Téma

Na Ukrajině začala platit plná cenzura

Na Ukrajině začala platit plná cenzura

Úterý, 28 Únor 2017 10:59 Tereza Spencerová


Témat, která hýbou současnou Ukrajinou a nejsou Kyjevu nejpříjemnější, je hodně.

 

„A tak Ukrajina prohrála na všech frontách“

„A tak Ukrajina prohrála na všech frontách“

Úterý, 16 Srpen 2016 05:52 Tereza Spencerová

Na počátku letošního roku ukrajinský prezident Petro Porošenko slavnostně slíbil, že získá zpět východ Ukrajiny a k němu i Krym. Podivná eskalace napětí na východě Ukrajiny a na hranicích z Krymem z uplynulých dnů dala vzpomenout na jeho slova. Alespoň pro formu.

 

„Lidé v Oděse mají strach“

„Lidé v Oděse mají strach“

Úterý, 31 Květen 2016 07:10 Tereza Spencerová

Před dvěma lety, 2. května 2014, v Oděse při střetech ukrajinských nacionalistů s ruskojazyčnými aktivisty zahynulo 48 etnických Rusů, dalších dvě stě jich bylo zraněno a na dvě desítky jich, dodnes bez jakékoli obžaloby, sedí v ukrajinských věznicích. Pachatelé nejsou potrestáni. Oděský rodák a ruský aktivista Alexandr Naumov byl u toho a na tehdejší masakr nabízí pohled, který v českých médií zaznívá jen výjimečně.

 

Týden, který dovedl EU zase o kus blíž k propasti

Neděle, 10 Duben 2016 17:06 Tereza Spencerová

Nizozemské referendum o asociační dohodě s Ukrajinou zdůrazňuje přetrvávající trend – jakmile Evropané, občané kolébky demokracie, dostanou vzácnou příležitost promluvit do chodu Evropské unie, vysloví se proti prohlubování integrace.

 

Vpustí Nizozemci v referendu Ukrajinu „do Evropy“?

Neděle, 03 Duben 2016 10:24 Tereza Spencerová

Mnozí Ukrajinci dál očekávají, že je Amerika a Evropa zachrání, ale je očividné, že se žádný evropský „rytíř na bílém koni“ Ukrajinu zachraňovat nechystá.

 

C. Riceová uklidňuje Ukrajince: „V Libérii jsou na tom lidé hůř“

Sobota, 19 Březen 2016 07:50 Tereza Spencerová

Po viceprezidentovi Joe Bidenovi, který kyjevské vládě bez okolků sdělil, že je „nejzkorumpovanější na světě“, zavítala na Ukrajinu další významná osobnost amerického politického establishmentu, někdejší ministryně zahraničí a poradkyně pro národní bezpečnost Condoleezza Riceová.

 

Juncker: Kyjev musí na členství v EU a NATO zapomenout

Čtvrtek, 10 Březen 2016 10:40 Tereza Spencerová

Pro západní svět jsme vhodní jen jako kolonie, která nezvedá hlavu a dělá vše, co se jí nařídí, připouštějí na Ukrajině.

 

strana 1 z 41


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB