Na 14. čínské mezinárodní výstavě ukázaly firmy z leteckého průmyslu ze 43 zemí více než sto exponátů. Jedné z pěti největších akcí svého druhu se zúčastnili i tři čínští kosmonauti, kteří se podíleli na propojení kosmické lodi Shenzhou 9 s čínskou vesmírnou stanicí. Výstava začala 8. listopadu ve městě Zhuhai.

Na letecké show speciální hasičský letoun AG600M vyvinutý čínskou společností AVIC poprvé veřejnosti předvedl vypouštění 12 tun vody. Oblohou kroužily i letouny Yunyou-20 a C919. K vidění byly i modely Zhi-20, Zhi-10, Zhi-8L či bezpilotní letoun UAV Yilong-1E.

Čínský velkoplošný hasičský obojživelník AG600M provedl ukázku shozu vody. Foto: XinhuaNárodní úřad pro kosmonautiku na výstavě předvedl tři fáze průzkumu Měsíce včetně „kroužení“, „pádu“ a „návratu“ v interaktivním projektu „Dotkněte se Měsíce“. Ukázal i vzácné vzorky z Měsíce a nejnovější významné úspěchy čínského vesmírného a leteckého průmyslu.

Na letecké přehlídce se ukázal i letoun Yunyou-20. Foto: XinhuaČínská letecká průmyslová skupina (AVIC) na veletrhu prezentovala 200 projektů letecké techniky na ploše o rozloze téměř sedm tisíc metrů čtverečních. Je to o 34 procent projektů více než minule, 55 exponátů bylo vystaveno vůbec poprvé.

Model čínské vesmírné stanice. Foto: XinhuaLetošní letecké výstavy zúčastnilo více než 740 společností ze 43 zemí a regionů včetně Číny, Spojených států, Spojeného království, Německa, Brazílie a Austrálie. Krytá výstavní plocha činila 100 tisíc metrů čtverečních, na venkovní ploše bylo k vidění přes 100 letadel. Výstavy se zúčastnily i známé mezinárodní letecké společnosti jako Boeing, Airbus a Embraer.

Stánek Čínské letecké průmyslové skupiny (AVIC). Foto: Xinhua


Share on Myspace