Http://www.Automobilovedily24.CZ

Čtenářský vkus upadá

Literatura Pondělí, 22 Květen 2017 07:39

 

Nakladatelství encyklopedické literatury LIBRI slaví letos 25 let své existence. Na jeho historii i současnost jsem se zeptala obou spolumajitelů Karla Žaloudka a Pavla Rajského.

Vladimír Socha: Dinosauři v Čechách

Čtení Pondělí, 22 Květen 2017 07:33

 

Tvorové, kteří obývali naši planetu před mnoha desítkami milionů let, představují pro mnoho z nás živočichy záhadné, fascinující a mnohdy až děsivé. Často se s nimi setkáváme ve filmech jako Cesta do pravěku nebo Jurský park, ale notoricky známí jsou též z obrazů a ilustrací Zdeňka Buriana, které si oblíbily celé generace dětí i dospělých. Za to, že tato vyobrazení dinosaurů odpovídají ve velké míře realitě, vděčíme především výzkumům zkamenělin, které člověk od pradávna nachází takřka po celém světě. A ač se to mnohým může zdát překvapivé, Česká republika v tomto ohledu není výjimkou.

Může se Daeš spojit s Al Kajdou?

Tereza Spencerová Pondělí, 22 Květen 2017 06:20

Otázka, která už musela napadnout snad každého, kdo sleduje Blízký východ obecně nebo válku v Sýrii konkrétně: Jaký je vlastně rozdíl mezi Islámským státem (Daešem) a Al Kajdou?

 

Fotoblog Fr. Dostála: Objeví se opět kouzelný muž s buřinkou?

František Dostál Pondělí, 22 Květen 2017 06:07

V Německu touží po panu Tau, muži s buřinkou, který dokáže rozzářit dětská kukadla. Nejen to, tenhle muž dokázal vykouzlit úsměv i na tvářích dospělých.

Ivo Hudeček: Netuctový případ & Zločin v nočním expresu

Čtení Neděle, 21 Květen 2017 07:39

 

Inspektor Hasengap a finanční rada Dolnopolský zasahují.

U knihovny s Petrem Bílkem č.19

U knihovny Neděle, 21 Květen 2017 07:05

 

Pavel Juráček: Ze života tajtrlíků (Knihovna Václava Havla, Národní filmový archiv 2017)

Literární noviny v Literární kavárně

8. den Sobota, 20 Květen 2017 08:20

Každou poslední středu v měsíci debatují hosté Literárních novin o knize měsíce. Redakce ji vybírá z aktuálně vydaných publikací na českém trhu. Letos se tak probíraly eseje George Orwella, vybrané spisy Mileny Jesenské a román Jáchyma Topola Citlivý člověk.

Pan Sobotka má smysl pro humor

Glosář Sobota, 20 Květen 2017 07:35

 

Bavorsko, rok 1923. Hitler se již cítí silný, je již obklopen svými budoucími muži první linie. V noci z 8. na 9. listopadu se pokusí o ozbrojený puč a násilné převzetí moci.

Fotoblog Fr. Dostála: Čím dál úžasnější společnost

František Dostál Sobota, 20 Květen 2017 07:14

Během noci v jednom našem menším městě vandalové, či snad svobodomyslná mládež, poškodila na 40 aut. Vím, že řeči o represi, kterou by měli tito novodobí hrdinové mít neustále před očima, mnohé z nich nezajímají, protože ta je zanedbatelná.

Tereza Spencerová: Svět se neustále mění a mění se i ohniska světové moci

Rozhovory Sobota, 20 Květen 2017 07:07

 

„Jen abychom se z dodavatele levné pracovní síly pro Německo nestali dodavatelem levné pracovní síly i pro Čínu,“ glosuje ekonomicky orientovanou návštěvu Miloše Zemana Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí mluví o dalších nařčeních Donalda J. Trumpa ze spolupráce s Ruskem anebo o informacích ze Sýrie a Iráku. Reálně dle ní hrozí, že irácký Mosul bude v dohledné době zcela zničen. (Eric Clapton ve své písní „Change the world“ sní, jak by změnil svět… Ale, ten jakoby se bez našeho ovlivnění pod rukama nám mění každým dnem!)

Jiří Slavíček Tři případy policejního komisaře Pobudy

Čtení Sobota, 20 Květen 2017 07:04

František Xaver Pobuda je policejním komisařem sedmého pražského obvodu Holešovice-Bubny a bdí nad pořádkem a klidem ve své čtvrti. Na práci tu ale není sám, při pátrání má po svém boku dva schopné kolegy: důsledného policejního koncipistu Nebeského a vynalézavého policejního praktikanta Rybičku.

Demise ministryně školství není projevem politické kultury, ale růstu moci represivních složek

Komentáře Pátek, 19 Květen 2017 11:06

 

Demise ministryně školství nepovede ke kultivaci politického prostředí, ale k dalšímu posílení represivních složek jakožto hybatelů politiky.

Kreslím, abych lépe byl

Jan Dočekal Pátek, 19 Květen 2017 09:50

 

Napsal jsem do tohoto blogu řadu textů o výtvarných autorech a jejich tvorbě, teď se dopouštím velké opovážlivosti, píšu o sobě, vím, že bych neměl takto popouzet ty, jimž nejsem vhod, že bych s tím měl počkat do času, kdy začnu (?) sepisovat paměti, ale věc „spěchá“, téma je časové, má vymezené trvání, a k tomu, chci-li být poctivý, nemohu nepřipočítat jistý rozměr své ješitnosti, jež mne sice trápí, ale není naděje na nápravu.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz