Čtení

Jiří Pernes: Zprávy z Prahy 1953

Jiří Pernes: Zprávy z Prahy 1953

Pondělí, 25 Červenec 2016 07:29 Výběr - IM

 

Rok 1953 byl pro komunistický režim v Československu přelomový. Smrt J. V. Stalina a K. Gottwalda v březnu toho roku otevřela cestu k řešení nahromaděných problémů především hospodářských a sociálních. Nové sovětské vedení opustilo linii otevřené konfrontace se západními demokraciemi, vyhlásilo program zvyšování životní úrovně svých občanů a k provádění stejné politiky tlačilo i východoevropské satelity.

Håkan Nesser: Münsterův případ

Håkan Nesser: Münsterův případ

Neděle, 24 Červenec 2016 07:37 Výběr - IM

Nový detektivní román klasika severské krimi...

Jessica Knollová: Nejšťastnější dívka na světě

Jessica Knollová: Nejšťastnější dívka na světě

Sobota, 23 Červenec 2016 07:35 Výběr - IM

Její dokonalý život je dokonalá lež. Jako teenagerka na prestižní škole zažila Ani FaNelliová šokující a veřejné ponížení a od té doby zoufale hledá sama sebe. Teď, když má úžasnou práci, perfektní a drahý šatník a pohledného aristokratického snoubence, stojí na prahu vysněného dokonalého života, který pracně budovala.

Pavel Hejduk: Nájemník v mém hrobě

Pavel Hejduk: Nájemník v mém hrobě

Pátek, 22 Červenec 2016 06:04 Výběr - IM

Na plzeňské kulturní scéně je autor postava známá. Jeho činorodost a vynalézavost obohatila zejména dění kolem výtvarného umění. Knižní vykročení do beletrie – s vyzývavým podtitulem Erotické povídky – podniká autor ve věru zralém věku (1948).

John Boyne: V tomto domě straší

John Boyne: V tomto domě straší

Čtvrtek, 21 Červenec 2016 07:20 Výběr - IM

Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století.

Joby Warrick: Vzestup Islámského státu

Joby Warrick: Vzestup Islámského státu

Středa, 20 Červenec 2016 07:41 Výběr - IM

Kniha o zrodu a vzestupu organizace, která zneklidňuje svět. Oceněna Pulitzerovou cenou 2016.

Michail Ševeljov: Nejsem Rus

Michail Ševeljov: Nejsem Rus

Úterý, 19 Červenec 2016 08:25 Výběr - IM

 

Skupina teroristů obsadí nedaleko Moskvy kostel plný lidí a domáhá se jednání o svých požadavcích – tak začíná dramatický román, jehož hlavními aktéry jsou vůdce teroristů Vadik Seregin a novinář Pavel Volodin, kterého si teroristé vybrali jako vyjednavače. Prostřednictvím jejich osudů načrtává autor posledních dvacet let ruských dějin – od čečenských válek po boje na východní Ukrajině...

Abú Al-Hamadhání: Maqámy

Abú Al-Hamadhání: Maqámy

Pondělí, 18 Červenec 2016 07:48 Výběr - IM

Na konci 10. století vznikl zcela nový žánr klasické arabské prózy – maqáma. Vytvořil jej Abú ’l-Fadl Ahmad ibn al-Husajn ibn Jahjá, jemuž se v dějinách arabské literatury dostalo příhodného označení Badí‘ az-Zamán (Div své doby) Maqámu vytvořil Abú ’l-Fadl Ahmad ibn al-Husajn ibn Jahjá, jemuž se v dějinách arabské literatury dostalo příhodného označení Badí‘ az-Zamán (Div své doby). Zasloužil si ho díky svým vynikajícím schopnostem a nevšednímu talentu, jimiž převyšoval své současníky a vrstevníky. Abú ’l-Fadl se narodil 13. dne měsíce džumádá ’l-áchira roku 348 hidžry, tedy roku 969 našeho letopočtu v íránském Hamadhánu (Hamadánu), a proto mu náleží přídomek al-Hamadhání (tedy z Hamadánu).

Frédéric Lenormand: Tajemství čínské zahrady

Frédéric Lenormand: Tajemství čínské zahrady

Sobota, 16 Červenec 2016 06:03 Výběr - IM

 

Čínský detektivní román z 18. století, jehož hrdinou je skutečná historická postava okresního soudce Ti Žen-ťie za dynastie Tchang, objevil po druhé světové válce nizozemský orientalista a diplomat Robert van Gulik (1910 – 1967). Jeho překlad čínského textu měl takový úspěch, že se sám pustil do psaní dalších fiktivních příběhů ze života bystrého soudce.

strana 1 z 74

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz