Milan Daniel

Dny NATO a občan Bych

Dny NATO a občan Bych

Neděle, 18 Září 2016 09:37 Milan Daniel

O víkendu proběhly dvě akce srovnatelného významu.

 

Partnerem může být Řecko, ne Davajkudlu

Partnerem může být Řecko, ne Davajkudlu

Čtvrtek, 10 Březen 2016 07:14 Milan Daniel

Státní dluh Řecka přesáhl v létě minulého roku 320 miliard eur a je obecně pokládán za nesplatitelný. Zemi drží nad vodou půjčky, které dusí jakoukoli aktivitu. A v této situaci do ní připlouvají každý den desítky, spíše však stovky běženců, kteří se v důsledku uzavírky hranic na Balkáně ocitli v pasti, ze které se dá jen velmi těžce uniknout.

Půl miliardy „na cizince“ pro neziskovky?

Půl miliardy „na cizince“ pro neziskovky?

Úterý, 09 Únor 2016 21:30 Milan Daniel

Nejsem příznivcem nekontrolované a nežádoucí imigrace, současně mi však vadí zlá až nenávistná kampaň proti imigrantům. Jedním z „argumentů“ pro ni se stal výčet neziskových organizací pomáhajících cizincům, který už druhým rokem poletuje na českém internetu. Aniž by uváděl zdroj údajů o finanční podpoře, jež obsahuje, jejich strukturu i časový úsek, kterého se má týkat, tvrdí, že stát těmto organizacím vyplatil cca půl miliardy korun na jejich činnost. Nejnověji tento pochybný materiál bez rozpaků použil ve svém článku dr. Ivan David, který je vůdčí osobností iniciativy Nová republika.

Integrace bez legrace

Integrace bez legrace

Úterý, 19 Leden 2016 21:10 Milan Daniel

Pravda je jen jedna. Ta naše.

 

Komunismus pro migranty & Sorry, ale tady není nic zadarmo

Komunismus pro migranty & Sorry, ale tady není nic zadarmo

Pátek, 08 Leden 2016 07:08 Milan Daniel

Převažující mediální popis tzv. migrační krize trpí zásadní vadou. Směšují se dvě zcela odlišné kategorie migrantů: opravdoví uprchlíci a ekonomičtí migranti, kteří se nezřídka za uprchlíky vydávají, aby dosáhli pro ně přijatelného statusu.

Ve vlastním zájmu

Úterý, 29 Prosinec 2015 12:51 Milan Daniel

Nahlédl jsem na FB stránku skupiny Českoslovenští vojáci v záloze pro mír (dříve Českoslovenští vojáci v záloze proti válce připravované NATO) a s odporem ji po chvíli zavřel. Aktivních přispěvatelů tam není mnoho – o to více však prostor zaplňují rasisté a nacionalisté šířící nenávist a umanuté spiklenecké teorie.

V sobě chováme naději

Neděle, 27 Prosinec 2015 17:42 Milan Daniel

Sílu mi nedává v životě víra v nějakého boha, ale víra v sebe, v člověka, v jeho lásku, schopnost solidarity, milosrdenství, respekt vůči jiným a souznění s jeho tolerancí. Těžce nesu, když seznám, že někdo v sobě tyto hodnoty potlačí a nahradí je zlem a sobectvím. Nebo lhostejností.

 

Cizinci na hranici

Neděle, 25 Říjen 2015 18:22 Milan Daniel

Ministerstvo vnitra chce do konce letošního roku umístit desítky Syřanů relokovaných do ČR na základě rozhodnutí Rady EU ze dne 22. září t. r. do budovy bývalého Výchovného ústavu v Králíkách.

Neúspěšní imigranti: žiletkový drát a sbohem

Středa, 07 Říjen 2015 08:37 Milan Daniel

strana 1 z 5

Milan Daniel

Milan DanielNarozen 1946, v roce 1969 vyloučen ze studia žurnalistiky,  v letech 1970 - 1973 vězněn za pošťuchování republiky, poté vnitřní emigrace v lesích a na folkových festivalech, v dělnických povoláních až do roku 1990. Krátce vedl okresní noviny v Chrudimi, působil jako komentátor Deníků Bohemia ve východních Čechách, v roce 1998 založil občanské sdružení Most pro lidská práva, které původně vydávalo stejnojmenný časopis věnující se rasismu a xenofobii. Současně publikoval komentáře v řadě deníků (Lidové noviny, Právo, Hospodářské noviny) a další materiály (Listy, Romano hangos, Deníky Bohemia a jiné). Základním tématem pro něj byli cizinci a lidská práva se širším přesahem do vnitřní i zahraniční politiky. V rámci sdružení Most pro lidská práva, které později působnost omezilo na Pardubický kraj a pomoc cizincům v něm žijícím, působil jako jeho jednatel až do svého odchodu do důchodu v roce 2011.banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz