Vladimír Tupáček

ODS v boji za svobodu smradu

ODS v boji za svobodu smradu

Neděle, 07 Červen 2015 19:14 Vladimír Tupáček

Po všech tragikomických babišovinách, chládkovinách, policejních šikanách anarchistických aktivistů a myšlenkách na znovuzavedení veřejné služby to vypadalo, že vláda je definitivně na odstřel. Za svůj nekompromisní návrh zákazu kouření v restauracích si však zaslouží mohutný potlesk.

Komu prospívá nacismus

Komu prospívá nacismus

Neděle, 10 Květen 2015 19:45 Vladimír Tupáček

Není koho oslavovat, nelze komu tleskat, neboť i v roce 1945 se Rusové chovali jako dobyvační okupanti. Toto nehorázné tvrzení, ještě před lety nepřípustné coby hanobení památky mrtvých rudoarmějců, se dnes stalo součástí mediálního mainstreamu. Klvaňa, Šafr, Drda a další strážci pravicových pořádků zkrátka nepřipustí, aby se satanským asijatským Rusákům, dovolujícím si momentálně provozovat stejnou imperiální politiku jako naši západní spojenci, přičítaly jakékoliv zásluhy. Maximálně tak Vlasovcům a Ukrajincům, dodali by „historici“ formátu Zieglera a Placáka.

Stanislav Gross, symbol levice?

Stanislav Gross, symbol levice?

Sobota, 18 Duben 2015 12:49 Vladimír Tupáček

Smrt Stanislava Grosse vyvolala reakce, jaké se daly očekávat. Všichni, kteří pro něho ještě donedávna nenašli kladného slova, se rádoby pietně zdrželi výraznějších kritických soudů, ba co víc, dokázali u jeho osoby z ničeho nic nacházet i lecjaké klady. Své nekrology vyplnili osobními vzpomínkami na setkání s dotyčným, jehož vykreslili jako docela milého chlápka, co jen příliš rychle vystoupal na politický vrchol.

Déjà vu

Déjà vu

Pátek, 03 Duben 2015 05:35 Vladimír Tupáček

Během posledních dnů jako kdyby se nám oživila společenská situace z radarové éry premiéra Topolánka.

Strana bez vize, strana velkokapitálu

Pondělí, 23 Březen 2015 17:13 Vladimír Tupáček

ČSSD zvolením nového vedení sice zčásti vylepšila svůj image, programově však zůstává stále bezradná.

Vláda mírného pokroku v mezích Agrofertu

Pátek, 06 Únor 2015 06:34 Vladimír Tupáček

Vladimír Tupáček

webcam-toy-fotka12Narozen 1986 v Praze. Publicista, aktivista, pracovník v sociálních službách, kritik, básník, experimentální filmař a fotograf. Publikoval či publikuje mj. v A2, Britských listech, Literárních novinách, Cinepuru, Dobré adrese, Divokém vinu, Nové levici či serveru Nekultura. Současné politické dění aktivně glosuje i na svém twitterovém účtu. Provozuje dadaistický blog Arche z Čech 2. Občas vydává sbírky básní.banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz