Cílem přílohy Harmonie života  je inspirovat čtenáře k „harmonickému“ způsobu života - například v oblasti zdraví, dalšího duchovního rozvoje, vzdělávání, bydlení,  gastronomie, umění, starožitností apod. Vychází dvanáctkát do roka.

 

V aktuální příloze HARMONIE ŽIVOTA Literárních novin 11/2019 se mimo jiné dočtete...

 Když SPÁNEK probíhá tak, jak má – ani o něm nevíme. Zajímat se o něj začínáme ve chvíli, kdy máme problémy s usnutím nebo se budíme neodpočatí, problémů je zkrátka celá řada. Pak přichází ke slovu somnologie, poměrně nový medicínský obor. Více o ní prozradila vedoucí lékařka Oddělení spánkové medicíny Národního ústavu duševního zdraví, MUDr. Jitka Bušková, Ph.D.

 PŘÍRODNÍ KOSMETIKA zažívá zlaté časy. Je ovšem otázkou, kdo z toho profituje více – zda výrobce nebo zákazník. Protože vyznat se ve složení chce odborné, často farmaceutické vzdělání, připravila pro vás PharmDr. Lucia Havlíková základní pravidla pro nákup přírodních produktů.

 Pokud hledáte ten pravý knižní dárek, který potěší i poučí, sáhněte po publikaci ŽIVOTY SURREALISTŮ od Desmonda Morrise. Na základě autorových osobních znalostí o surrealistických umělcích zachycuje kniha jejich životní osudy, výstřednosti a často komplikovaný milostný život.

 Voda je synonymem života, což potvrzuje i skutečnost, že při zkoumání kosmu a hledání existence života na jiných planetách se v prvé řadě hledá právě ona. Její moc je známá a potvrzená odpradávna: stačí si připomenout křest vodou, svěcení vody i její přetváření v léčivý nápoj. Voda a její kvalita také přímo ovlivňují naši fyzickou i psychickou kondici. Víme ale, co skutečně pijeme?


Share on Myspace