Čtení

Vilmos Kondor: Temná Budapešť

Vilmos Kondor: Temná Budapešť

Sobota, 27 Květen 2017 06:50 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

Maďarský premiér Gyula Gömbös umírá na počátku října roku 1936, ještě předtím, než stihl realizovat svůj sen o fašistickém státě. Jeho smrt zasáhne reportéra Zsigmonda Gordona jen trochu. Život – a smrt – běží ve starém rušném městě dál, až jednou v noci dostane novinář tip, jenž ho přivede k místu činu, kde leží mrtvá žena, která má v kabelce židovskou modlitební knihu. Rozrušen bizarními okolnostmi případu – krásná, udržovaná, pobožná mrtvá dívka nalezená v opuštěné ulici temné čtvrti v Budapešti – se Gordon rozhodne vyšetřit příčinu její smrt. Vyšetřování ho zavede hluboko do odvráceného a temného světa Budapešti, ale i do nejvyšších mocenských kruhů...

Henning Mankell: Italské boty

Henning Mankell: Italské boty

Pátek, 26 Květen 2017 08:01 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

Překvapivý a dojemný příběh muže, který se ocitne na prahu svého obrození.

Jaroslav Kalfař: Kosmonaut z Čech

Jaroslav Kalfař: Kosmonaut z Čech

Čtvrtek, 25 Květen 2017 07:44 Výběr-red / ctenarknih.blogspot.com


Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vybrán jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země uprostřed Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin neprozkoumaného vesmíru, postupně ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, že její lásku obětoval své vlastní ambici.

Daniel Klabal: Isidorias

Daniel Klabal: Isidorias

Středa, 24 Květen 2017 08:19 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

„Příběh plyne jako řeka, tu poklidně, tu překotně. Jako bychom vše pozorovali jen tenkou stěnou z průhledného papíru — a chybí málo, abychom do příběhu vstoupili a zúčastnili se dění.

William Somerset Maugham: Barevný závoj

William Somerset Maugham: Barevný závoj

Úterý, 23 Květen 2017 08:09 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

Jeho díla patřila svého času k nejvydávanějším a také nejpřekládanějším. Do češtiny bylo přeloženo mezi lety 1927 až 1976 celkem jedenáct jeho prozaických titulů. Nyní se vrací, zejména díky nové edici Pozdní sběr, s níž přichází nakladatelství Prostor... Edici nedávno otevřel Maughamův román Poslední půlšilink, nyní jako třetí svazek v řadě následuje román Barevný závoj, který se nového českého překladu dočkal po devadesáti letech.

Vladimír Socha: Dinosauři v Čechách

Vladimír Socha: Dinosauři v Čechách

Pondělí, 22 Květen 2017 07:33 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

 

Tvorové, kteří obývali naši planetu před mnoha desítkami milionů let, představují pro mnoho z nás živočichy záhadné, fascinující a mnohdy až děsivé. Často se s nimi setkáváme ve filmech jako Cesta do pravěku nebo Jurský park, ale notoricky známí jsou též z obrazů a ilustrací Zdeňka Buriana, které si oblíbily celé generace dětí i dospělých. Za to, že tato vyobrazení dinosaurů odpovídají ve velké míře realitě, vděčíme především výzkumům zkamenělin, které člověk od pradávna nachází takřka po celém světě. A ač se to mnohým může zdát překvapivé, Česká republika v tomto ohledu není výjimkou.

Ivo Hudeček: Netuctový případ & Zločin v nočním expresu

Ivo Hudeček: Netuctový případ & Zločin v nočním expresu

Neděle, 21 Květen 2017 07:39 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

 

Inspektor Hasengap a finanční rada Dolnopolský zasahují.

Jiří Slavíček Tři případy policejního komisaře Pobudy

Jiří Slavíček Tři případy policejního komisaře Pobudy

Sobota, 20 Květen 2017 07:04 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

František Xaver Pobuda je policejním komisařem sedmého pražského obvodu Holešovice-Bubny a bdí nad pořádkem a klidem ve své čtvrti. Na práci tu ale není sám, při pátrání má po svém boku dva schopné kolegy: důsledného policejního koncipistu Nebeského a vynalézavého policejního praktikanta Rybičku.

Gergely Péterfy: Vycpaný barbar

Gergely Péterfy: Vycpaný barbar

Pátek, 19 Květen 2017 07:29 Výběr - red / CTENARKNIH.BLOGSPOT.COM

 

V 18. století žil na vídeňském dvoře černoch, svobodný zednář Angelo Soliman. Byl duchaplným společníkem a zároveň bystrým a hloubavým učencem, který si díky svému štěstí i rozumu vydobyl uznání nejvzdělanějších a nejvlivnějších osobností své doby. V lidech vzbuzoval zvědavost, sexuální touhu, strach, úctu, nebo naopak pohrdání, ba často i nenávist. Jeho výsadní postavení se současně prolínalo s pozicí vyvrhela. Po Solimanově smrti bylo jeho tělo na příkaz císaře vycpáno a vystaveno v Přírodovědném muzeu...

strana 1 z 104

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz