Vychází nové číslo Literárních novin

Email Tisk PDF

golflam foto Jedinak LtNCo v něm najdete? Cizincem ve vlastním domě. Tak se i po šedesátce cítí režisér, herec, dramatik, spisovatel a člověk dobré mysli a zaručené solidnosti Arnošt Goldflam. Literární noviny si s ním povídaly v kavárně Slávie mimo jiné o tom, jaké to je narodit se v židovské rodině.

Kdo je tu banánová republika? Tereza Spencerová píše o pokračujícím stíhání Juliana Assangeho, které nabralo tragikomický obrat ve chvíli, kdy britská vláda pohrozila, že zaútočí na ekvádorské velvyslanectví v Londýně, v němž zakladatel WikiLeaks požádal o azyl a nakonec ho i získal. Assange totiž není žádný zločinec.

„Zapomínání" feministické. Autorka – spisovatelka Alena Wagnerová – píše o socialistickém modelu emancipace ženy, jak se v Československu realizoval po roce 1948. Připomíná historická i politická fakta a na jejich základě dochází k závěru, že zdaleka ne všechno je třeba popřít a vygumovat, jak odpovídá trendu současného českého antikomunismu.

Nové 34. číslo Literárek se objeví na stáncích už ve čtvrtek 23. srpna.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 22 Srpen 2012 10:55 )  


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB