Blogy

Turecko se Sýrií a Íránem a „postzápadní“ Blízký východ

Turecko se Sýrií a Íránem a „postzápadní“ Blízký východ

Pátek, 26 Srpen 2016 11:32 Tereza Spencerová

Turecký útok na severu Sýrie odhalil prohlubující se spolupráci mezi dosavadními nepřáteli i roli Ruska coby všudypřítomné síly, která spoluurčuje chod Blízkého východu.

 

 

Svébytná autobiografie historika Paula Johnsona

Svébytná autobiografie historika Paula Johnsona

Pátek, 26 Srpen 2016 09:41 Ivo Fencl

Znám dobrou metodu, jak napsat vlastní životopis! Recept je tady: Vytvořte portréty všech mužů a žen, které jste kdy potkali, a seřaďte to klidně podle abecedy.

Proti času ve Žďáru nad Sázavou

Proti času ve Žďáru nad Sázavou

Pátek, 26 Srpen 2016 08:09 Jan Dočekal

 Členskou výstavu uspořádal Klub výtvarných umělců Horácka u příležitosti 25. výročí svého založení. Pod názvem Proti času, ve spolupráci s Městem Žďár nad Sázavou a příspěvkovou organizací Kultura Žďár, ji zpřístupnil v Galerii Stará radnice v městském centru.

Patří Tintin Spielbergovi či Tibetu?

Patří Tintin Spielbergovi či Tibetu?

Čtvrtek, 25 Srpen 2016 07:47 Ivo Fencl

Ta otázka v nadpise... je samozřejmě vtip. Je to pokus o vtip – ale slavný belgický kreslíř Hergé oslaví napřesrok někde v nebi už sto deset let od svého narození a nejslavnější jeho hrdina Tintin se před pěti roky dočkal maxima. Zfilmoval jej sám Steven Spielberg.

Jsou Rusko a Turecko jen náhodní souputníci, nebo…?

Čtvrtek, 25 Srpen 2016 06:01 Tereza Spencerová

Mediální prostor je zavalen komentáři a analýzami o náhlém postpřevratovém příklonu Turecka k Rusku a Íránu. Vzniká dojem převratných tektonických pohybů v geopolitice. Co když je ale všechno trochu jinak? Stačí totiž trochu rozšířit úhel pohledu…

 

Milionoví mauriciové

Úterý, 23 Srpen 2016 07:52 Ivo Fencl

Host: „Ty sbíráš známky?“

Holčička: „Ano, sbírám.“

Host: „A kolik jich máš?“

Holčička: „Zatím žádnou.“

Malé haiku na rozbřesk

Úterý, 23 Srpen 2016 07:14 Jan Dočekal

   

 

 

 

Fotoblog Fr. Dostála: Hej Šustře, mysli bystře!

Pondělí, 22 Srpen 2016 09:27 František Dostál

Tví podřízení „botičkáři" s myšlením mají problémy. Pohlížel jsem na „botičkáře", který na Václavském náměstí zjistil, že řidička auta přetáhla parkovací dobu asi o dvacet minut, a tak jí zastrčil lístek nikoliv na stranu řízení, ale za pravý stěrač.

Theofil Halama v roce 2015 a ještě dříve

Neděle, 21 Srpen 2016 12:31 Miroslav Vejlupek (Čerchovský)

„Nedojde Zhroutí se / shodovali se kloni když vnoučata / opakovala dvouslabičná slova a život / zdálo se už splnil / svůj účel //Zde leží Dříč // navrhovali na epitaf // To byly Vánoce kdy dudy vřeštěly jak lišky / chycené v pasti / a roboti poprvé vyslali Civilizaci výstrahu / pod jakou by se styděla podepsat / děvka //Veršů jak písku na břehu mořském/z jehož přesypů tu a tam vyčníval // obrazný pahýl // Co více dalo se čekat od slunce poznání /(když šlo o celý vesmír) / s megazásobou samočinnosti / i když se jednalo o pouhý // POCIT // Stejně jsme potom přistupovali na všechno / jen aby nám na záda nebyl přiškvařen cejch // umělých oveček ze Skotska“ (Theofil Halama: Globální vesnice).

strana 1 z 326

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz