Kvůli vypuknutí epidemie koronaviru lidé v Číně často zůstávají doma, ale zaměstnanci některých odvětví, jako například ti, kteří dodávají potraviny do domácností, prostě musejí dále pracovat. V Šanghaji pro ně byly zřízeny malé bezobslužné stánky, jejichž prostřednictvím jím lidé vzdávají díky.

V současnosti jsou stánky v osmi nákupních centrech v Šanghaji ve východní Číně. Nabízejí domácí jídla od občanů, sendviče od restaurací, kosmetiku od známých mezinárodních společností… Každý pracovník v terénu z nich zdarma může získat obědovou krabičku nebo jinou dárkovou krabičku.

Doručovatelé, zdravotníci, hygienici, bezpečnostní pracovníci dostávají dárky z vděčnosti, mohou si kromě jídla vzít třeba kosmetickou soupravu pro manželku nebo hračku pro dítě. “Celou dobu dodávám dezinfekční prostředky a toto bylo poprvé, kdy jsem nějaký dostal jako dárek,” řekl vděčně jeden z doručovatelů.


Share on Myspace

epid

Vážení předplatitelé, jak jste již byli informování v čísle 5/2020 Literárních novin,

číslem šest, které vyjde koncem května, pozastavujeme  vydávání Literárních novin.

Nevyčerpané předplatné vrátíme plátcům do poloviny měsíce června, a to na účet nebo složenkou, podle toho jak bylo předplatné uhrazeno.

Děkujeme všem předplatitelům za dlouhodobou  podporu Literárních novin

Miroslav Pavel

vydavatel