Už před 11. zářím 2001 plánovaly USA rozbít Střední východ

Komentáře Středa, 17 Leden 2018 09:57

Čtyřhvězdičkový americký generál a nejvyšší velitel sil NATO v Evropě v letech 1997-2000 Wesley Clark promluvil o tom, jak se pár týdnů před 11. zářím 2001 při návštěvě Pentagonu dověděl o projektu vlády prezidenta Bushe ml., nesoucího název Plán pro nové americké století (viz https://www.youtube.com/watch?v=zuvV8-82LPQ )

Případ agenta Chrudimského

Téma Úterý, 16 Leden 2018 09:20

 

Česká literatura druhé poloviny dvacátého století, to nejsou jen prorežimní autoři angažovaných děl na straně jedné – a zakázaní nebo exiloví spisovatelé na straně druhé. Někde mezi je i pomyslná šedá zóna. Sem patřil i Dušan Hamšík (na snímku s manželkou Hanou).

Glosa: Proč Zeman vyhrál a možná znovu vyhraje

Komentáře Úterý, 16 Leden 2018 08:44

Důvodem, samozřejmě kromě mnoha dalších faktorů, jsou voličské průkazy. Prostě blbě udělaný volební zákon. Ano, zřejmě je to kapku nadneseno, ale kdo ví, možná že ani ne.

Zamyšlení: Na nový rok, Tři králové, půl ledna… rozjímám

Komentáře Úterý, 16 Leden 2018 06:09

Dlouho jsem si myslel, že mám rád příběhy. Tak rád, že jsem si dal práci a napsal vlastní Čítanku pro dospělé. Pro ty historky, story, vyprávění.

Magda Vášáryová: Na Slovensku sme nemali niekoho, ako je pán Miloš Zeman

Rozhovory Pondělí, 15 Leden 2018 14:08

 

Slavná slovenská herečka, ale také diplomatka, poslankyně a politička. V roce 2010 neúspěšně kandidovala na primátorku Bratislavy. Poté v roce 2013 odešla ze strany SDKÚ-DS a pak z politiky vůbec, aby se v minulém roce stala poradkyní kandidáta na prezidenta Michala Horáčka.

Česká republika x kavárna: 1- 0

Komentáře Pondělí, 15 Leden 2018 09:17


Miloš Zeman přesvědčivě vyhrál I. kolo prezidentských voleb a můžeme čekat, asi docela hysterickou, 14denní kampaň ve stylu „volte kohokoli - jen ne Zemana". (Bude to jakýmsi testem Českého národa, do jaké míry je odolný vůči vlivu médií.)

Boj o Hrad: Zvolíme koholiv a rozdělení společnosti zůstane?

Domácí Pondělí, 15 Leden 2018 08:45

 

Vítězství Jiřího Drahoše v Praze neudivuje. Praha je něco jako hillarovsko-clintonovský Hollywood, kde politik – sedlák v dřevákách je k posměchu a nemá šanci.

Pákistán s Čínou, Íránem, Tureckem a Ruskem

Tereza Spencerová Pondělí, 15 Leden 2018 07:52

Jsme svědky zrychlení regionálního pohybu, který – mimochodem společně s celou jihovýchodní Asií – se točí kolem Číny a míří mimo vliv USA a Západu jako takového.

 

 

Petra Strá: Vríka

Poezie Pondělí, 15 Leden 2018 06:24

 

Sbírka Vríka se vyznačuje poezií, která někdy vyvolává dojem jazyka in statu nascendi, kdy se běžná slova teprve rodí z předjazykové, dosud neartikulované materie. Taková poezie silně evokuje folklorní kořeny, jazykovou magii, zaříkávání a funguje jako odkrývání dávné dané možnosti jazyka.

Zbyněk Fiala: Druhé kolo bude napínavé

Komentáře Neděle, 14 Leden 2018 11:25

 

Televizní debata Miloše Zemana s Jiřím Drahošem obohatí druhé kolo prezidentské volby. Hlásí se však i zákulisí. Malým vzorkem špíny, které nejspíš taky přibude, byl třeba padělaný dopis odrazující Zemanovy voliče od uren. První kolo zdaleka nedopadlo jednoznačně a rozhodnutí o konečném vítězi může být ukryto ve volební účasti.

O čem jsou výsledky prvního kola prezidentské volby

Domácí Neděle, 14 Leden 2018 10:45

První kolo přímé volby hlavy státu je za námi a odevšad prší komentáře. Vcelku jednoznačně z nich plyne, že tato volba by se mohla jmenovat „Anti-Zeman". (vlevo fotografie protizemanovských demonstrantů)

U knihovny s Petrem Bílkem č. 2

U knihovny Neděle, 14 Leden 2018 07:27

 

Mojmír Grygar: O válce (Sumbalon 2017)

Ze středu Evropy k lidem stromovým

Miroslav Vejlupek Neděle, 14 Leden 2018 06:52

 

"Co nás čeká na druhém největším ostrově zeměkoule? Jaká hrozí nebezpečí v odlehlých a neprobádaných oblastech? Jaké klimatické podmínky, havěť a nemoce? Co budeme jíst, pít a co si vůbec vzít s sebou? Tyto a  mnoho dalších otázek se stále vynořují a nedají mi spát. Oblast, která je vybrána za cíl naší výpravy, se nachází poblíž pomyslné čáry oddělující od sebe Západní Papuu (dříve Irian Jaya), náležející k Indonésii, a Papuu Novou Guineu. Máme se pohybovat po území jednoho z nejizolovanějších a nejvýbojnějších kmenů, který si staví své příbytky vysoko v korunách stromů."

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB