Komentáře

Glosa k TV-Zvězda: Politický skandál pro okrajovou pravici

Glosa k TV-Zvězda: Politický skandál pro okrajovou pravici

Čtvrtek, 23 Listopad 2017 10:07 Tereza Spencerová

 

Celé mi to připadá tak neuvěřitelné, až jsem si to musela sama projít. Pod ruské ministerstvo obrany formálně spadá jakýsi mediální holding, v němž šéfují lidé, kteří první zkušenosti získávali v legendárních mediálních impériích Berezovského a Gusinského. A pod onen holding spadá i „vlastenecká televize“ Zvězda, která proslula jako chrlička „fake news“, i když její „fejky“ – třeba tvrzení typu, že v ukrajinské armádě na Donbase bojují nacistické zombies, nebo že EU má v plánu proměnit Ukrajinu ve svou gay kolonii – ze všeho nejvíc připomínají náš kdysi geniální magazín Hrom. (foto-vlevo: ruský tisk přenesl reakce prezidenta M. Zemana)

Stará levice umřela. Nová přebírá moc

Stará levice umřela. Nová přebírá moc

Středa, 22 Listopad 2017 13:59 Ladislav Jakl

 Sociální demokraté o víkendu sněmovali v Hradci Králové. Sešel se tam poprvé po prohraných volbách jejich Ústřední výkonný výbor a bylo to jednání neveselé.

Zbyněk Fiala: Máslo na hlavě

Zbyněk Fiala: Máslo na hlavě

Středa, 22 Listopad 2017 10:38 Zbyněk Fiala

Ceny potravin rostou, ale zvyšují je hlavně až v obchodech. Máslo je úplně postavené na hlavu, protože stojí o polovinu víc než roku 2012, přestože mléko cenu nezměnilo. Ve hře je hodně peněz, které kráčí špatným směrem.

Restart ČSSD? Ne. Zatím prázdné teze

Restart ČSSD? Ne. Zatím prázdné teze

Středa, 22 Listopad 2017 10:29 Radim Valenčík

Jiří Zimola uveřejnil 19.listopadu na facebooku 10 tezí s následujícím avízem: Start pro náš restart (viz). To je název prohlášení jihočeské sociální demokracie, které zaznělo na jednání ÚVV v Hradci Králové. Jasně v něm říkáme, jak dál s ČSSD. Budu rád, když si ho přečtete a něco mi k tomu napíšete, říká k němu bývalý soc.dem. jihočeský hejtman. 

Přes polovina českých firem je ve ztrátě a daně neodvádí

Úterý, 21 Listopad 2017 13:25 red / bisnode

 

„Firmy, které jsou ve ztrátě, a tedy neodvádějí do státní kasy žádnou daň z příjmu, tvoří nadpoloviční většinu z analyzovaného vzorku subjektů,“ tvrdí analytička Petra Štěpánová z poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejširší databází finančních výkazů.

Je Erik Tabery objektivní? Je Mirek TOPOLÁŃEK šílenec?

Úterý, 21 Listopad 2017 09:13 František Kuba


Každá univerzita se snaží přesvědčit své studenty, že výběrem tohoto vzdělávacího zařízení udělali tu správnou volbu pro svou budoucnost. Ostravská univerzita v Ostravě není výjimkou. Prostřednictvím mého skromného textu budeme na chvíli prodlévat na půdě Filosofické fakulty na nepohodlných židlích v hledišti intelektuální manufaktury zvané Katedra české literatury a literární vědy.

Proč na výročí 17.listopadu nejásám

Pondělí, 20 Listopad 2017 09:46 Lubomír Man

Proč píši tyhle řádky zrovna dnes večer 17.listopadu? Protože zrovna dnes, ve výročí oné slavné protitotalitní revoluce, nejtíživěji pociťuji zklamání z toho, kam dospěla.

Listopad na nás pad – takže budem zase lhát

Pondělí, 20 Listopad 2017 09:37 František Kuba


Lehké pero Petra Kamberského...

Radim Valenčík: Topolánek. Havlovo a Zemanovo zdraví v ČT

Čtvrtek, 16 Listopad 2017 10:22 Radim Valenčík

 

Topolánek je to první seriózní protikandidát. Z jednoho jediného důvodu. Jak někdo vtipně poznamenal na Facebooku: „Konečně se objevil někdo jiný než Zeman, kdo není ´vítač´. A tak půjdu k prezidentským volbám. Předtím jsem neměl koho volit.“

strana 1 z 116


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB