Michal Komárek

Deset nejlepších knih

Deset nejlepších knih

Pátek, 12 Prosinec 2014 15:38 Michal Komárek

Určovat, kterých deset knih je nejlepších, je samozřejmě nesmysl. Nemám příliš rád ani sestavování žebříčků za uplynulý rok – jsou určitě v řadě ohledů zajímavé, ale rok je zcela náhodná doba pro přemýšlení o kvalitě knihy. Tak nabízím vlastní verzi – poznámky o případných kandidátech na vstup do  osobního „top ten“.

Co Čech to Sáblíková

Co Čech to Sáblíková

Čtvrtek, 11 Prosinec 2014 09:40 Michal Komárek

Při jednání o rozpočtu na příští rok poslanci neschválili návrh ministra školství, aby na sport šla miliarda korun navíc, a aby polovina investic směřovala do podpory špičkových olympijských center, ve kterých by se připravovali nadějní sportovci po celý olympijský cyklus.

Strach na školách

Strach na školách

Úterý, 09 Prosinec 2014 12:27 Michal Komárek

Vláda přijala návrh, jak zabránit opakování „žďárské tragédie“ - tedy útoku psychicky nemocné ženy na studenty školy ve Žďáru nad Sázavou, který jeden ze studentů nepřežil. Zpřísnit se má jak dohled nad psychiatrickými pacienty, tak zabezpečení škol. Na první pohled jasné, správné, rázné rozhodnutí. Zároveň ale stísňující, nekoncepční a s příchutí bezvýchodnosti.

Slušností proti střetu zájmů

Slušností proti střetu zájmů

Čtvrtek, 04 Prosinec 2014 13:44 Michal Komárek

Ministrem dopravy se dnes stal Dan Ťok, který ještě před několika týdny šéfoval jedné z největších tuzemských stavebních firem. Pochopitelně tak jeho jmenování předcházela diskuse o tom, jaké a zda vůbec nějaké jsou v naší politice mantinely vymezující střet zájmů.

Syřani a ledový skanzen

Středa, 03 Prosinec 2014 11:46 Michal Komárek

Ledovka sevřela Česko a má moc srovnatelnou s klasickou olympiádou. Alespoň pokud jde o zpravodajství v médiích: Umlkly zbraně, ustaly konflikty. Svět se ocitl téměř v absolutním klidu, je jen pozadím k dramatu, které se odehrává u nás – v Praze nejezdí dva dny tramvaje, některé vlaky stojí... Je to symbolické, bohužel i typické.

Z Matiční do Předlic

Pondělí, 24 Listopad 2014 14:41 Michal Komárek

Před patnácti lety skončila kauza zdi v Matiční ulici v Ústí nad Labem – plot, který odděloval domky „spořádaných občanů“ od ghetta „nepřizpůsobivých“, byl zbourán. Nové ploty sice od té doby v Česku nerostou, obyvatel izolovaných ghett ale přibývá. A zdá se dokonce, jako by společnost ztrácela pocit, že ten plot byl špatný nápad.

Nejsme děti

Středa, 19 Listopad 2014 16:38 Michal Komárek

Duchcov: Kde končí a začíná politická strana?

Pátek, 07 Listopad 2014 10:02 Michal Komárek

Jedním z často opakovaných argumentů ve prospěch politických stran ve střetu s novými nevyhraněnými politickými hnutími je to, že strany mají po léta vytvářený program a strukturu, mají tradici, určité hodnoty..., a jejich chování je tedy více předvídatelné. V principu souhlasím, ale tak jednoduché to prostě není.

Zeman a Heráci

Pondělí, 03 Listopad 2014 16:06 Michal Komárek

 

Stal se prezidentovým mluvčím Irvine Welsh?

strana 1 z 5

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz