Http://www.Automobilovedily24.CZ

Patnáctiny specifické kapely Mandrage (a stereotypy FM+)

Ivo Fencl Pátek, 29 Červenec 2016 09:39

 

Literární obtýdeník Tvar uspořádal kdysi v prostorách pražské Lucerny setkání několika diskutérů zaujatých „doktorem“ Karlem Mayem. Výsledek debaty otiskl. Ono číslo zrovna nemám po ruce, ale vzpomínám, že jsem konverzoval asi nejméně ze všech - s obavou, zda mě vůbec pozvali právem, byť i já mayovky v dětství hltal uhranut a opakovaně. Navíc...

Rainer Hermann: Konečná stanice Islámský stát?

Čtení Pátek, 29 Červenec 2016 09:29

Čtivě a přitom zasvěceně odhaluje německý islamolog a dlouholetý korespondent deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung z Blízkého  východu pozadí vzniku a expanze tzv. Islámského státu v Sýrii a Iráku. Svou analýzu zasazuje do kontextu rozpadu státnosti v arabském světě a totálního selhání vládnoucích elit.

Letní tip: Jiné vize CZ (2007 - 2015)

Art Pátek, 29 Červenec 2016 08:18

Výstava v Hartigovském paláci na pražské Malé Straně představuje devadesát audiovizuálních děl na pomezí filmu, animace a videa, která pocházejí z kurátorských výběrů soutěže Jiné vize olomoucké přehlídky PAF.

 

Opravdu chce Erdogan vyvést Turecko z NATO?

Tereza Spencerová Čtvrtek, 28 Červenec 2016 14:20

Sbližování Ruska s Tureckem za aktuálního vývoje ve světě může nakreslit novou geopolitickou mapu regionu, jejíž důsledky lze dnes jen těžko domýšlet.

 

Tahle olympiáda je už předem morálně pošpiněná

Komentáře Čtvrtek, 28 Červenec 2016 11:12

 

Jako autor románů pro mládež, vyzvedávajících nade všechno ideu fair play, cítím povinnost vyjádřit se k mravnímu pošlapání ušlechtilých olympijských ideálů, ke kterému v těchto dnech dochází.

Co najdete nového v Literárních novinách č. 8

Offline Čtvrtek, 28 Červenec 2016 10:59

 

Lze za politické rozhodnutí poslat politika za mříže? Mnohokrát se takto ptáme a nové číslo Literárních novin položilo tuto otázku a na ni se snaží najít odpověď právník Karel Havlíček.

Raymond Moody žije (a zatím to probíhá za života)

Ivo Fencl Čtvrtek, 28 Červenec 2016 08:39


„Můj dědeček se mi po mrtvici proměnil v pokoj, kde je tma.“

Esej: Ruku poníženým: liberální utopie reloaded

Civilizace Čtvrtek, 28 Červenec 2016 08:13

Globální kapitalismus strhl ploty mezi civilizačními dvorky. Žijeme spolu, ne už jen vedle sebe. Tolerance nestačí. Je třeba uznání a dobrá vůle na všech stranách. Příkop předsudků a křivd z dob, kdy si jedni podmaňovali druhé, je však hluboký.

Donna Tarttová: Malý kamarád

Čtení Čtvrtek, 28 Červenec 2016 07:21

Donna Tarttová ve svém druhém románu Malý kamarád (po němž následoval světoznámý román Stehlík, za který v roce 2014 získala Pulitzerovu cenu) brilantně zachycuje dusivou atmosféru upadajícího jižanského městečka, kde stále doutnají rasové a společenské konflikty, ze slávy bývalé honorace zbyly už jen trosky a pod zdánlivě ospalým povrchem číhají skryté hrozby.

Turecký puč, Rusko, USA a válka v Sýrii

Tereza Spencerová Středa, 27 Červenec 2016 09:45

Válku v Sýrii vyhraje Bašár Asad za součinnosti Ruska, Íránu, libanonského Hizballáhu, nejspíš i Spojených států (a možná i Turecka).

 

Pavučina nemoci a magie postů

Komentáře Středa, 27 Červenec 2016 08:52

Dne 22. července vyšel na titulní stránce Lidových novin článek Sobotkova pavučina moci. V podstatě pojednává o politické konfrontaci dvou aktérů současné koalice, tedy sociálních demokratů a hnutí ANO. Martin Shabu a Ondřej Koutník si na poměrně velkém prostoru všímají toho, jak Sobotka, který je považován za technologa moci, během několika let obsadil silové posty v české administrativě.

Upozornění k prodeji Literárních novin č.8

Offline Středa, 27 Červenec 2016 08:08

 

      

 

 

 

 

 

Německo: Možná překvapení ruské politiky

Svět Středa, 27 Červenec 2016 07:57

Německá nadace zabývající se politickými otázkami Stiftung Wissenschaft und Politik (Nadace pro vědu a politiku), která poskytuje německé vládě, Bundestagu, ale rovněž EU, NATO a OSN expertní analýzy, vydala novou studii o Rusku, která byla iniciovaná tím, že nadace považuje politiku Kremlu za nevyzpytatelnou, proto je třeba určit budoucí přinejmenším pravděpodobné scénáře zahraniční politiky Ruska. 

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz