

Australský spisovatel Michael Robotham (1960), na snímku vlevo, sbíral zkušenosti jako novinář ve Velké Británii. Poté začal psát jako nájemný autor životopisy populárních osobností světové politiky, sportu, vojenství a kultury. Dvanáct těchto jeho knih, pod které se nemohl podepsat, se stalo bestsellerem. O prvních 100 stran jeho nedopsaného psychologického thrilleru Suspect (V podezření) se strhla nakladatelská bitva na londýnském knižním veletrhu. Kniha byla přeložena do 22 jazyků a ve světě se jí prodalo víc než milion kusů. Brněnské vydavatelství MoBa právě vydává český překlad Robothamova napínavého krimi thrilleru Střepy.

Michael Robotham: Střepy

Čtení Neděle, 23 Duben 2017 07:31

 

Psychologický thriller z Austrálie - s neobvyklým hrdinou...

Tereza Spencerová: Je už jasné, co sleduje Trump bincem, který rozpoutal

Rozhovory Sobota, 22 Duben 2017 08:10

Profesora z Massechutského technického institutu Theodora Postola, který svými výpočty zpochybnil, že za chemickým útokem v Idlíbu (vlevo foto) stál Bašár Asad, známe z doby prosazování amerického radaru v Brdech. „Věrohodně tehdy řadou technických analýz a studií doložil nesmyslnost, až vylhanost argumentů amerických i našich ‚radaristů‘,“ sděluje Tereza Spencerová v týdenním přehledu.

Věčný migrant

8. den Sobota, 22 Duben 2017 07:21

Tak poslouchejte. Tady čtu: „Role jízdy u Normanů vzrostla s příchodem Maďarů do Evropy." A o kousek dál: „Jako by potíží nebylo dost, objevili se tehdy na území říše také nepřátelé dříve Frankům neznámí, Maďaři." Do třetice: „Análisté, jejichž zprávy máme k dispozici, dění bohužel zpravidla nekomentují, pouze zaznamenávají. Lze však říci, že máloco by působilo dramatičtěji nežli takový suchý výčet faktů: Normani, muslimové, Maďaři, Slované, domácí rozbroje, placení výkupného, ekonomické oslabování. Život západní Evropy v 9. století zaručeně nebyl poklidný."

Návod, jak školou vychovat stádo

Glosář Sobota, 22 Duben 2017 07:16

Čím víc se úřady snaží ve školství o prosazení uniformity a rovných příležitostí, tím víc se rozmáhá – neváhám to tak označit – diskriminace, mezi dětmi se rozevírají nůžky a slušné vzdělání se stává luxusním zbožím.

Charlie Jane Andersová: Všichni ptáci na nebi

Čtení Sobota, 22 Duben 2017 07:16

 

Temně zábavný příběh o střetu magie s technologií, o životě a lásce ve světě stojícím na pokraji apokalypsy.

Volba prezidenta lidem prý byla chyba

Komentáře Sobota, 22 Duben 2017 06:43

Prohlásili to tři představitelé našich parlamentních stran a to: Kalousek, Stanjura a Bělobrádek.

Kniha roku Biancy Bellové získala i Cenu EU za literaturu

Literatura Pátek, 21 Duben 2017 13:02

Z trojice českých autorů nominovaných letos na Cenu Evropské unie za literaturu se ocenění nakonec dočkala Bianca Bellová (*1970), jejíž dystopicky laděný román Jezero (nakl. Host) nedávno dostal cenu Magnesia Litera pro Knihu roku a v soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku 2016 obsadil v kategorii „krásná literatura“ třetí místo.

P. C. Roberts: Zmizení prezidenta Trumpa

Komentáře Pátek, 21 Duben 2017 09:48

 

Během mého dlouhého působení ve Washingtonu se nestalo, aby kterýkoli viceprezident učinil závažné prohlášení k mezinárodně politické situaci, či vyhrožoval jiným zemím válkou. Dokonce ani Dick Cheney neuzmul tento služební výkon slabému prezidentovi Bushovi ml.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz