Fotoblog Fr.Dostála: Ve které části Prahy vznikl připojený snímek?

Email Tisk PDF

Nuselák výřez foto Fr DostálOdpovím hned, že se zrodil v Nuslích, kdy jsem trochu vystoupal do stráně, abych v roce 1973 odtud vyfotografoval most, který tehdy nesl jméno dělnického vůdce Klementa Gottwalda.

 

 

Most tehdy ještě nebyl opatřen plotem, a tak nic nebránilo tomu, aby nějaké tělo nešťastníka neskončilo na dlažbě dole v Nuslích. I když už v roce 1969 jsme dokázali ve Vysočanech vyrobit vlastní vagony metra o dost lehčí, jako vždy moudří politici rozhodli, že přivezeme ty těžší ze Sovětského svazu, což Nuselský most později značně poznamenalo. Most na fotografii navíc působí jako pouhá lávka přes potok. Ostatně i ten pod mostem protéká a jmenuje se Botič...

Nuselák foto Fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 27 Únor 2017 16:08 )  


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB