Http://www.Automobilovedily24.CZ

Recenze: Život se stromy

Recenze Pondělí, 21 Srpen 2017 10:04

 

Nakladatelství Dokořán vydalo knihu kolektivu autorů (Hrušková, Větvička,Pokorný, Úradníček a další), kteří se spojili, aby lidem napsali něco o stromech.

Je pro profesory Harvardu vylhaná zpráva víc než vědecká reputace? Takto se na svém webu ptá

Komentáře Pondělí, 21 Srpen 2017 09:05

P.C.Roberts a připojuje informaci o vylhaných prohlášeních dvou harvardských profesorů, jak je tito v minulých dnech zveřejnili na svých twitterových účtech. Tyto informace okamžitě pronikly na všechny americké sociální sítě a bez ohledu na jejich lživost – či možná právě pro ni – se nerušeně šíří dál do všech koutů USA.

S Ebeny na zámku Valeč

Hudba Pondělí, 21 Srpen 2017 08:49


Původně stála ve Valči u Hrotovic tvrz. Jistý čas náležela i moravskému markraběti Joštu Lucemburskému, krátce před smrtí římskému králi. Později tu stál zámek, jako jiné často měnil majitele. Poslednímu z nich byl v devastovaném stavu vrácen roku 1991. Na nutné opravy neměl prostředky, dlouho se marně snažil o prodej. Podařilo se v roce 2008, kupcem byl úspěšný podnikatel z regionu, osobně s místem spjatý. Během krátké doby prošel zámek, možno říci, až pohádkovou proměnou.

Fotoblog Fr. Dostála: Příští rok už tomu bude 50 let…

František Dostál Pondělí, 21 Srpen 2017 08:38

Během kulhání po pražské dlažbě zaslechnu vedle mnoha cizích řečí i ruštinu. Zní také z úst mladých lidí, kteří v srpnu 1968 pobývali ještě někde na houbách.

Po Stevu Bannonovi sice ovládnou Bílý dům jestřábi, ale…

Svět Pondělí, 21 Srpen 2017 05:32

Hvězda hlavního stratéga Bílého domu Steva Bannona pohasínala měsíce. Když byl ale v pátek oznámen jeho definitivní konec ve funkci, svět se otřásl. Nebo lépe, s Bannonovým pádem byla podle všeho odstraněna poslední překážka, aby se svět znovu mohl otřásat pod americkými agresemi a válkami. Tedy, pokud „svět“ dovolí…

 

Peter May: Hadohlavec

Čtení Neděle, 20 Srpen 2017 06:50

 

Čtvrtý díl čínských thrillerů skotského autora usazeného ve Francii.

Tereza Spencerová: Je vcelku jedno, jestli budeme v „tvrdém“ nebo jen „natvrdlém“ jádru EU

Rozhovory Sobota, 19 Srpen 2017 07:01

V Libyi má k vítězství našlápnuto někdejší spojenec USA, kterého podporuje Rusko, Egypt, Alžírsko i Emiráty, upozorňuje Tereza Spencerová, která osobu maršála Haftára dlouhodobě sleduje. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí komentuje pokroky ve zlepšování ruské ekonomiky a vývoj v Sýrii.

„Vyrobíme nezaměstnatelné!“ je pravé heslo ČSSD

Glosář Sobota, 19 Srpen 2017 06:54

Jak se blíží volby, politici vymýšlí, jak ulovil voliče. A čím mají horší preference, tím zoufalejší nápady. Tento týden perlil volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Prý pokud firma tvrdí, že ji zvýšení mezd zničí, neměla by vůbec podnikat.

Michel Bussi: Černé lekníny

Čtení Sobota, 19 Srpen 2017 06:47

I malebná města skrývají temnou tvář a nebezpečná tajemství z minulosti. Francouzské městečko Giverny je domovem zahrad, kde maloval své obrazy Claude Monet. Koloběh města, přes den plného turistů, navždy změní nejen tři vraždy, ale i záhadně zmizelý obraz černých leknínů. Kdo zabil školáka, starého malíře a úspěšného očního lékaře? Kam zmizely obrazy z Monetova domu, zejména Černé lekníny, o nichž se povídá, že je slavný malíř namaloval těsně před smrtí?

Polský ministr vnitra k Barceloně: Evropo, probuď se… Zavři dveře!

Svět Pátek, 18 Srpen 2017 10:32

S apelem zejména vůči EU přišel včera v televizi TVP Info polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak (na snímku). Podobný vzkaz měl již před měsícem a agentury jej přenášely pod titulkem „Zavřeme uprchlíkům dveře“.

Je Zaorálek šibal nebo ňouma? Nová podoba Lub-Zao

Komentáře Pátek, 18 Srpen 2017 08:13

 

Lidé se vracejí z dovolené, ti, co mají děti školou povinné, zasedají k rodinným poradám, kde nechybí kalkulačky a povytažené obočí, z toho jak prostředí zase finančně zhoustlo.

Pavol Haulík: Respondenta nemůžeme poslat na detektor lži

Rozhovory Pátek, 18 Srpen 2017 07:39

Politici někdy musí jít i proti svým voličům. Pokud má mít politika výsledky, nemůže se dělat jen na základě populistických názorů. Na druhé straně ale nemůže jít politika výrazně proti veřejnému mínění, myslí si sociolog Pavol Haulík, výkonný šéf Agentury MVK, která se výzkumy veřejného mínění dlouhodobě zabývá.

Glosa: Charlottesville – odpudivá a odmaskovaná minulost Ameriky

Komentáře Pátek, 18 Srpen 2017 07:07

Ačkoliv události v Charlottestville mohou možná svádět k názoru, že z pohledu historie nejde o nic převratného, mám já na věc názor opačný. Protože ony ty události k nám dorazily jako přesvědčivý důkaz o společnosti, která se nachází ve válce sama se sebou. Ve válce, zrozené z ekonomického nárazu recese roku 2008 a z něj vyplývajícího strachu, nejistoty a vzteku, jež s sebou ten náraz přinesl.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB