Svět

Summit NATO se sejde v červenci

Summit NATO se sejde v červenci

Pátek, 27 Květen 2016 08:25 Antonín Rašek

Generální tajemník Jens Stoltenberg ( na snímku vlevo a Federica Mogheriniová )  k připravovanému summitu řekl: "Ve Varšavě narýsujeme kurs aliančního přizpůsobení novému bezpečnostnímu prostředí tak, že NATO zůstane připravené bránit spojence proti každé hrozbě z libovolného směru."

Michael Ratner: Bojoval s americkými prezidenty

Michael Ratner: Bojoval s americkými prezidenty

Čtvrtek, 26 Květen 2016 09:38 Mirko Raduševič

 

Známe WikiLeaks ale neznáme Michaela Ratnera. Zemřel před čtrnácti dny na rakovinu ve věku dvaasedmdesáti let, ve Východní Evropě neznámý. Západ oplakával ztrátu jednoho z největších bojovníků za lidská práva a spravedlnost ve světě, který se nebál ani amerických prezidentů. V bývalém socialistickém bloku zůstával nepovšimnut. Tak alespoň splňme dluh po jeho smrti.

Čína (stále rychleji) skupuje Ameriku i Evropu

Čína (stále rychleji) skupuje Ameriku i Evropu

Čtvrtek, 26 Květen 2016 08:39 Tereza Spencerová

Zatímco v USA jsou aktivní především soukromí investoři, v Evropě mezi „nákupčími“ naopak převládají čínské státní firmy.

 Brexit prohraje

Brexit prohraje

Pondělí, 23 Květen 2016 14:16 Zbyněk Fiala

 

Co bude až Brexit prohraje? To je důležitější otázka, než jak to dopadne, protože bublina protiunijní rétorika už přestává držet pohromadě. A je tu také generační pohled.

Hovadiny z USA, zatahování islamismu do Evropy, hrdinka a zrádkyně Ukrajiny

Neděle, 22 Květen 2016 09:58 Tereza Spencerová

Je sprosťárna obviňovat Baracka Obamu ze slabosti. Vždyť vede nejvíce válek v historii. Tereza Spencerová se v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí připojuje k varování reportéra Českého rozhlasu Roberta Mikoláše, že evropské elity na náš kontinent zatahují vliv radikálního islamismu. Po zhodnocení situace v Sýrii, Řecku, Turecku či na Ukrajině sděluje lakonicky: „Sype“ se to na mnoha stranách.

REPORTÁŽ z Brazílie: LAVA-JATO – pračka peněz

Sobota, 21 Květen 2016 07:47 Mnislav Zelený - Atapana

 

Brazilský bermudský trojúhelník aneb Pád socialismu v Brazílii.

Německo – AfD má po sjezdu a stará otázka - patří islám k Německu?

Pátek, 20 Květen 2016 09:22 Milan Faltus

 

Tuzemské nadání improvizovat se projevuje i tím, že česká prodavačka je schopna obsluhovat několik lidí najednou. Německá prodavačka ztrácí v  situaci, kdy se na ni obrací současně několik zákazníků, nervy a žádá zástup: “Jeden po druhém – EINER NACH DEM ANDEREN“. (Vlevo na snímku Václav Klaus se zdravicí na sjezdu AfD).

Související: Böhmermann: Jdu na scénu a nevím, jestli mě nesbalí

Böhmermann: Jdu na scénu a nevím, jestli mě nesbalí

Úterý, 17 Květen 2016 07:38 Milan Faltus

 

V tom smyslu v New Yorku mluvil populární německý komik Jan Böhmermann, kterého představovala po jeho průšvihu s tureckým prezidentem americká média a rovněž popisovala vztah Teutonů k humoru.

EU se rozpadá (nebo se už i rozpadla)

Pondělí, 16 Květen 2016 09:46 Tereza Spencerová

Bezmála polovina voličů v osmi velkých státech Evropské unie by uvítala možnost hlasovat o setrvání v Evropské unii, stejně jako o tom budou příští měsíc rozhodovat Britové.

strana 1 z 131

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz