Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Tereza Spencerová: A to víte, pro koho on vlastně pracoval? Fakta k otrávenému agentu Skripalovi

Rozhovory Sobota, 17 Březen 2018 07:35

„Britská média připomínají, že nyní už roky spolupracoval se soukromou bezpečnostní agenturou Orbis Business Intelligence, v níž působil také Christopher Steele, autor většiny ‚zaručených kachen‘, které si objednala Hillary Clintonová, aby dokázala Trumpovy vazby na Rusko. Celá ta konstrukce se ale zhroutila už před pár měsíci, a tak se Skripal mohl stát nepohodlným i antitrumpovskému táboru, protože, znáte to – kdo zradil jednou, může se nechat koupit a mluvit znovu,“ analyzuje Tereza Spencerová.

Z brněnské divadelní scény - Slečna Julie v Divadle U stolu

Literatura Sobota, 17 Březen 2018 07:30

 

Divadlo U stolu je scénou, která v malém sklepním prostoru dokáže připravit fascinující představení, vtáhnout a strhnout diváky do děje.

Pro českou ekonomiku už není lék

Glosář Sobota, 17 Březen 2018 07:04

Potřeboval tuhle můj drahý mužíček natočit jakési krátké video na svůj tablet, v němž by vysvětlil jeden ekonomický problém.

Grafitti: Večeře na ruském velvyslanectví v Londýně

Komentáře Pátek, 16 Březen 2018 11:51

Kdosi v Londýně poblíž ruského velvyslanectví dal grafittem na chodníku najevo, co si myslí o útoku na dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru.

Probudí se Rusko?

Komentáře Pátek, 16 Březen 2018 09:48

Žít při vědomí, že mají nepřítele, který jen hledá cesty, jak je odklidit z cesty, musí být pro Rusy traumatizující zkušeností. A zdalipak je už napadlo, jak podivné je, že Velká Británie, země nepříliš vojensky významná, kterou by Rusko dokázalo smést z povrchu země v několika minutách, vykonstruuje proti ruské vládě falešné obvinění, toto falešné obvinění ohlásí veřejnosti, a aniž by k němu přiložila jakýkoli důkaz, obrátí se s tímto obviněním na OSN, dá Rusku ultimatum, rozpráší celou ruskou diplomatickou misi v Británii, zmocní se zdejšího ruského majetku – a to vše na základě pouhých domněnek a s odmítnutím spolupráce s obviněnou zemí, jak to při šetření takovýchto obvinění vyžaduje zákon.

Tanky proti sjezdu. Protokol a dokumenty XIV. (vysočanského) sjezdu KSČ

Čtení Pátek, 16 Březen 2018 09:33

Záznam jednání mimořádného sjezdu Komunistické strany Československa, který se sešel následující den po sovětské okupaci – 22. srpna 1968 – v jedné z budov továrenského komplexu ČKD v Praze-Vysočanech.

Právo, Povinnost a Důstojnost (reportáž z Paříže)

Civilizace Pátek, 16 Březen 2018 09:04

 

Své místo na slunci mít chceš? / Toť nesnadné. / Ledva ho dosáhneš, / ono ti zapadne. – Karl Kraus

Haiku na jezdce z chodníku

Jan Dočekal Pátek, 16 Březen 2018 08:36

   

S+V nově na CD

Hudba Pátek, 16 Březen 2018 07:22

Nedožité osmdesátiny Petra Skoumala (7. 3. 1938 – 28. 9. 2014) připomněl Supraphon ve čtvrtek 15. 3. v pražské prodejně Musicpoint na Jungmannově náměstí představením archivního alba s názvem Všechno je proměnlivé (Zakázané koncerty 1974 – 1981). ­ (vlevo Jan Vodňaský při čtvrtečním křtu nového supraphonovského alba archiovních nahrávek dvojice Skoumal+Vodňaský)

Kočka ŠKLÍBA a inaugurace

Komentáře Pátek, 16 Březen 2018 07:06

Jsem čtenářem Lidových novin. A tak respektuji některé názory Petra Kamberského. Komentátor LN, příkladně 3. března, ve svém Chlívku zveřejnil materiál nazvaný Hlavně že se mydlíme.  

Řetězový román Uzamčení, projekt Střediska západočeských spisovatelů

Ivo Fencl Čtvrtek, 15 Březen 2018 11:57

Řetězovou prózou se dá nazvat takový příběh, při jehož psaní se jako někde ve výkopu střídají autoři, a většinou víc než dva. Příkladem ze srdce evropského je dnes už kultovní Tajemství oranžové kočky (1968), iniciované před půlstoletím spisovatelem Zdeňkem K. Slabým (*1930). Tato detektivka s nezapomenutelnými ilustracemi Miloše Nolla není ovšemže jen o titulní šelmičce a chválím ji velice tím spíš, že zde „kopali“, konstruovali a snili spolupracovníci z mnoha a mnoha zemí světa: https://www.pitaval.cz/kniha/3192-kolektiv-autoru-tajemstvi-oranzove-kocky.

Ondráček neskončil, Ondráček trvá

Komentáře Čtvrtek, 15 Březen 2018 11:28


V jedné písničce, třeba na rádiu Čas se můžeme doslechnout: „Středověk neskončil, středověk trvá…“. Leccos tomu nasvědčuje, inkvizitorů typu Miroslava Němcová, Magda Vašáryová, Petr Gazdík, Zbyněk Stanjura, Miroslav Kalousek a dalších máme přebytek, takže by se mělo uvažovat o urychleném exportu – i za cenu doplatku z naší strany. Jejich vnitřní pnutí způsobuje kumulaci negativní energie: Tímto jímajícím kondenzátorem se stala bohužel Sněmovna. Při nekontrolovaném vybití (jiskrou) může dojít k Majdanu. To by pochopil i takový budulínek jako je viceprezident Evropské komise Frans Timmermans.

Prípad Jána Kuciaka – ako to bolo?

Svět Čtvrtek, 15 Březen 2018 09:44

Slovenskú opozíciu už smrť pôvodne neznámeho a zrejme obetovaného novinára a jeho snúbenice už nezaujíma. Plne sa sústreďujú na útok na vládne kreslá stupňujúcimi sa požiadavkami a absurdnými ultimátami. To je tiež odpoveď na starorímsku otázku po každej politicky motivovanej vražde – „Cui bono“, čiže „Komu to prospelo“?

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB