Svět

Německo: Možná překvapení ruské politiky

Německo: Možná překvapení ruské politiky

Středa, 27 Červenec 2016 07:57 Mirko Raduševič

Německá nadace zabývající se politickými otázkami Stiftung Wissenschaft und Politik (Nadace pro vědu a politiku), která poskytuje německé vládě, Bundestagu, ale rovněž EU, NATO a OSN expertní analýzy, vydala novou studii o Rusku, která byla iniciovaná tím, že nadace považuje politiku Kremlu za nevyzpytatelnou, proto je třeba určit budoucí přinejmenším pravděpodobné scénáře zahraniční politiky Ruska. 

Sedm ponaučení z rozpadu Sovětského svazu (2. část)

Sedm ponaučení z rozpadu Sovětského svazu (2. část)

Úterý, 26 Červenec 2016 05:52 Ivan Krastev

Nesprávně orientované reformy mohou vést k rozvratu mnohem rychleji, než když nejsou prováděny vůbec, konstatoval už v roce 2012 Ivan Krastev, předseda Centra liberálních strategií v Sofii a stálý vědecký pracovník Ústavu humanitárních věd ve Vídni. Politici v době krizí horečnatě hledají „stříbrnou kulku“, která vyřeší všechny problémy, přitom právě ta se nezřídka stává příčinou rozpadu, upozorňuje v analýze, kterou v září 2012 zveřejnilo bruselské Centrum výzkumů evropské politiky (CSEP).

Sedm ponaučení z rozpadu Sovětského svazu (1. část)

Sedm ponaučení z rozpadu Sovětského svazu (1. část)

Pondělí, 25 Červenec 2016 05:46 Ivan Krastev

Nesprávně orientované reformy mohou vést k rozvratu mnohem rychleji, než když nejsou prováděny vůbec, konstatoval už v roce 2012 Ivan Krastev, předseda Centra liberálních strategií v Sofii a stálý vědecký pracovník Ústavu humanitních věd ve Vídni. Politici v době krizí horečnatě hledají „stříbrnou kulku“, která vyřeší všechny problémy, přitom právě ta se nezřídka stává příčinou rozpadu, upozorňuje v analýze, kterou v září 2012 zveřejnilo bruselské Centrum výzkumů evropské politiky (CSEP).

S Nice (jako s nožem) za zády. Jak naložit s džihádisty

S Nice (jako s nožem) za zády. Jak naložit s džihádisty

Úterý, 19 Červenec 2016 08:25 Mirko Raduševič

 

Teroristické útoky v Evropě, zejména ve Francii se stávají nebezpečnější. Proto je zajímavé, jak se Západ a Východ rozdílně staví k problému a analyzuje situaci.

„Chromá kachna“ v Jihočínském moři

Středa, 13 Červenec 2016 10:41 Tereza Spencerová

Krátce po summitu NATO, který se programově zaměřil na „ruskou hrozbu“, se nyní Brusel znovu ocitá situaci, kdy si musí fakticky vybírat mezi americkými a potenciálně vlastními, tedy evropskými zájmy.

 

Brexit podle Shakespeara: Horor letní noci

Středa, 13 Červenec 2016 05:57 Jan Petránek

BBC (a ani překladatelé do neangličtiny) nenesou odpovědnost za přesnost dialogů a ani za charakter postav. Ostatně i Shakespeare znal relativitu historické pravdy – tedy bral ji po svém. Pokud by napsal hru o Brexitu, jeho dílo by možná vyznělo asi takhle:

Realita, propletenec zájmů a summit NATO

Pondělí, 11 Červenec 2016 10:30 Tereza Spencerová

Vlk amerických zbrojovek a architektů geopolitiky se nažral a evropská koza utrpěla jen lehčí zranění stále ještě dostatečně slučitelná se životem.

Zbyněk Fiala: Lžou, že nelhali

Pátek, 08 Červenec 2016 09:12 Zbyněk Fiala

Británie prožívá další otřes nad detaily o své účasti ve válce, do které se nechala vtáhnout pohádkami a nesmysly a bezmeznou loajalitou svého premiéra k velkému bratru. (vlevo plakát konzervativců k Blairovým lžím)

Sandersova šance

Pondělí, 04 Červenec 2016 14:03 Zbyněk Fiala

Socialista Bernie Sanders v primárkách do prezidentských voleb prohrál, ale ukazuje se, že on sám není podivná bílá vrána, jeho programové cíle mají podporu a přesouvají se i do volebních kampaní na státní a lokální úrovni. Brexit je argumentem navíc.

strana 1 z 134

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz