Http://www.Automobilovedily24.CZ

Soros a nepolitická politika

Svět Pondělí, 16 Leden 2017 09:02

Ruská vláda koncem listopadu roku 2015 oficiálně oznámila, že nevládní organizace podporované americkým miliardářem Georgie Sorosem miliardář představují hrozbu pro ruskou národní bezpečnost a veřejný pořádek.

Čas entuziasmu Kateřiny Kašákové

Miroslav Vejlupek Neděle, 15 Leden 2017 06:24

 

"... po napsání básně / jsem řeka / vylitá z břehů / sopka / právě probuzená / mnu si krátery očí / a když mne objímáš / a stavíš na nohy / stále ještě / nemůžeš dýchat / pro ten jemný popílek / mého básnění / zatímco já / se už už / sháním po prachovce". (Kateřina Kašáková: Básnění)

Sebevražední husiti

8. den Sobota, 14 Leden 2017 09:43

Nevím, proč jsem vzal do ruky monumentální spis Josefa Pekaře Žižka a jeho doba. Snad že jsem toužil po četbě o něčem přehlednějším než naše doba. Znovu se mi ale potvrdilo, že ta se svléknout nedá. Přečtěte si tohle:

Konec srandy. Ministerstvo pravdy přichází

Glosář Sobota, 14 Leden 2017 07:27

 

„…Z místa, kde Winston stál, se ještě dalo přečíst úhledné písmo, jímž byla na bílém průčelí vyvedena tři hesla Strany:

Tereza Spencerová: Pane Obamo, ještě příběh, než odejdete...

Svět Sobota, 14 Leden 2017 07:22

„Když jsem si před pár týdny pochvalovala, že mi loňský rok vrátil brexitem a Trumpem víru v demokracii, která stále ještě může porazit oligarchicko-politický systém, obávám se, že jsem v tom svém optimismu přestřelila,“ uvádí Tereza Spencerová ve svém pravidelném týdenním shrnutí.

Fotoblog Fr. Dostála: Jen málo slov o velkém člověku

František Dostál Sobota, 14 Leden 2017 07:04

Ano, přiznávám, že nejsem autorem připojené fotografie vzniklé v roce 1936. Přišel jsem totiž na svět o dva roky později. Na fotografii někdo pozná spisovatele Karla Čapka, který se 9. prosince 1890 narodil. Muž v košili je můj strýc a bratr mé matky, který spatřil světlo světa v roce 1911 v jihočeských Vodňanech, kde se učil v zelinářství pana Žlábka za rybníkem Pastouška vedle železniční tratě.

Voda, plyn, elektřina: Další fáze války v Sýrii

Tereza Spencerová Pátek, 13 Leden 2017 15:29

Je náhoda, že Al Kajda, Daeš i USA útočí v posledních týdnech v Sýrii na stejnou kategorii cílů?

 

 

Dvanáct „kalendářních“ soch Pavla Tasovského

Jan Dočekal Pátek, 13 Leden 2017 12:50

 

Jak se prosadí výtvarný umělec? V prvé řadě kvalitou tvorby. Přitom záleží i na tom, jestli s věkem jen rozmělňuje úspěchy dosažené v minulosti, nebo stále představuje nová evidentní díla, jak to činí Pavel Tasovský (vlevo na snímku při práci). Tasovského jméno se vyskytuje na nejpřednějších místech odborných posudků našeho soudobého uměleckého kovářství a sochařství z oceli. Je synonymem slučování postupů tradičního řemesla a osobnostně profilovaného umění.

Orwellovské ministerstvo pravdy jako stranický bankrot a výprodej

Komentáře Pátek, 13 Leden 2017 10:59

Původně byl údajně dvacetičlenný útvar při ministerstvu vnitra proklamován jako nástroj pro potírání ruské propagandy u nás. Když v reakci na tohle jeho poslání začala póry země probublávat otázka, proč by se zde měla potírat jen propaganda jedna proti té druhé, která z našich médií řinčí od rána do večera, ustoupila z debaty o novém útvaru „ruská propaganda“ stranou.

Budoucí válka. Záminka absolutní války

Civilizace Pátek, 13 Leden 2017 09:51

 

Mojmír Grygar, literární teoretik a historik připravil pro web Literárních novin rozsáhlou několikadílnou úvahu a analýzu války.  Dnes uvádíme její závěrečnou 18. kapitolu poznámek o fenomenologii války.

Vlastimil Vondruška: Dobronínské morytáty

Čtení Pátek, 13 Leden 2017 09:17

 

Vraždou na statku na Vysočině začíná další příběh písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína. Je to příběh v pořadí jedenáctý a autor Vlastimil Vondruška ho pojmenoval Dobronínské morytáty.

2016, rok Milana Chovance

Komentáře Pátek, 13 Leden 2017 08:06

   
Každoročně dochází na přelomu let ke střetům mediálních uskupení. Provládní chválí rozumnou a perspektivní politiku, která se promítá do „nesporných“ čísel. Ty opoziční tytéž procesy kritizují a poukazují, že do bilance nebylo zahrnuto, naopak vypuštěno…

Trump s ruským kamenem okolo krku

Komentáře Čtvrtek, 12 Leden 2017 13:55

Sejmeme-li brýle ideologického mámení a oprostíme-li se od konspiračních teorií, zbude - ostatně jako často v pozadí konfliktu – jen a pouze boj o peníze.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz