Léčba hudbou Moimira Papalescu

Email Tisk PDF

foto Václav JirásekDnes máme páteční kulturní tip od hudebníka Moimira Papalescu, který se zrovna doma léčí s virózou.

 

 

"Máme teď takové období, kdy kapesník a zázvorový čaj jsou nezbytnými pomocníky člověka. Někde jsem četl, že ticho léčí, ale v mém případě to není pravda. Mě v takových chvílích, kromě toho medu a vitamínů nejvíc pomáhá právě poslech dobré hudby. Takový malý recept, namíchaný pro tuto příležitost, by tedy mohl být následující: na občerstvení mysli a dodání optimismu něco málo Debussyho, třeba takové Moře (La Mer), které nás svojí zvukomalebností přenese z obyčejného šedého pošmourného města do vzdálených krajin.

Při vysokých horečkách trochu chladné elektroniky - třeba od norské skupiny Röyksopp, jejíž poslední album The Inevitable End (Nevyhnutelný konec) může být paradoxně právě počátkem takové úspěšné léčby - hudebně je naprosto vynikající, a tím pádem jen samé libé pocity vzbuzující.

A pokud se vám nechce spustit rýma, doporučuju pořádný výplach – ideálně novým albem skupiny Mortal Cabinet, které se jmenuje Necrotica a po jehož poslechu přestanete chtít kvůli rýmičce umírat. Mimochodem důkazem prospěšnosti takovéto léčby je fakt, že právě toto album bylo aktuálně nominováno na cenu Anděl za rok 2015."

 

 

Moimir Papalescu je jednou z nejvýraznějších postav české experimentální elektronické hudební scény. Stojí za mnoha úspěšnými hudebními uskupeními (například Gun Dreams, Vanessa, Moimir Papalescu and the Nihilists, Magnetik, Die alten Maschinen), ale funguje i sólově.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Neděle, 28 Únor 2016 12:35 )  


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB