Příloha Film a divadlo se věnuje všemu, co se týká divadelního a filmového  života. Přináší recenze aktuálních divadelních představení a filmových snímků, upozorňuje na novinky, referuje o festivalech. Součástí přílohy jsou i rozhovory na aktuální témata.

 

V aktuální příloze Literárních novin 1/2020 se mimo jiné dočtete:

 "Vzpomínka na Petrův konec překrývá ty okamžiky naprosto osvobozující zábavy, kterou jsme spolu sdíleli. Kdo o něm čte, dozví se většinou, že byl despotický, chrlil nápady, měl deprese a na závěr se teatrálně oběsil přímo v divadle. Protestuji. Byl především smrtelně zábavný, měl v myšlení takové výhybky, které uměl brilantně přehodit těsně před očekávatelnou pointou," vzpomíná na režiséra PETRA LÉBLA kostýmní výtvarnice Kateřina Štefková.

 "Radok se v emigraci vždycky ptal: 'Co dělá Svob?' Česká scénografie, stejně jako celé divadelnictví, prožívala zlaté období. Pražské quadriennale bylo vlajkovou lodí. Kapitánem byl Svoboda," píše v pokračování svého seriálu Legendy české scénografie o JOSEFU SVOBODOVI herec a režisér Jan Kačer.

 "Neexistuje žádný vzorec, který by Scorsese při natáčení filmů o mafiánech zas a znovu varioval. Vždy vychází od konkrétního příběhu a postav. Od nich se odvíjí, jak bude daný film koncipovaný. Irčan, založený na stejnojmenné knize Charlese Brandta, tak sice je další mafiánský film Martina Scorseseho, ale opět jiný než všechny předchozí," dočtete se o novém snímku MARTINA SCORSESEHO v recenzi filmového kritika Martina Šrajera.

 "V případě svých filmových cen by Evropa potřebovala více svižnosti, důstojného humoru, promyšlenější výběr filmů a více odvahy a nezávislosti v rozhodování," tvrdí ve svém komentáři k 32. ročníku EVROPSKÝCH FILMOVÝCH CEN filmová publicistka Iva Přivřelová.

 


Share on Myspace

Vážené čtenářky,vážení čtenáři,

v souvislosti s uzavřením řady prodejen s  Literárními novinami vám nabízíme následující službu:

předplaťte si Literárky na dva měsíce
za 118,-Kč a dostanete je přímo do poštovní schránky.

Objednat si je můžete buď

e-mailem: predplatne@literarky.cz  nebo

telefonicky: 800 300 302 (bezplatná linka)

Dále nabízíme kompletní Literární noviny v elektronické podobě na alza.cz

redakce

 

LtN202004

 

Aktuální číslo vyšlo 26.3.2020
Příští číslo vyjde 30.4.2020