Http://www.Automobilovedily24.CZ

Byly Rychlé šípy skutečně tak rychlé?

Ivo Fencl Úterý, 22 Srpen 2017 08:24


Pro mnoho děcek je typické, že berou všechno doslova. No, a některým to zůstane do mládí. Mnohé útržky této pitvorné vlastnosti chovám ve svém nitru dosud i já a jinak by mě asi jen horko těžko napadlo řešit podobně absurdní otázku, jakou čtete v titulku, a totiž: Byly vlastně Rychlé šípy rychlé anebo nebyly?

Moravské zemské muzeum si připomíná a slaví významné jubileum

Civilizace Úterý, 22 Srpen 2017 08:13

Moravské zemské muzeum, druhá největší instituce toho druhu v republice, slaví letos dvě stě let svého trvání. Jedná se o jubileum události přesahující Brno i Moravu, významnou pro celý středoevropský prostor.

Dřív za kacířství upalovali

Civilizace Úterý, 22 Srpen 2017 06:12

„Svoboda je smět říci, že dvě a dvě jsou čtyři. Když to je zaručeno, vše ostatní následuje.“

 George Orwell

Přemysl Rut promýšlí, jak si autor zazpívá své dílo sám

Recenze Úterý, 22 Srpen 2017 05:55


A jako ani Nezval zrovna nebyl nejlepším interpretem svých vlastních veršů a jako ani mnozí další básníci jimi nejsou a nebyli, i tvůrci mnoha písní mohou „zaostávat“.

Znát dějiny celé – 21. srpen 1968

Komentáře Pondělí, 21 Srpen 2017 13:24

Mnozí jsme se nechali vmanipulovat do situace, kdy zcela nesmyslně řešíme, zda je líp dnes, nebo bylo lépe před rokem 1989. (fotografie - Fr. Dostál)

Recenze: Život se stromy

Recenze Pondělí, 21 Srpen 2017 10:04

 

Nakladatelství Dokořán vydalo knihu kolektivu autorů (Hrušková, Větvička,Pokorný, Úradníček a další), kteří se spojili, aby lidem napsali něco o stromech.

Je pro profesory Harvardu vylhaná zpráva víc než vědecká reputace? Takto se na svém webu ptá

Komentáře Pondělí, 21 Srpen 2017 09:05

P.C.Roberts a připojuje informaci o vylhaných prohlášeních dvou harvardských profesorů, jak je tito v minulých dnech zveřejnili na svých twitterových účtech. Tyto informace okamžitě pronikly na všechny americké sociální sítě a bez ohledu na jejich lživost – či možná právě pro ni – se nerušeně šíří dál do všech koutů USA.

S Ebeny na zámku Valeč

Hudba Pondělí, 21 Srpen 2017 08:49


Původně stála ve Valči u Hrotovic tvrz. Jistý čas náležela i moravskému markraběti Joštu Lucemburskému, krátce před smrtí římskému králi. Později tu stál zámek, jako jiné často měnil majitele. Poslednímu z nich byl v devastovaném stavu vrácen roku 1991. Na nutné opravy neměl prostředky, dlouho se marně snažil o prodej. Podařilo se v roce 2008, kupcem byl úspěšný podnikatel z regionu, osobně s místem spjatý. Během krátké doby prošel zámek, možno říci, až pohádkovou proměnou.

Fotoblog Fr. Dostála: Příští rok už tomu bude 50 let…

František Dostál Pondělí, 21 Srpen 2017 08:38

Během kulhání po pražské dlažbě zaslechnu vedle mnoha cizích řečí i ruštinu. Zní také z úst mladých lidí, kteří v srpnu 1968 pobývali ještě někde na houbách.

Po Stevu Bannonovi sice ovládnou Bílý dům jestřábi, ale…

Svět Pondělí, 21 Srpen 2017 05:32

Hvězda hlavního stratéga Bílého domu Steva Bannona pohasínala měsíce. Když byl ale v pátek oznámen jeho definitivní konec ve funkci, svět se otřásl. Nebo lépe, s Bannonovým pádem byla podle všeho odstraněna poslední překážka, aby se svět znovu mohl otřásat pod americkými agresemi a válkami. Tedy, pokud „svět“ dovolí…

 

Peter May: Hadohlavec

Čtení Neděle, 20 Srpen 2017 06:50

 

Čtvrtý díl čínských thrillerů skotského autora usazeného ve Francii.

Tereza Spencerová: Je vcelku jedno, jestli budeme v „tvrdém“ nebo jen „natvrdlém“ jádru EU

Rozhovory Sobota, 19 Srpen 2017 07:01

V Libyi má k vítězství našlápnuto někdejší spojenec USA, kterého podporuje Rusko, Egypt, Alžírsko i Emiráty, upozorňuje Tereza Spencerová, která osobu maršála Haftára dlouhodobě sleduje. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí komentuje pokroky ve zlepšování ruské ekonomiky a vývoj v Sýrii.

„Vyrobíme nezaměstnatelné!“ je pravé heslo ČSSD

Glosář Sobota, 19 Srpen 2017 06:54

Jak se blíží volby, politici vymýšlí, jak ulovil voliče. A čím mají horší preference, tím zoufalejší nápady. Tento týden perlil volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Prý pokud firma tvrdí, že ji zvýšení mezd zničí, neměla by vůbec podnikat.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB