Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Už skoro nikdo médiím nevěří: Rusko - největší pokles důvěry od roku 2001

Civilizace Úterý, 24 Květen 2016 08:41

 

Jedna z nejstarších ruských státních organizací na průzkum veřejného mínění VCION (Всероссийский центр изучения общественного мнения) založená již v roce 1987 tvrdí podle svého posledního průzkumu, že až polovina Rusů nevěří médiím. 

Čtěte první část seriálu Už skoro nikdo médiím nevěří věnovanou americké žurnalistice

Tah koněm (Povahopis Daniela Hermana)

Domácí Úterý, 24 Květen 2016 07:51

 

Daniel Herman je muž mnoha tváří, mnoha povolání. Pochází ze židovské rodiny, která má dlouhou tradici (sám se pyšní tím, že prapraprastrýcem jeho prababičky byl Josef Dobrovský).

Jerome Klapka Jerome: Oni a já

Čtení Úterý, 24 Květen 2016 07:51

Méně známé a neprávem opomíjené dílo napsal anglický humorista dvacet let po slavných Třech mužích ve člunu autor, už coby otec tří dětí. Svým nezaměnitelným stylem popisuje trampoty spjaté s nákupem venkovské nemovitosti a její rekonstrukcí.

Tomanovi Strážci jsou zpět

Ivo Fencl Úterý, 24 Květen 2016 07:41

Ve třicátých letech 20. století žili v Plzni ve čtvrti Petrohrad čtyři kamarádi. Václav Štekl (budoucí herec), Miroslav Liška, Vladimír Bednář a Vlastislav Toman (*1929), dnešní spisovatel. Tím pátým do party se stal Zdeněk Vřešťál ze Slovan. Ale jejich cesty se rozešly, jak to chodívá, Toman přesídlil do Prahy a 35 let se činil v ABC.

Recenze: Plán B - Nejvtipnější česká tanečnice a Maďar, o němž „se mluví“

Divadlo Pondělí, 23 Květen 2016 15:38

Halka Třešňáková se spojila s maďarským choreografem Lászlem Fülöpem a vytvořili představení Plán B, které je dokonce vtipnější než Kancelář Blaník.

Národní cena kariérového poradenství 2016

Evropské vzdělávání Pondělí, 23 Květen 2016 14:21

„Kariérové poradenství podporuje objevování a rozvoj talentu, který je v každém z nás.“

Brexit prohraje

Svět Pondělí, 23 Květen 2016 14:16

 

Co bude až Brexit prohraje? To je důležitější otázka, než jak to dopadne, protože bublina protiunijní rétorika už přestává držet pohromadě. A je tu také generační pohled.

Nová levice a lidská práva

Komentáře Pondělí, 23 Květen 2016 14:06

Je to Nová levice, která sama o sobě tvrdošíjně prohlašuje, že je pokračovatelkou levicových idejí. Opak je pravdou. Je to právě Nová levice, která autentické levicové ideály dávno opustila (respektive je nikdy nezastávala). Je jasné, že doba, požadavky společnosti, nároky a potřeby občanů se mění. Nová levice měla skutečné levicové ideály progresivně a kvalitativně posunout kupředu a aktuálně je přizpůsobit potřebám společnosti. To nikdy neudělala.

Bornův svět

Art Pondělí, 23 Květen 2016 07:31

 

„Adolf Born je jedna z mála jistot v našem životě,“ pravil kdesi kdosi. Je to pochopitelně bonmot, ale bonmot pravdivý. Není patrně nikoho v téhle zemi, kdo by Adolfa Borna neznal, kdo by se nesetkal s jeho tvorbou – ať už prostřednictvím knižních ilustrací, animovaných filmů či volné grafiky. Platí to přinejmenším od poloviny padesátých let a bude to ještě dlouho platit, navzdory tomu, že s námi Adolf Born už od neděle fyzicky není přítomen. Jeho stopa v české kultuře je nepřehlédnutelná

 

John Grisham: Trump mi starosti nedělá

Rozhovory Pondělí, 23 Květen 2016 07:25

Právnické thrillery Johna Grishama jsou obvykle plné podrazů a nespravedlnosti a vykreslují mikrokosmos Ameriky. V rozhovoru vysvětluje americké volby, nabízí svůj pohled na fenomén Donalda Trumpa i vysvětlení, proč zvítězí Hillary Clintonová. 

Zuska Kepplová: Reflux

Čtení Pondělí, 23 Květen 2016 07:22

 

Již podruhé je slovenská spisovatelka Zuska Kepplová (1982) ve finále ceny Anasoft litera. Poprvé se tak stalo roku 2012, kdy se mezi deseti nominovanými tituly ocitl její debut Buchty švabachom. Anasoft literu tehdy nezískala, ale získala Cenu Jána Johanidese. 012. Mezi finalisty Anasoft litery se nyní zařadila svojí novinkou – Reflux. Mezi tím vydala v roce 2013 ještě knihu 57 km od Taškentu. Zuska Kepplová pracuje jako komentátorka bratislavského deníku SME.

Zabijte TTIP okamžitě

Komentáře Pondělí, 23 Květen 2016 06:31

Ve svém projevu k evropským zdravotnickým profesionálům na shromáždění SANICADEMIA v rakouském Villachu na počátku května t.r. prohlásil světoznámý americký finanční analytik a profesor ekonomie na univerzitě v Missouri Michal Hudson (vlevo na snímku), že důsledkem smlouvy o transatlantickém obchodním a investičním partnertsví (TTIP) bude zprivatizování systému zdravotní péče v Evropě a s tím spojené vyšší výdaje, které si za tuto péči budou lidé platit.

Svatopluk Hrnčíř by se dožil devadesátin a 23. 5. se lze zúčastnit jeho večera

Ivo Fencl Pondělí, 23 Květen 2016 06:04

 

Redaktor, autor pro děti a spisovatel Svatopluk Hrnčíř (+4. 9. 2014) se narodil 21. května 1926 v Lázních Bělohrad, kam se vždycky moc rád vracíval a kde ostatně strávil i poslední část života.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz