Unikátní výstava Šangri-la v Ostravě

Email Tisk PDF

Na výstavišti Černá louka v Ostravě v pavilonu C je od 1. června otevřena unikátní výstava Šangri – la, která dovoluje nahlédnout do mnoha návštěvníky nepoznaného světa mýtů, přírodních krás, ale i života obyčejných lidí v Tibetu, Nepálu, Bhútánu nebo Indii. Výstava v sobě spojuje mystiku se skutečností, barevný svět států ležících na úpatích Himálají se vším, co k nim patří. Slavnostní zahájení výstavy se konalo v pátek 22. června za účasti náměstka primátora města Ostravy Martina Štěpánka.

Výstava Šangri-la otevírá magický příběh velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů a tajemství. Provádí unikátními kulturami a odlišnými vegetačními zónami. Věnuje se nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. Odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí. Expozice je členěna 8 tématy; animus a horská džungle; Indie je země kontrastů; Nepál je pestrou směsicí prožitků; Tibet je země spirituální síly; Bhútán vládne zastavenému času; Ledopád; peklo – ráj a samostané expozice zakomponované do výstavy.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 25 Červen 2012 10:52 )  


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB