Http://www.Automobilovedily24.CZ

U knihovny s Petrem Bílkem č.24

U knihovny Neděle, 25 Červen 2017 07:30

 

Karel Kryl: Prózy (Torst 2017)

Poznámky k prvnímu básnířskému poločasu Tamary Kopřivové

Miroslav Vejlupek Neděle, 25 Červen 2017 07:13

"Umění je / závod se smrtí."  (Vladimír Brandejs)

Fotoblog Fr. Dostála: Také ženy už dostihlo hulvátství…

František Dostál Neděle, 25 Červen 2017 06:55

Okolo druhé hodiny odpolední v pátek 16. června dojíždím na pohyblivých schodech na nástupiště metra linky C u Muzea a najednou ucítím zezadu náraz a mířím k zemi a ještě nějaký čas poté se musím přidržovat zábradlí.

Když Nuslemi, tak přes most

8. den Sobota, 24 Červen 2017 08:03

Většina obyvatel Prahy se městem pohybuje po svých vyjetých kolejích a ulice a tunely metra začíná časem vnímat jen jako kulisy. Zvyk oslepuje. Při jízdě autem se zase člověk musí soustředit na řízení a okolí jde stranou. Dá se říct, že s městem zacházíme každý po paměti. Teprve když naši individuální vnitřní mapu něco brutálně naruší, zostříme pozornost a začneme vnímat reálný aktuální stav prostředí, vystoupíme ze své emocionálně z minulosti zachované představy a najednou se ocitáme na místech, která nepoznáváme, i když se jmenují po celá desetiletí pořád stejně.

Jak ze zdravé země vyrobit ohroženou

Glosář Sobota, 24 Červen 2017 07:43

Možná jste to už taky slyšeli: Na českém realitním trhu už zase existuje cenová bublina. No – tentokrát to nevypadá jen na píárovou zprávu spojených realitních kanceláří. Tentokrát vysílá kouřové signály dokonce i ČNB.

Tim Weaver: Němé oběti

Čtení Sobota, 24 Červen 2017 07:20

Ztratil všechno, na čem mu záleželo. Zbývá jen spravedlnost… a pomsta.

Tereza Spencerová. Hrozí další velká válka, neb věci se prý mění

Rozhovory Sobota, 24 Červen 2017 07:06

Je otázka, zda USA budou dále bojovat proti Daeši, nebo přistoupí k válce s Íránem, jak spekulují americká média. Tak hodnotí stav na Blízkém východě v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí Tereza Spencerová. Nijak však nepřeceňuje sestřelení dvou syrských stíhaček americkou armádou.

Jak že se chová svině?

Marek Řezanka Pátek, 23 Červen 2017 13:35

 Tak tu zase máme „kauzu“, kdy ti „slušní a ušlechtilí“ vedeni „spravedlivým hněvem“ odsuzují prezidenta Zemana, „největšího nezdvořáka“ široko daleko. Co že se stalo tak zavrženíhodného a pro naši politickou scénu, kde běžně padají vulgarity, ukazují se prostředníčky a zveřejňují se nahrávky ze štěnic, netypického?

Velmoci: další existence České republiky nemá žádné opodstatnění

Komentáře Pátek, 23 Červen 2017 08:48

Československo vzniklo z rozhodnutí velmocí v roce 1918 proto, aby tvořilo hráz německé rozpínavosti. Československo svůj úkol nikdy nesplnilo, ba co hůř, dnes se Čechy staly ekonomickou (polo)kolonií Německa. Neexistuje tedy žádný pádný důvod, který by v očích velmocí naši další existenci - jako samostatného státu - ospravedlnil.

Nezapomeňte na zapomenutá díla

Art Pátek, 23 Červen 2017 08:10

 

Před několika týdny Česká televize uvedla premiéru hraného filmu Monstrum o stavbě a demolici Stalinova pomníku v Praze na Letné, a to jako tragický příběh sochaře Otakara Švece.

Olivier Bourdeaut: Čekání na Bojanglese

Čtení Pátek, 23 Červen 2017 07:49

 

„Nikdy jsem nepochopil proč, ale otec matce nikdy neříkal jedním jménem déle než dva dny po sobě. I když se jí některá přízviska omrzela dříve a jiná až o chvilku později, měla tenhle zvyk ráda.“ Otec hýřící příběhy, matka milující tanec a syn, který si s dětskou radostí užívá výstředních nápadů svých rodičů. Jejich láska je bláznivá a nespoutaná, jejich život plný přátel a večírků. Ale zatímco z gramofonu den co den zní píseň Niny Simonové „Mr. Bojangles“, matka pozvolna dotančí až k samé hranici šílenství.

Jak se to má s obrazy Anny Vančátové

Jan Dočekal Pátek, 23 Červen 2017 07:48

 

Rustikální Galerie z ruky v Křížovicích, Doubravníku na západním okraji Brněnska je mezi našimi soukromými galeriemi zvláštním úkazem. Vznikla v polistopadovém nadšení pro věci kulturní a pro navrácenou svobodu tvůrčích projevů. První výstavu otevřela zjara 1992. V té době vznikly na mnohých místech četné další galerie. Avšak jen málo z nich trvá dosud. Mezi nimi Galerie z ruky. Stanislava Macháčková, majitelka a kurátorka, uspořádala za pětadvacet uplynulých let sto třiatřicet výstav. 

Nikolaj Žuk: Mali by si lepšie prečítať Karla Marxa!

Komentáře Čtvrtek, 22 Červen 2017 09:43

 

Ekonomika je základ spoločnosti a politika len jej nadstavba. My sme zmenili ideológiu a na ekonomiku sme zabudli, komentuje ukrajinský ekonom.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz