Oslava Lunárního dětského dne: Vietnamci v Praze ocenili 111 školáků

Email Tisk PDF
O víkendu 10. a 11. září tradičně oslavila vietnamská komunita u nás svůj Lunární dětský den, při kterém veřejně odměnila všechny vietnamské školáky a studenty, kteří ukončili loňský školní rok s vyznamenáním. Akce po celé republice uspořádal Svaz Vietnamců v ČR. V neděli odpoledne v Praze v areálu VOC Sapa v Praze 4 - Libuši převzalo zarámovaný diplom a věcný dar 111 oceněných vietnamských dětí. Po slavnostním průvodu a předvedeném Lvím tanci přítomným zazpíval i 2,5letý vietnamský chlapeček a čtyřleté smíšené duo. Letos bylo při oslavách Lunárního dětského dne v celé ČR slavnostně oceněno 752 vietnamských žáků našich základních i středních škol. Hezké bylo, jak si oceněné děti s diplomem fotografovali jejich rodiče, kteří hned prostřednictvím mobilů odesílali tyto fotografie babičkám, dědečkům i přátelům do Vietnamu. U Vietnamců je totiž vždy na prvním místě vzdělání jejich dětí a pro to udělají vše, včetně práce od rána do večera bez zavíracího dne, aby mohli svým dětem zaplatit studium na kvalitních středních i vysokých školách u nás.
AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB