Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Strefují se do Zemana, sami jsou však nazí…

Domácí Úterý, 27 Červen 2017 09:25

Je až symptomatické, kolik lidí si při rozebírání příčin krize naší společnosti vystačí s jedním dvěma politiky. Většinou jako symbol „zla“ poslouží Miloš Zeman. Jinak samozřejmě systém funguje bezvadně, je ten nejlepší možný, díky němu žijeme všichni jako „prasata v žitě“ a pouze malost některých nám brání spasit svět. Školy nás vzdělávají, média vedou k pravdě, soudy soudí spravedlivě a ekonomické problémy v podstatě nemáme. Tak by se dala shrnout propaganda těch, kdo za jediný problém naší společnosti označují stávající hlavu státu.

Balkánská „stabilokracie“

Svět Úterý, 27 Červen 2017 08:28

 

Ve Washingtonu panují obavy z ruského humanitárního centra v jihosrbském městě Niši (fotografie vlevo), které se zde nachází již pět let a je určeno pro humanitární účely na Balkánu, jako jsou například přírodní katastrofy. Je to velmi blízko, vzdušnou čarou méně než 200 km, po silnici 250 km, k jedné z největší amerických vojenských základen v Evropě Camp Bondsteel umístěné v Kosovu. Z toho důvodu se nedávno konalo jednání amerického Senátu o Balkánu, kde se probíral i celkový ruský vliv v tomto regionu.

Prázdninová glosa: Patřičného Čítanka znovu…

Komentáře Úterý, 27 Červen 2017 08:08

 

Čtení na dovolenou byl kdysi název velmi dobré edice, myslím v Odeonu. A Patřičná Čítanka je čtení na dovolenou …můžete ji otevřít, kde se vám zachce, nebo kde vám ukáže siderické kyvadélko, virgule či pečetní prsten, začtete se všude hned. Vzhledem k tomu, že průběžně dotiskujeme, musíme i oslavovat. Co se na jedné z oslav, kde M.P. i vystavoval událo, vám přiblíží následující řádky. Berte je převážně nevážně…

 

 

Anders Rydell: Zloději knih

Čtení Úterý, 27 Červen 2017 08:08

Večer 10. května 1933 vzplály po celém Německu hranice. Shořely na nich knihy Karla Marxe, bratří Mannů, Bertolda Brechta, Ericha Marii Remarqua a dalších spisovatelů, kteří prý ztělesňovali dekadentní životní styl Výmarské republiky.

Seymour Hersh: O Trumpovi u televize a „chemickém masakru“ v Sýrii, který nebyl

Tereza Spencerová Pondělí, 26 Červen 2017 08:35

Legendární americký investigativní reportér Seymour Hersh vyvrací Trumpovu „oficiální“ verzi událostí spojených s „chemickým masakrem“ v Chán Šajchúnu z letošního 4. dubna.

 

Zdařilý prequel ke „Stínadlům“?

Ivo Fencl Pondělí, 26 Červen 2017 07:47

Zvlášť děti mívají jednu typickou touhu. Zvědět, „co bylo předtím“. Proto kladou všetečné otázky a ne každý příběh sice generuje podobnou zvědavost, ale dejme tomu základy Ostrova pokladů na ní... přímo stojí. A ne?

Z redakční pošty: Krev z ruky jedné paní: 80 plus

Komentáře Pondělí, 26 Červen 2017 07:25

Před časem jsem hovořil s moji známou. Její otec skončil v důsledku vážného úrazu na obličejovém oddělení jisté fakultní nemocnice. Když pro něj požádala o brčko, aby se mohl vůbec napít, setkala se s udivenou reakcí zdravotní sestry a krajní neochotou. Nakonec to vyřešil spolu-pacient, který naštěstí pár těch brček měl.

Všude zely krátery a kvetl ibišek

Civilizace Pondělí, 26 Červen 2017 07:20

 Když se v neděli 25. června 1950 lidé u nás probouzeli, devadesát tisíc severokorejských vojáků překročilo 38. rovnoběžku a směřovalo na Soul. Tak před šedesáti sedmi lety začala válka v Koreji. O tom, proč k ní došlo a jak se málem změnila v atomovou, píše Jan Vítek, člen Dozorčí komise neutrálních států, která po válce dohlížela na dodržování podmínek vratkého příměří. Dohled skončil a příměří je den ode dne vratší.

Lukavcova kniha monster

Recenze Pondělí, 26 Červen 2017 07:07


Od té doby, co lidé přestali věřit v Boha, jsou ochotni věřit čemukoli. Chesterton

Saúdský MbS: válčí, kde se dá, neposlouchá USA, baví se s Rusy a Číňany…

Tereza Spencerová Neděle, 25 Červen 2017 20:21

Přátelství budoucího krále s Trumpovým zetěm podle všeho nebude s to „zachránit“ skutečnost, že Bílý dům zavelel k ukončení „katarské krize“, ale Saúdové ho neposlechli. A k tomu se poohlížejí po Rusku a Číně.

 

U knihovny s Petrem Bílkem č.24

U knihovny Neděle, 25 Červen 2017 07:30

 

Karel Kryl: Prózy (Torst 2017)

Ingar Johnsrud: Kalypso

Čtení Neděle, 25 Červen 2017 07:23

Norský thriller, který se noří do nejhlubších zákoutí lidské duše, aby pronikl do srdce jedné ze světových velmocí.

Poznámky k prvnímu básnířskému poločasu Tamary Kopřivové

Miroslav Vejlupek Neděle, 25 Červen 2017 07:13

"Umění je / závod se smrtí."  (Vladimír Brandejs)

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz