Marek Řezanka

SPD ve stopách TOP09, aneb Sjednocení Pravice Dotáhneme…

SPD ve stopách TOP09, aneb Sjednocení Pravice Dotáhneme…

Středa, 18 Říjen 2017 08:22 Marek Řezanka

 

Pokud mainstreamové média neustále vedle sebe propagují SPD a Piráty jako černé koně voleb s tím, ať si mladí vyberou jednoho z nich, měl by volič ve vzduchu zavětřit cosi nezdravého. Totiž to, že mainstream by nikdy nehnal dopředu oře, jenž by byl skutečně antisystémový. (vlevo předvolební plátek SPD)

 

 

 

Piráti berou vše…

Piráti berou vše…

Pondělí, 16 Říjen 2017 09:08 Marek Řezanka

V posledních měsících a týdnech se o Pirátech mluví jako o černém koni letošních parlamentních voleb. O nich a SPD. Tuto mantru opakuje celý mainstream – a voličům je nabízí hezky vedle sebe (Např. viz).  

Piráti prý dokážou přetáhnout voliče TOP09, Zeleným, ČSSD, ale i SPD či ANO. Jak je ovšem možné, aby někdo mohl lovit současně ve vodách TOP09 i ANO? Jedině tak, že bude podobně rozkročen a amorfní jako ANO a přitom bude obsahově přímo TOP. (vlevo na známé fotografii demonstrace Antifa a mezi nimi I. Bartoš - foto fb)

Jeden program za osmnáct…

Jeden program za osmnáct…

Pondělí, 09 Říjen 2017 08:28 Marek Řezanka

Při pohledu na ekonomický a sociální program jednotlivých stran si můžeme všimnout, jak nás všechny ujišťují, že budou usilovat o vyrovnané rozpočty a odstranění státního dluhu.  Většina stran nás potom přesvědčuje, jak jsou potřebné nízké daně. Prý jsou spravedlivé a všem bude hej. Nebude.

A kdo hájí nás „neslušné“?

A kdo hájí nás „neslušné“?

Středa, 04 Říjen 2017 08:03 Marek Řezanka

 

P. Hannigovi, kandidátovi Národní demokracie na prezidenta, se povedl báječný oxymóron: „Chci navazovat na politiku současného prezidenta Miloše Zemana, voličům ale chci nabídnout jinou formu chování.“ (vlevo na snímku z videa přimomínka „slušného chování“ M. Macka a D. Ratha)

Kalousek – etalon přetvářky a pokrytectví

Kalousek – etalon přetvářky a pokrytectví

Pondělí, 02 Říjen 2017 10:39 Marek Řezanka

Miroslav Kalousek se snaží ve vysoké politice udržet za každou cenu. Mnohdy mu již teklo do bot, mnohdy se s někým v politice chytl – ale byli to jeho oponenti, kdo vyklidil pole. Připomeňme si například jména jako C. Svoboda, R. John, Petr Lessy, V. Bárta, P. Nečas, S. Gross, J. Paroubek či D. Rath. Nyní se pokouší podobně vyřídit i A. Babiše.

Mádl volí STAN

Středa, 27 Září 2017 07:31 Marek Řezanka

Starostové a nezávislí se nás před parlamentními volbami rozhodli pobavit. Zatímco „O“ v případě TOP09 má značit odpovědnost (což je stejně tak k potrhání, jako že „P“ má představovat prosperitu, což by byl jistě překvapen mnohý občan, který kdysi obdržel v předvolební kampani Kalouskovu složenku a pro kterého ono „P“ nepochybně znamená něco zcela jiného než úspěch), Starostové a nezávislí si vybrali vlastnost, jež je má charakterizovat – a jež také začíná na písmeno „O“:

Koho chtějí naše strany na Hradě?

Pondělí, 25 Září 2017 08:47 Marek Řezanka

Opakovaně jsem se zabýval problémem, že naše politické strany vesměs hájí stávající systém, jen z poněkud odlišných pozic (Viz například ). V podstatě kdokoli je ochoten jít po volbách s kýmkoli, a nějaký politický program tak ztrácí na významu.

Sliby, přetvářka, DOST

Středa, 20 Září 2017 09:05 Marek Řezanka

 

SPD (nikoli německá sociální demokracie, ale česká strana Okamurova) šalamounsky vyjevila, s kým je ochotna po parlamentních volbách kooperovat:

Spolupracovat jsme ochotní s každou stranou, která podpoří náš program posílení demokracie v naší zemi a vymahatelné spravedlnosti pro každého občana“ (Viz).

Realisté jako „béčko“ mainstreamu?

Pondělí, 18 Září 2017 08:55 Marek Řezanka

S blížícími se parlamentními volbami se již v podstatě všechny politické subjekty, které mají jakous takous šanci překonat pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny, odkopaly. Nejinak je tomu u Realistů. Snaží se prezentovat jako alternativa k establishmentu, ale v bledě modrém vlastně prezentují program ODS včetně zahraničně politické orientace.

strana 1 z 19

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB