Fotoblog Fr. Dostála: Nebude u nás příliš prezidentů?

Email Tisk PDF

voják výřez foto Fr DostálUrčitě nebude, protože zatím jen jediná osoba se jím může stát. Objevil se ale další zájemce o pobyt na Hradě a na zámku v Lánech.

 

 

Svého času tento nový kandidát měl cosi společného s nákupem předražených vojenských vozidel pandur a byl u toho i jeho přítel, co zrovna nastoupil do vězení. Vlastně to ani příliš nepřekvapuje, neboť expremiér, co se chce usadit do křesla na Hradě, původně absolvoval jakousi vojenskou školu, no a lampasáci vždy toužili cosi dirigovat, něčemu velet a taky si zakřičet. Nepřekvapí, že z nového zájemce je nadšený bývalý ministr financí a dříve náměstek ministra obrany, tehdy proslavený s padáky na jedno použití. Není to příjemné zjištění, že naši voliči mívají často až příliš krátkou paměť. A pak, co kdyby se prezidentem pan Topolánek opravdu stal a příteli Dalíkovi udělil milost?

 

voják foto Fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 13 Listopad 2017 12:33 )  


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB