Fotoblog Fr. Dostála: Co takhle dvoukolák?

Email Tisk PDF

dvokolák výřez foto Fr DostálV Praze už je to rarita hodící se tak leda do muzea, ale před desítkami let dvoukolák posloužil i přepravě kol dříví.

 

 

Pamatuji na jízdy z kopce, kdy jeho obsluhovatel přibrzďoval a dotýkal se jen špičkami bot vozovky a dole se na křižující ulici mohla objevit tramvaj. Jednou jsem byl u úrazu, kdy dvoukolák vyhodil muže do vzduchu. Ovšem nebyl jsem u toho, když na dvoukolák naložili úžasného trumpetistu Vlastu Kloce, když dlouho do noci vyhrával v krejčovské dílně, kde krejčíci jeho kapele k sakům přišívali extra barevné klopy. V té krejčovské dílně ve Vršovicích šil i můj otec, ale to už je jiná kapitola. No a kde se mi tenhle povoz podařilo vyfotit? Na Havelském trhu někdy v 60. letech minulého století.

dvokolák foto Fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB