Od 9. do 11. listopadu 2022 se ve Wuzhenu v provincii Zhejiang konala Světová internetová konference. Jde o každoroční událost sloužící výměně a vzájemnému učení v globálním internetovém průmyslu, rozšiřování nových internetových technologií a propagaci digitální transformace tradičních čínských průmyslových odvětví. Demonstruje odhodlání Číny zajišťovat v nové éře vysoce kvalitní ekonomický rozvoj souvsející s novou generací informačních technologií.

Světová internetová konference ukotvuje nejnovější směr inovací a vývoje informačních technologií. Během posledních osmi let se aktivně zabývala špičkovými technologiemi a zaměřila se na kultivaci budoucích průmyslových odvětví. Byla svědkem nového kola technologické revoluce a průmyslové transformace – od mobilních plateb, velkých dat, chytré lékařské péče až po technologie 5G/6G, umělou inteligenci, blockchain a metaverse. Ukazuje úspěchy v oblasti inovací a nastavuje „větrnou korouhvičku“ pro rozvoj globálního internetu.

„Wuzhenská úmluva“ se stala symbolem sdílení a společné správy globálního internetu a digitálních ekonomických výměn. V současné době prochází svět velkými změnami, které v předchozím století nebyly možné. Kvůli antiglobalizačním myšlenkám a koronavirové epidemii čelí globální internet bezprecedentním potížím a výzvám. Pouze podporou budování komunity sdílené budoucnosti v kyberprostoru a budováním mnohostranného, demokratického a transparentního mezinárodního systému pro internetové řízení lze podpořit stabilní rozvoj globálního internetového průmyslu.

V budoucnu bude Světová internetová konference pokračovat v prohlubování spolupráce mezi všemi stranami, rozšiřování strategického konsenzu a hledání pokroku pro lidstvo. Kyberprostor musí být mírumilovnější, otevřenější a prosperující.


Share on Myspace