Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Čína (stále rychleji) skupuje Ameriku i Evropu

Svět Čtvrtek, 26 Květen 2016 08:39

Zatímco v USA jsou aktivní především soukromí investoři, v Evropě mezi „nákupčími“ naopak převládají čínské státní firmy.

Witold Szabłowski: Vrah z města meruněk

Čtení Čtvrtek, 26 Květen 2016 07:50

Polský reportér vykresluje sugestivní obraz Turecka. Velkého státu, o kterém, jak se ukazuje, víme jen málo. Ze střípků setkání a rozhovorů dokáže poskládat barevnou a výmluvnou blízkovýchodní mozaiku.

Co najdete nového v Literárních novinách č. 6

Offline Středa, 25 Květen 2016 12:04

 

Novinářka Tereza Spencerová píše úvodník „Nový svět na obzoru“, informativní podtitulek nenapsala, dopišme jej citací věty z článku: „Podíl lidí starších 65 let ve společnosti roste rychleji než jakákoli jiná věková skupina“.

Korzování po Krymské

Domácí Středa, 25 Květen 2016 07:53


Český kříženec Montmartru, Kreuzbergu, drážďanského Neustadtu, newyorského East Village a londýnského Camdenu. Krymská.

Peter May: Kritik

Čtení Středa, 25 Květen 2016 07:47

Druhé setkání s učitelem biologie Enzo Macleodem, Skotem usazeným ve Francii (stejně jako sám autor), kterého okolnosti přivádějí k řešení složitých zločinů, s nimiž si policie neví rady.

Uri Avnery: Izraelský Výmar

Tereza Spencerová Úterý, 24 Květen 2016 16:14

Někdejší poslanec izraelského Knessetu a spoluzakladatel mírového hnutí Guš šalom Uri Avnery se v komentáři zamýšlí nad nedávným projevem generála Golana, který přirovnal současný Izrael k Německu 30. let minulého století.

 

Recenze: Alenka v říši divů: Za zrcadlem – Uvěř v sebe ve 3D

Film Úterý, 24 Květen 2016 13:01

Když je Mia Wasikowska zpět jako Alenka, Johnny Depp jako kloboučník a Helena Bonham-Carterová jako srdcová královna s velkou hlavou, proč se nevrací i Tim Burton jako režisér?

Fotoblog Fr. Dostála: Další drzost a tažení proti starým lidem!

František Dostál Úterý, 24 Květen 2016 09:10


Česká spořitelna, peněžní moloch, si zjednodušuje práci tím, že výpisy z účtů si přeje zasílat už jen elektronicky, a proto zdražila ty zasílané poštou.

Už skoro nikdo médiím nevěří: Rusko - největší pokles důvěry od roku 2001

Civilizace Úterý, 24 Květen 2016 08:41

 

Jedna z nejstarších ruských státních organizací na průzkum veřejného mínění VCION (Всероссийский центр изучения общественного мнения) založená již v roce 1987 tvrdí podle svého posledního průzkumu, že až polovina Rusů nevěří médiím. 

Čtěte první část seriálu Už skoro nikdo médiím nevěří věnovanou americké žurnalistice

Tah koněm (Povahopis Daniela Hermana)

Domácí Úterý, 24 Květen 2016 07:51

 

Daniel Herman je muž mnoha tváří, mnoha povolání. Pochází ze židovské rodiny, která má dlouhou tradici (sám se pyšní tím, že prapraprastrýcem jeho prababičky byl Josef Dobrovský).

Jerome Klapka Jerome: Oni a já

Čtení Úterý, 24 Květen 2016 07:51

Méně známé a neprávem opomíjené dílo napsal anglický humorista dvacet let po slavných Třech mužích ve člunu autor, už coby otec tří dětí. Svým nezaměnitelným stylem popisuje trampoty spjaté s nákupem venkovské nemovitosti a její rekonstrukcí.

Tomanovi Strážci jsou zpět

Ivo Fencl Úterý, 24 Květen 2016 07:41

Ve třicátých letech 20. století žili v Plzni ve čtvrti Petrohrad čtyři kamarádi. Václav Štekl (budoucí herec), Miroslav Liška, Vladimír Bednář a Vlastislav Toman (*1929), dnešní spisovatel. Tím pátým do party se stal Zdeněk Vřešťál ze Slovan. Ale jejich cesty se rozešly, jak to chodívá, Toman přesídlil do Prahy a 35 let se činil v ABC.

Recenze: Plán B - Nejvtipnější česká tanečnice a Maďar, o němž „se mluví“

Divadlo Pondělí, 23 Květen 2016 15:38

Halka Třešňáková se spojila s maďarským choreografem Lászlem Fülöpem a vytvořili představení Plán B, které je dokonce vtipnější než Kancelář Blaník.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz