Čtení

Manfred Spitzer: Kybernemoc

Manfred Spitzer: Kybernemoc

Čtvrtek, 29 Září 2016 07:18 Výběr - IM

„Příbalový leták k digitální revoluci.“ Tak charakterizoval knihu německého neurologa a psychiatra magazín MIT Technology Review.

Frederick Forsyth: Vypraveč

Frederick Forsyth: Vypraveč

Středa, 28 Září 2016 09:14 Výběr - IM

„Během svého života jsem těsně unikl hněvu obchodníka se zbraněmi v Hamburku, za občanské války v Nigérii na mě střílel mig a ocitl jsem se uprostřed krvavého převratu v Guineji -Bissau. Zatkla mě Stasi...

Phil Klay: Zpátky do boje

Phil Klay: Zpátky do boje

Úterý, 27 Září 2016 09:01 Výběr - IM

 

Povídková kniha veterána z Iráku oceněná americkou Národní literární cenou.

Edgar Dutka: Matka vzala roha

Edgar Dutka: Matka vzala roha

Pondělí, 26 Září 2016 07:38 Výběr - IM

Autobiograficky laděné povídky scénáristy, režiséra, dramaturga a spisovatele volně navazují na knihu U útulku 5, v níž Edgar Dutka ztvárnil své zážitky z dětského domova, kde strávil dva roky poté, co jeho matka byla na podzim 1948 odsouzena na šest let za převaděčství. Z vězení však uprchla za hranice a emigrovala do Austrálie.

Andrew Grant: Odplata

Andrew Grant: Odplata

Neděle, 25 Září 2016 07:51 Výběr - IM

Kdyby měl Jack Reacher mladšího bratra, byl by to David Trevellyan. Lee Child mladšího bratra skutečně má – je jím Andrew Grant. Jeho románový debut Odplata je moderní thriller, jehož děj pohání kupředu adrenalin a pomsta.

Sophie Hannah: Zavřená truhla

Sophie Hannah: Zavřená truhla

Sobota, 24 Září 2016 07:47 Výběr - IM

Právě před sto lety se v hlavě Agathy Christie zrodila postava Hercule Poirota. Čtenáři si elegantně oblečeného Belgičana s hůlkou, roztomilým přízvukem a geniálním mozkem rychle oblíbili a Agatha Christie psala jeho případy tempem 1,5 knihy za rok až do své smrti v roce 1976. Poirot se kromě 33 románů a více než 50 povídek objevil také v rozhlasových adaptacích, ve filmech, na divadelním jevišti a v televizním seriálu.

Dale Russakoffová: Výhra

Dale Russakoffová: Výhra

Pátek, 23 Září 2016 09:05 Výběr - IM

„Kdo (a co) ovládá americké školy?“ táže se podtitul knihy, která popisuje zákulisní tahanice, které provázely pokus amerického Newarku zlepšit úroveň upadajících veřejných škol.

György Spiró: Žena, propánakrále!

György Spiró: Žena, propánakrále!

Čtvrtek, 22 Září 2016 07:24 Výběr - IM

Satirický román renomovaného maďarského spisovatele je jakousi obrácenou utopií přenášející čtenáře do Maďarska blízké budoucnosti, zhruba do třicátých let tohoto století.

Marek Toman: Chvála oportunismu

Marek Toman: Chvála oportunismu

Středa, 21 Září 2016 08:09 Výběr - IM

Marek Toman (* 1967), prozaik, básník, překladatel a diplomat, zvolil ve svém posledním románu nečekaného vypravěče – barokní Černínský palác na Loretánském náměstí v Praze.

strana 1 z 82

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz