Fotoblog Fr. Dostála:Jako vždy jen pár slov téměř o ničem

Email Tisk PDF

mestská policie výřez foto fr DostálPoměrně dost vzduchoprázdných mozkoven proměňuje centrum Prahy ve velkoprodejnu hamburgerů. Mez tím vším se už po desítky let pohybují vozidla poctivých taxikářů a po chodnících jezdící cyklisté.

 

 

Nedávno jsem na Senovážném náměstí zíral na dva „botičkáře", co pohlíželi za skla snad stovky automobilů. V témže čase jsem spatřil 3, slovy tři cyklisty, co přejeli přechodovou zebru a pokračovali dál za objevy své geniality. Prostě taková normálka. Po letech je vždy obtížné vracet chod světa do normálu. Zajisté se jedná o zdánlivou prkotinu, avšak vždy přichází účet k proplacení. Částka na něm se ale pravidelně navyšuje.

 

mestská policie foto fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 21 Srpen 2017 08:38 )  


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB