Http://www.Automobilovedily24.CZ

Co najdete nového v Literárních novinách č. 8

Offline Čtvrtek, 28 Červenec 2016 10:59

 

Lze za politické rozhodnutí poslat politika za mříže? Mnohokrát se takto ptáme a nové číslo Literárních novin položilo tuto otázku a na ni se snaží najít odpověď právník Karel Havlíček.

Raymond Moody žije (a zatím to probíhá za života)

Ivo Fencl Čtvrtek, 28 Červenec 2016 08:39


„Můj dědeček se mi po mrtvici proměnil v pokoj, kde je tma.“

Esej: Ruku poníženým: liberální utopie reloaded

Civilizace Čtvrtek, 28 Červenec 2016 08:13

Globální kapitalismus strhl ploty mezi civilizačními dvorky. Žijeme spolu, ne už jen vedle sebe. Tolerance nestačí. Je třeba uznání a dobrá vůle na všech stranách. Příkop předsudků a křivd z dob, kdy si jedni podmaňovali druhé, je však hluboký.

Donna Tarttová: Malý kamarád

Čtení Čtvrtek, 28 Červenec 2016 07:21

Donna Tarttová ve svém druhém románu Malý kamarád (po němž následoval světoznámý román Stehlík, za který v roce 2014 získala Pulitzerovu cenu) brilantně zachycuje dusivou atmosféru upadajícího jižanského městečka, kde stále doutnají rasové a společenské konflikty, ze slávy bývalé honorace zbyly už jen trosky a pod zdánlivě ospalým povrchem číhají skryté hrozby.

Turecký puč, Rusko, USA a válka v Sýrii

Tereza Spencerová Středa, 27 Červenec 2016 09:45

Válku v Sýrii vyhraje Bašár Asad za součinnosti Ruska, Íránu, libanonského Hizballáhu, nejspíš i Spojených států (a možná i Turecka).

 

Pavučina nemoci a magie postů

Komentáře Středa, 27 Červenec 2016 08:52

Dne 22. července vyšel na titulní stránce Lidových novin článek Sobotkova pavučina moci. V podstatě pojednává o politické konfrontaci dvou aktérů současné koalice, tedy sociálních demokratů a hnutí ANO. Martin Shabu a Ondřej Koutník si na poměrně velkém prostoru všímají toho, jak Sobotka, který je považován za technologa moci, během několika let obsadil silové posty v české administrativě.

Upozornění k prodeji Literárních novin č.8

Offline Středa, 27 Červenec 2016 08:08

 

      

 

 

 

 

 

Německo: Možná překvapení ruské politiky

Svět Středa, 27 Červenec 2016 07:57

Německá nadace zabývající se politickými otázkami Stiftung Wissenschaft und Politik (Nadace pro vědu a politiku), která poskytuje německé vládě, Bundestagu, ale rovněž EU, NATO a OSN expertní analýzy, vydala novou studii o Rusku, která byla iniciovaná tím, že nadace považuje politiku Kremlu za nevyzpytatelnou, proto je třeba určit budoucí přinejmenším pravděpodobné scénáře zahraniční politiky Ruska. 

Gil Yaron: Jeruzalém, stře(d)t světa

Čtení Středa, 27 Červenec 2016 07:00

O málokteré místo na světě se bojovalo tolik jako o Jeruzalém. Kolébka židovství i křesťanství je současně posvátným místem islámu. Náboženství i světové říše sváděly úporné boje o nadvládu nad Jeruzalémem. Spor o „svaté město“ hraje i dnes výraznou roli v blízkovýchodním konfliktu mezi Israelem a Palestinci.

Recenze: Julieta – Plná rudá stále barvou Almodóvarova vesmíru, ale decentněji

Film Úterý, 26 Červenec 2016 14:28

Nový Almodóvarův film Julieta je adaptací tří na sebe navazujících povídek kanadské spisovatelky a držitelky Nobelovy ceny za literaturu Alice Munroové. Almodóvar nyní zvolil o něco jemnější, klidnější polohu, a staré postupy, které od něj známe, tím sílí.

Sto šedesát let od narození Anstey Guthrieho

Ivo Fencl Úterý, 26 Červenec 2016 08:16

 

Neznáte ho. A přece se vás jeho dílo dotklo. Thomas Anstey Guthrie (8. 8. 1856-10. 3. 1934) je otcem žánru fantasy. Jak si vzpomínám, roku 1997 vyšla naposled česky jeho klasická povídka Dobrodružství se skleněným těžítkem (1906), a hle, také díky překladu Leonida Křížka tudíž lze jednu Ansteyho metodu psaní představit v kostce.

Přestoupí Fiala do ČSSD, nebo Zaorálek do ODS?

Komentáře Úterý, 26 Červenec 2016 08:16

 

Určitě to neudělá ani jeden, ale mohli by to klidně udělat, a jelo by to v obou těchto stranách dál tak, jak to v nich jelo až doposud. Protože ti dva páni se absolutně ve všem shodnou.

Fotoblog Fr. Dostála: Nic nového pod sluncem

František Dostál Úterý, 26 Červenec 2016 08:08

Jakákoliv moc odhaluje ledví a skutečný charakter člověka. Důkazů schopných potvrdit předchozí větu přibývá měrou víc jak vrchovatou.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz