Http://www.Automobilovedily24.CZ

P.C.Roberts: Establishment zkouší ukrást Trumpovi jeho prezidenství

Komentáře Středa, 18 Leden 2017 10:26

Reuters ohlásil, že 2700 amerických vojáků (jiné údaje hovoří o 4000 vojácích), směřuje skrze Polsko k ruským hranicím. Plukovník Ch.Norris, velitel 3. obrněné brigády, tvořící část tohoto kontingentu, prohlásil, že „ hlavním smyslem jeho jednotky je nepřítele odstrašit a předejít hrozbě".

Izraelští hackeři se očividně válejí na plážích

Komentáře Středa, 18 Leden 2017 09:51

Minimálně stejný zájem na zvolení Donalda Trumpa jako Rusko, měl i Izrael. Izrael má pro svoji existenci zcela zásadní požadavek, aby nevznikl samostatný palestinský stát. Obamova administrativa naopak existenci dvou samostatných států prosazovala a snažila by se ji prosadit i Hillary Clinton, pokud by vyhrála volby. Na stránky světových médií se v této souvislost dostal komentář Naftaliho Benetta, izraelského ministerstva školství, který se nechal slyšet, že Trumpovým prezidentstvím je „éra existence palestinského státu u konce“.

Paul Krugman: Pád republiky

Svět Středa, 18 Leden 2017 09:47

 

Vzhledem ke klíčovým událostem poslední doby: zvolení Donalda Trumpa, projevu britské premiérky Theresy Mayové k brexitu a vyjádření ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova k západním evropským hodnotám budeme postupně publikovat názory předních západních myslitelů na současné dění. Dnes představujeme názor na americké hodnoty od amerického ekonoma a nositele Nobelovy ceny za ekonomii Paula Krugmana.

Rozvrácená Evropa

Komentáře Úterý, 17 Leden 2017 09:30


„Islám je francouzské náboženství a francouzština je jazykem islámu" – Tariq Ramadan, švýcarský muslimský teolog.

Tekutá společnost jako lázeň inspirující Umberta Eca

Recenze Úterý, 17 Leden 2017 08:45


Devatenáctého února uplyne jeden rok od Ecova úmrtí.

P.C.Roberts: Trumpovi nominanti možná ustoupili tlaku, ale on bojuje dál

Komentáře Úterý, 17 Leden 2017 08:25

 

Ve dvou oddělených a dost překvapujících nedělních interview s německým časopisem Bild a londýnským listem Sunday Times učinil Trump něco, co zanedbal na své první tiskové konferenci po zvolení prezidentem. Vyjádřil se zde totiž  k širokému okruhu svých politických náhledů a strategií, z nichž mnohé pravděpodobně nepotěší ani politické vědátory, ani obchodní trhy.

Roboti: Podle právního výboru potřebujeme normy regulující jejich použití

Civilizace Úterý, 17 Leden 2017 07:13

 

Když vymyslel Karel Čapek slovo robot, nepředstavoval si asi, jaké složité právní regulace budeme jednou hledat, abychom činnost robotů a její důsledky podchytili. Dnešní realita si to ale vyžaduje. Od hraček, dronů, přes pečovatelské pomocníky, auta nebo těžké stroje: roboti a umělá inteligence nejsou dosud v občanském právu dostatečně definováni, ačkoliv mohou způsobit různé škody. Právní výbor pracuje na normách a hovořili jsme o nich se zpravodajkou, lucemburskou socialistkou Mady Delvaux (na snímku vlevo).

Stručný úvod do robo-věku (pro nic netušící človíčky)

Civilizace Úterý, 17 Leden 2017 07:12

Ty dobře placené džoby, které Donald Trump v žáru kampaně slíbil vrátit zpět do Ameriky, jsou nenávratně ztraceny. Jistě, jako president může pobídnout firmy bičem a cukrem, aby vyráběly doma. Ale tím jen završí převrat v jejich strategickém myšlení. Jestliže v minulých třiceti letech magickým slovem ve správních radách byla delokalizace, nyní je a bude robotizace.

P.C.Roberts: Co Obama míní ruskou hrozbou

Komentáře Pondělí, 16 Leden 2017 10:48

 

Co má Obama na mysli, když tvrdí, že „Moskva stále představuje neobyčejnou a výjimečnou hrozbu národní bezpečnosti a zahraniční politice Spojených států?“

Krajina posetá bitvami

Art Pondělí, 16 Leden 2017 09:38


Ve třech místnostech v přízemí Novoměstské radnice vystavuje od pátku 13. 1. 2017 Michal Tomek své malby a kresby. Ve výstavě nazvané „Spor“ malířsky glosuje současnou geopolitickou situaci.

Soros a nepolitická politika

Svět Pondělí, 16 Leden 2017 09:02

Ruská vláda koncem listopadu roku 2015 oficiálně oznámila, že nevládní organizace podporované americkým miliardářem Georgie Sorosem miliardář představují hrozbu pro ruskou národní bezpečnost a veřejný pořádek.

Sýrie: Na Obamův odchod čeká už i Západ

Tereza Spencerová Pondělí, 16 Leden 2017 07:57

S Obamovou administrativou už jako by v syrském konfliktu nikdo nechtěl mít nic společného, přičemž dny, hodiny a minuty do jejího konce nepočítají jen ti, kdo chtějí válku v Sýrii ukončit porážkou Daeše a Al Kajdy.

 

Fotoblog Fr.Dostála: Paní Ljubo, na slovíčko!

František Dostál Pondělí, 16 Leden 2017 06:02

Nelze zapomenout na okamžik, kdy jste před léty se mnou dala do řeči na zastávce autobusů. Neznámý člověk z refýže a on z Vašich úst uslyšel několik hezkých slov

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz