Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Ivo Hudeček: Netuctový případ & Zločin v nočním expresu

Čtení Neděle, 21 Květen 2017 07:39

 

Inspektor Hasengap a finanční rada Dolnopolský zasahují.

U knihovny s Petrem Bílkem č.19

U knihovny Neděle, 21 Květen 2017 07:05

 

Pavel Juráček: Ze života tajtrlíků (Knihovna Václava Havla, Národní filmový archiv 2017)

Literární noviny v Literární kavárně

8. den Sobota, 20 Květen 2017 08:20

Každou poslední středu v měsíci debatují hosté Literárních novin o knize měsíce. Redakce ji vybírá z aktuálně vydaných publikací na českém trhu. Letos se tak probíraly eseje George Orwella, vybrané spisy Mileny Jesenské a román Jáchyma Topola Citlivý člověk.

Pan Sobotka má smysl pro humor

Glosář Sobota, 20 Květen 2017 07:35

 

Bavorsko, rok 1923. Hitler se již cítí silný, je již obklopen svými budoucími muži první linie. V noci z 8. na 9. listopadu se pokusí o ozbrojený puč a násilné převzetí moci.

Fotoblog Fr. Dostála: Čím dál úžasnější společnost

František Dostál Sobota, 20 Květen 2017 07:14

Během noci v jednom našem menším městě vandalové, či snad svobodomyslná mládež, poškodila na 40 aut. Vím, že řeči o represi, kterou by měli tito novodobí hrdinové mít neustále před očima, mnohé z nich nezajímají, protože ta je zanedbatelná.

Tereza Spencerová: Svět se neustále mění a mění se i ohniska světové moci

Rozhovory Sobota, 20 Květen 2017 07:07

 

„Jen abychom se z dodavatele levné pracovní síly pro Německo nestali dodavatelem levné pracovní síly i pro Čínu,“ glosuje ekonomicky orientovanou návštěvu Miloše Zemana Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí mluví o dalších nařčeních Donalda J. Trumpa ze spolupráce s Ruskem anebo o informacích ze Sýrie a Iráku. Reálně dle ní hrozí, že irácký Mosul bude v dohledné době zcela zničen. (Eric Clapton ve své písní „Change the world“ sní, jak by změnil svět… Ale, ten jakoby se bez našeho ovlivnění pod rukama nám mění každým dnem!)

Jiří Slavíček Tři případy policejního komisaře Pobudy

Čtení Sobota, 20 Květen 2017 07:04

František Xaver Pobuda je policejním komisařem sedmého pražského obvodu Holešovice-Bubny a bdí nad pořádkem a klidem ve své čtvrti. Na práci tu ale není sám, při pátrání má po svém boku dva schopné kolegy: důsledného policejního koncipistu Nebeského a vynalézavého policejního praktikanta Rybičku.

Demise ministryně školství není projevem politické kultury, ale růstu moci represivních složek

Komentáře Pátek, 19 Květen 2017 11:06

 

Demise ministryně školství nepovede ke kultivaci politického prostředí, ale k dalšímu posílení represivních složek jakožto hybatelů politiky.

Kreslím, abych lépe byl

Jan Dočekal Pátek, 19 Květen 2017 09:50

 

Napsal jsem do tohoto blogu řadu textů o výtvarných autorech a jejich tvorbě, teď se dopouštím velké opovážlivosti, píšu o sobě, vím, že bych neměl takto popouzet ty, jimž nejsem vhod, že bych s tím měl počkat do času, kdy začnu (?) sepisovat paměti, ale věc „spěchá“, téma je časové, má vymezené trvání, a k tomu, chci-li být poctivý, nemohu nepřipočítat jistý rozměr své ješitnosti, jež mne sice trápí, ale není naděje na nápravu.

Glosa: Jírovec maďal alias Kaštan koňský (z cyklu Těla stromů)

Komentáře Pátek, 19 Květen 2017 08:47

 

Pokaždé, když rozkvetou kaštany, si na ty verše vzpomenu. Nemyslím na slova J. Bodláka či Demla, myslím vždycky na verše S. K. Neumanna, ze sbírky Kniha lesů, vod a strání, vyd.1914. Bylo to před vyhlášením války, nebo po ní? Nevím. Uvádím to datum pro upřesnění doby, kdy báseň vznikla, protože je to důležité.

Fotoblog Fr. Dostála: Kdy se začne Evropa od nás učit?

František Dostál Pátek, 19 Květen 2017 08:36

Příliš řečí, anebo už možná keců okolo nás dokladuje, že i majitelé tří rukou je mají všechny naprosto čisté.

Voliče musí zajímat reputace politiků

Domácí Pátek, 19 Květen 2017 07:41

Dokáže politik zodpovědně disponovat veřejnými prostředky, anebo zneužije svého postavení k vlastnímu obohacování na úkor občanů? Zajímavou analýzu předkládá Roger Myerson (nositel Nobelovy ceny za ekonomii v roce 2007). (Vlevo na snímku Andrej Babiš v pražském metru rozdával koblihy.)

Gergely Péterfy: Vycpaný barbar

Čtení Pátek, 19 Květen 2017 07:29

 

V 18. století žil na vídeňském dvoře černoch, svobodný zednář Angelo Soliman. Byl duchaplným společníkem a zároveň bystrým a hloubavým učencem, který si díky svému štěstí i rozumu vydobyl uznání nejvzdělanějších a nejvlivnějších osobností své doby. V lidech vzbuzoval zvědavost, sexuální touhu, strach, úctu, nebo naopak pohrdání, ba často i nenávist. Jeho výsadní postavení se současně prolínalo s pozicí vyvrhela. Po Solimanově smrti bylo jeho tělo na příkaz císaře vycpáno a vystaveno v Přírodovědném muzeu...

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz