Blogy

Pákistán s Čínou, Íránem, Tureckem a Ruskem

Pákistán s Čínou, Íránem, Tureckem a Ruskem

Pondělí, 15 Leden 2018 07:52 Tereza Spencerová

Jsme svědky zrychlení regionálního pohybu, který – mimochodem společně s celou jihovýchodní Asií – se točí kolem Číny a míří mimo vliv USA a Západu jako takového.

 

 

Ze středu Evropy  k lidem stromovým

Ze středu Evropy k lidem stromovým

Neděle, 14 Leden 2018 06:52 Miroslav Vejlupek (Čerchovský)

 

"Co nás čeká na druhém největším ostrově zeměkoule? Jaká hrozí nebezpečí v odlehlých a neprobádaných oblastech? Jaké klimatické podmínky, havěť a nemoce? Co budeme jíst, pít a co si vůbec vzít s sebou? Tyto a  mnoho dalších otázek se stále vynořují a nedají mi spát. Oblast, která je vybrána za cíl naší výpravy, se nachází poblíž pomyslné čáry oddělující od sebe Západní Papuu (dříve Irian Jaya), náležející k Indonésii, a Papuu Novou Guineu. Máme se pohybovat po území jednoho z nejizolovanějších a nejvýbojnějších kmenů, který si staví své příbytky vysoko v korunách stromů."

Fotoblog Fr. Dostála: O kterém prezidentovi budeme slýchat?

Fotoblog Fr. Dostála: O kterém prezidentovi budeme slýchat?

Sobota, 13 Leden 2018 06:07 František Dostál

Asi jste to také někde zaslechli. Volí se prezident. V poštovních schránkách se objevily rovněž volební lístky.

Novoročenky? Rozhodně ano!

Novoročenky? Rozhodně ano!

Pátek, 12 Leden 2018 06:43 Jan Dočekal

 

Přejeme si vzájemně k Vánocům, popřípadě posíláme a přijímáme přání do nového roku. Novoročenka má nejčastěji podobu papírové kartičky nebo e-mailové zprávy. V sociálních sítích je zřejmě možné popřát souhrnně (současně všem i nikomu). Ale té možnosti nerozumím, proto ji dál s omluvou pominu. Zajímají mne výhradně přání adresná.

Ze země Oz

Čtvrtek, 11 Leden 2018 11:39 Ivo Fencl


Podívejme se dnes mezi knihy pro děti. Rozdílů mezi Lewisem Carrollem (1832–1898) a Frankem Lymanem Baumem (1856–1919) je řada, ale jeden z kardinálních se skrývá v jejich přístupu k logice příběhů.

O náletech (US?) dronů na ruské základny v Sýrii

Středa, 10 Leden 2018 16:41 Tereza Spencerová

Dokud budou USA pokračovat ve své „hybridní“ válce a tahat po syrském bojišti pěšáky z Al Kajdy nebo od Kurdů, jakákoli přímá ruská reakce se jaksi snad ani nenabízí.

 

 

Kniha Kláry Mandausové a Jana Hnízdila

Středa, 10 Leden 2018 10:04 Ivo Fencl

 

O spisovatelce a novinářce Kláře Mandausové (*1968) jsme psali loni (http://www.literarky.cz/blogy/ivo-fencl/24948-jak-ztratit-architekta-aneb-vrohodny-pibh-eske-kate-blanchett), ale nedošlo na nejnovější její knihu Příběhy obyčejného uzdravení, jejíž titul byl inspirován skvělým filmem Petra Zelenky.

Ukončil protesty v Íránu režim silou, nebo USA a Izraelem svou politikou?

Úterý, 09 Leden 2018 12:01 Tereza Spencerová

Teherán se nyní bude muset zabývat otázkou, zda uchovat své sílící regionální postavení, nebo nastartovat skutečný ekonomický růst provázený novými pracovními místy a eliminací chudoby.

 

 

Kompletní Juráčkovy Deníky I.

Úterý, 09 Leden 2018 08:49 Ivo Fencl


Z filmu Případ pro začínajícího kata, který je adaptací třetí části Gulliverových cest.

strana 1 z 413

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB