Adriana Gonzalez (soprán, Guatemala) a Xabier Anduaga (tenor, Španělsko) se stali vítězi První ceny 27. ročníku soutěže Operalia. Maria Kataeva (mezzosoprán, Rusko) a Gihoon Kim (baryton, Jižní Korea) vyhráli Cenu publika.

Druhé místo v soutěži obsadila Maria Kataeva (mezzosoprán, Rusko). Druhé místo za mužský hlas získal Gihoon Kim (baryton, Jižní Korea). Třetí cena byla udělena Christině Nilsson (soprán, Švédsko) za ženský hlas a třetí cenu za mužský hlas získal Aryeh Nussbaum Cohen (kontratenor, USA/Německo). Sopranistka Adriana Gonzalez z Guatemaly vyhrála cenu Pepity Embil de Domingo za zarzuelu, cenu za zarzuelu Dona Plácida Dominga Ferrera získal španělský tenorista Xabier Anduaga.

Anna Shapovalova (soprán, Rusko) získala cenu Cultur Arte de Puerto. Cenu BirgitNilsson v německém repertoáru R. Strausse a R. Wagnera letos výjimečně získaly dvě ženy – Felicia Moore za Einsam in trüben Tagen z Lohengrina a Christina Nilsson za Ozean, du Ungeheuer (Oberon). Byli oceněni také pěvci Piotr Buszewski, Liv Redpath, Bongani Justice Kubheka a Mario Bahg.

Letos se jako poprvé v historii se Operalia, mezinárodní operní soutěž založená Plácidem Domingem, uskutečnila v České republice. Její 27. ročník hostilo Národní divadlo a spolek Domingo-Mozart-Prague.

Na finálovém večeru se o vítězství utkalo dvanáct nejnadějnějších hlasů dnešního operního světa pocházejících z Ruska, Polska, USA, Jihoafrické republiky, Jižní Koreji, Švédska, Německa, Guatemaly a Španělska. Jejich vystoupení doprovodil orchestr Národního divadla pod taktovkou Plácida Dominga.

Operalia vyhledává nové generace talentovaných operních zpěváků ve věku od 18 do 32 let a všech hlasových kategorií z celého světa; s cílem vystoupit před porotou složenou z nejvýznamnějších mezinárodních operních uměleckých a castingových ředitelů.

Každý rok soutěž hostí jiná světová metropole. První ročník se uskutečnil v Paříži v roce 1993 a soutěž od té doby cestuje světem do měst, jako je Mexico City, Madrid, Bordeaux, Tokyo, Hamburg, Quebec, Budapešť, Milán, Moskva, Peking, Verona, Los Angeles či Londýn.


Share on Myspace

Kultura

Vážené čtenářky,vážení čtenáři,

v souvislosti s uzavřením řady prodejen s  Literárními novinami vám nabízíme následující službu:

předplaťte si Literárky na dva měsíce
za 118,-Kč a dostanete je přímo do poštovní schránky.

Objednat si je můžete buď

e-mailem: predplatne@literarky.cz  nebo

telefonicky: 800 300 302 (bezplatná linka)

Dále nabízíme kompletní Literární noviny v elektronické podobě na alza.cz

redakce

 

LtN202004

 

Aktuální číslo vyšlo 26.3.2020
Příští číslo vyjde 30.4.2020