Milan Daniel

Pomocná stráž a ministerstvo vnitra

Pomocná stráž a ministerstvo vnitra

Středa, 16 Listopad 2016 06:48 Milan Daniel

Pětaosmdesátiletý Miroslav Polreich, bývalý význačný československý zpravodajec, vyprávěl v závěru debaty o tzv. proruské propagandě, jež se konala před pár dny na Novotného lávce, historku, která stojí za zaznamenání. Byv předtím pozván na třídenní konferenci, která se na téma bezpečnosti českého kyberprostoru uskutečnila na ministerstvu vnitra, narazil třetí den na pořadatele, jenž ho do pléna odmítl vpustit. Muž poukázal na to, že se tam budou prezentovat tajné informace. Rozčilenému Polreichovi se představil jako Jakub Janda.

 

Děkuji, pane prezidente!

Děkuji, pane prezidente!

Úterý, 25 Říjen 2016 05:32 Milan Daniel

Je to asi hanba, ale o Jiřím Brady jsem do minulého týdne nevěděl skoro nic. Ostatně podobně jako většina obyvatel země, ve které prožil své dětství.

 

Sorosovi kašpaři

Sorosovi kašpaři

Neděle, 23 Říjen 2016 06:30 Milan Daniel

Obdržev pozvánku na „protestní setkání“ nazvané Svíčka pro Aleppo, která se má konat v pondělí večer před ruským velvyslanectvím, zamyslel jsem se. Před očima mi běžela místa, kde všude by se měly podobné akce konat.

 

Až vnitro spustí, přijdou pravdy hustý

Až vnitro spustí, přijdou pravdy hustý

Čtvrtek, 20 Říjen 2016 20:21 Milan Daniel

Štramák Chovanec: Ministerstvo vnitra spustí nový útvar proti dezinformacím. Bude sledovat „lživé weby“ a bojovat s propagandou.

 

Co už neřekl Kriminalista

Co už neřekl Kriminalista

Pátek, 14 Říjen 2016 09:54 Milan Daniel

Česká televize vysílá několik let starý německý seriál Kriminalista, ve kterém vystupuje šaramantní, inteligentní a charismatický policista. Řeší případy, jejichž skutková podstata je od tuzemské reality poněkud odlišná a už proto stojí za to jednotlivé díly sledovat.

 

 

Dny NATO a občan Bych

Neděle, 18 Září 2016 09:37 Milan Daniel

O víkendu proběhly dvě akce srovnatelného významu.

 

Partnerem může být Řecko, ne Davajkudlu

Čtvrtek, 10 Březen 2016 07:14 Milan Daniel

Státní dluh Řecka přesáhl v létě minulého roku 320 miliard eur a je obecně pokládán za nesplatitelný. Zemi drží nad vodou půjčky, které dusí jakoukoli aktivitu. A v této situaci do ní připlouvají každý den desítky, spíše však stovky běženců, kteří se v důsledku uzavírky hranic na Balkáně ocitli v pasti, ze které se dá jen velmi těžce uniknout.

Půl miliardy „na cizince“ pro neziskovky?

Úterý, 09 Únor 2016 21:30 Milan Daniel

Nejsem příznivcem nekontrolované a nežádoucí imigrace, současně mi však vadí zlá až nenávistná kampaň proti imigrantům. Jedním z „argumentů“ pro ni se stal výčet neziskových organizací pomáhajících cizincům, který už druhým rokem poletuje na českém internetu. Aniž by uváděl zdroj údajů o finanční podpoře, jež obsahuje, jejich strukturu i časový úsek, kterého se má týkat, tvrdí, že stát těmto organizacím vyplatil cca půl miliardy korun na jejich činnost. Nejnověji tento pochybný materiál bez rozpaků použil ve svém článku dr. Ivan David, který je vůdčí osobností iniciativy Nová republika.

Integrace bez legrace

Úterý, 19 Leden 2016 21:10 Milan Daniel

Pravda je jen jedna. Ta naše.

 

strana 1 z 6

Milan Daniel

Milan DanielNarozen 1946, v roce 1969 vyloučen ze studia žurnalistiky,  v letech 1970 - 1973 vězněn za pošťuchování republiky, poté vnitřní emigrace v lesích a na folkových festivalech, v dělnických povoláních až do roku 1990. Krátce vedl okresní noviny v Chrudimi, působil jako komentátor Deníků Bohemia ve východních Čechách, v roce 1998 založil občanské sdružení Most pro lidská práva, které původně vydávalo stejnojmenný časopis věnující se rasismu a xenofobii. Současně publikoval komentáře v řadě deníků (Lidové noviny, Právo, Hospodářské noviny) a další materiály (Listy, Romano hangos, Deníky Bohemia a jiné). Základním tématem pro něj byli cizinci a lidská práva se širším přesahem do vnitřní i zahraniční politiky. V rámci sdružení Most pro lidská práva, které později působnost omezilo na Pardubický kraj a pomoc cizincům v něm žijícím, působil jako jeho jednatel až do svého odchodu do důchodu v roce 2011.banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz