Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Koho chtějí naše strany na Hradě?

Marek Řezanka Pondělí, 25 Září 2017 08:47

Opakovaně jsem se zabýval problémem, že naše politické strany vesměs hájí stávající systém, jen z poněkud odlišných pozic (Viz například ). V podstatě kdokoli je ochoten jít po volbách s kýmkoli, a nějaký politický program tak ztrácí na významu.

Německé volby: Zhasnou světla také v Lidovém domě, sídle ČSSD?

Svět Pondělí, 25 Září 2017 08:33

 

Právo hlasovat má v  61.5 milionů Němců, z toho poměrně velký počet jich hlasoval již předem korespondenčně. Volební místnosti se zavřely včera v 18 hodin. Ústup socialistických stran v Evropě  pokračuje.

Miniprůzkum – otázka, co Němci říkají výsledku

Milan Faltus Pondělí, 25 Září 2017 07:43

Ptal jsem se v jednom hotelu v Drážďanech.

 

 

 

Intenzivní zpověď Marcelly Marboe-Hrabincové

Recenze Pondělí, 25 Září 2017 06:01


Každý věřící se občas zpovídá. Nevím, zda je Marcella Marboe taktéž věřící, ale tyto věci nechť zůstanou zahaleny tajemstvím. Jen vím, že se dotyčná spisovatelka věru důkladně vyzpovídala nejnovější svou knihou Utrpení docenta H.

Fotoblog Fr. Dostála: Dům, který už rovněž neexistuje

František Dostál Neděle, 24 Září 2017 11:49

Hodně řečí se vedlo o domě na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí, než rozhodly peníze a ještě větší touha po dalších.

U knihovny s Petrem Bílkem č. 33

U knihovny Neděle, 24 Září 2017 11:35


Bedřich Stehno: Jadérka (Nakladatelství Kmen 2017)

Philipp Winkler: Chuligán

Čtení Neděle, 24 Září 2017 06:20

Všichni máme dvě rodiny. Jednu, do které se narodíme, a druhou, kterou si sami vybereme.

Okýnkem do zapomnění

Miroslav Vejlupek Neděle, 24 Září 2017 06:01

 

Toho roku je jí dvacet. Dosud bez valných literárních výbojů, vavříny tudíž neověnčena. Přesto zvědava na čtenáře: přijdou jich celá procesí, nebo půjde spíš o tichounce nenápadné jedince?

Co chceme

8. den Sobota, 23 Září 2017 08:14

Blíží se sté výročí vzniku československé státnosti. Česká i slovenská vlády připravují rukou společnou a nerozdílnou akce, na něž myslí už i státní rozpočet.

Tereza Spencerová: Trump na VS OSN - byla to „americká krása“

Rozhovory Sobota, 23 Září 2017 07:24

Boj proti terorismu? „Nelze současně bojovat proti terorismu a lézt jejich sponzorům někam, aby ze svých petrodolarových zásob vedle teroristů pravidelně posílali něco i do kapes západních politiků… Dokud se Západ nerozhodne, že s terorismem opravdu zatočí, nemá smysl se o tom moc bavit,“ říká Tereza Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí. Odsoudila řeč amerického prezidenta: „Trumpův projev mě zklamal. Byl velkohubý, arogantní a plný lží.“

Zelení: Prý přijdou apokalyptické davy nezaměstnaných

Glosář Sobota, 23 Září 2017 07:13

Taky patříte k těm, kdo na poslední chvíli žhaví mozkové závity a ne a ne se rozhodnout, které straně to tam zhruba za měsíc hodit? Možná jste se tak jako řada jiných rozhodli, že s velkými stranami už nechce mít nic společného.

Zbyněk Kašpar: Kruté příběhy sladké Francie

Čtení Sobota, 23 Září 2017 05:37

 

Kruté příběhy ze sladké Francie je kniha určená všem, kdo mají rádi Francii a často po ní brázdí, i těm, kdo se na cestu do země galského kohouta teprve chystají. Její autor během své průvodcovské praxe zjistil, že návštěvníky cizích zemí více než odborné výklady zajímají historky, které se k jednotlivým místům pojí: Kde byl vězněn muž se železnou maskou a čí tvář se pod maskou mohla skrývat?

Fotoblog Fr. Dostála: Všimli jste si? Prý budou volby

František Dostál Sobota, 23 Září 2017 05:08

Ve velké zemi za mořem s miliony lidí mají zajisté rovněž řadu problémů, ale mají jen dvě politické strany, co se vzájemně přesvědčují, která z nich je lepší.

 

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB