Evropské vzdělávání

Princ Edward přijede do České republiky podpořit rozvoj mladých lidí

Princ Edward přijede do České republiky podpořit rozvoj mladých lidí

Úterý, 17 Říjen 2017 15:22 Martin Batko

Princ Edward, hrabě z Wessexu, nejmladší syn královny Alžběty II. a prince Phillipa, vévody z Edinburghu, navštíví na konci října Českou republiku. Účelem jeho návštěvy je účast na akci International Gold Event (vlevo logo), která je součástí vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Výuka jazyků v evropských školách

Výuka jazyků v evropských školách

Středa, 13 Září 2017 08:35 Jana Halamová

 

Které cizí jazyky se nejčastěji vyučují v evropských školách? Od kolika let se je žáci v jednotlivých zemích začínají učit? Jaké úrovně mají dosáhnout? Jak se na výuku cizích jazyků připravují učitelé? Jaká podpůrná opatření mají k dispozici nově příchozí žáci-migranti?

„Česká kultura mě fascinuje od 12 let,“ říká japonská překladatelka Hrabala

„Česká kultura mě fascinuje od 12 let,“ říká japonská překladatelka Hrabala

Pondělí, 11 Září 2017 05:57 Šárka Daňková

 

Díky finanční podpoře programu AKTION Česká republika - Rakousko pořádá Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích  už víc jak čtvrt století Letní jazykovou školu češtiny a němčiny. Vždy na tři červencové týdny se na ni sjede několik desítek Čechů a Rakušanů, kteří se v tandemu učí jazyk sousední země. Letos byla jako samoplátce jednou z účastnic také japonská studentka Junko Shimada, která před třemi lety získala cenu v Hrabalovské soutěži pro mladé překladatele do japonštiny.

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?

Neděle, 16 Červenec 2017 09:56 Helena Pavlíková, Andrea TurynováJak ukázala srovnávací studie sítě Eurydice Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report (Srovnání ukazatelů studijní mobility, Podkladová studie o vysokoškolském vzdělávání), mobilitu studentů vysokých škol lze sledovat pomocí souhrnných ukazatelů studijní mobility, tzv. scoreboard indicators. Studie pracuje se šesti souhrnnými ukazateli v pěti tematických oblastech: informace a poradenství, jazyková příprava, přenositelnost grantů a půjček, podpora studentů ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí a uznávání studijních výsledků (dva ukazatele). Souhrnné ukazatele vznikly na základě analýzy řady dílčích aspektů.

Campus

Pondělí, 19 Červen 2017 13:32 Krohová

Co nabízí program Erasmus? Jaké jsou poplatky a podpora studentům VŠ v Evropě?

Další se dočtete v příloze Campus.

 

Národní cena kariérového poradenství 2017

Pondělí, 22 Květen 2017 06:09 Kamila Novotná

 

Centrum Euroguidance, Dům zahraniční spolupráce vyhlašuje 9. ročník soutěže Národní cena kariérového poradenství.

Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého

Středa, 19 Duben 2017 07:02 Kamila Novotná


Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!

Poplatky a podpora studentům vysokých škol v Evropě

Pátek, 10 Únor 2017 13:38 Simona Pikálková

Na podzim minulého roku vydala evropská síť Eurydice publikaci Fees and Support in Higher Education in Europe 2016/17 (Poplatky a podpora studentům ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě 2016/17), která porovnává evropské vzdělávací systémy v Evropě z hlediska dvou oblastí tradičně charakterizujících vysokoškolský sektor v daném státě. Jednak jsou to poplatky za studium (zejména školné a jeho výše, administrativní poplatky), jednak podpora studentům ve formě stipendií, grantů či půjček. Následující text krátce shrnuje hlavní závěry, ke kterým autoři došli. 

Evropský týden odborných dovedností 2016. Objev svůj talent!

Pátek, 09 Prosinec 2016 11:13 Jitka Novotná

Evropská komise vyhlásila Evropský týden odborných dovedností, jehož cílem je zvýšit atraktivitu a obraz odborného vzdělávání v členských zemích EU.Odborné vzdělávání může vést ke kvalitnímu zaměstnání, atraktivní a zajímavé kariéře a příležitostem pro další zlepšení stávajících dovedností nebo pro získání dovedností z jiných oborů. 

strana 1 z 4


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB