Http://www.Automobilovedily24.CZ

U knihovny s Petrem Bílkem č.20

U knihovny Neděle, 29 Květen 2016 07:47

 Klaus Modick: Koncert bez básníka (Host 2016/ překlad Tomáš Dimter)

Josef Koutecký / Martina Riebauerová: Osm múz mého života

Čtení Neděle, 29 Květen 2016 07:36

„Nemám rád slovo rakovina," říká v knižním rozhovoru Osm múz mého života zakladatel české dětské onkologie profesor Josef Koutecký. Dialog proslulého lékaře a novinářky Martiny Riebauerové o smyslu, rozmanitosti a skutečných požitcích života vydává nakladatelství Vyšehrad.

Meelis Friedenthal: Včely

Čtení Sobota, 28 Květen 2016 07:32

Román Včely současného estonského spisovatele Meelise Friedenthala je příběhem vysokoškoláka Laurentia Hylase, který na konci sedm­náctého století, v době velkého utrpení, neúrody a procesů s čarodějnicemi, cestuje z holandského Leidenu studovat na estonskou Univerzitu v Tartu.

Kdo na jeho místo?

8. den Sobota, 28 Květen 2016 07:27

Nedokážu odhadnout, jestli jste si všimli, že letos po desetiletích nevyšel v Literárních novinách fejeton Jaro je tady. Ludvíka Vaculíka objala věčnost a jeho prsty už nevíří prach usedající na klávesnici psacího stroje. Hledal jsem někoho, kdo by navázal nit, kdo by uposlechl výzvy a pokračoval v roztomilé schválnosti, kdo by oznámil spoluobčanům pokaždé znovu, že jaro je tady. Rituály mají smysl právě proto, že se opakují pokud možno beze změny.

Prosba o férové zpravodajství

Glosář Sobota, 28 Květen 2016 07:24

Byť dneska se o prezidentských volbách v Rakousku už moc nepíše, protože v mediálním světě zítřek je již starým, pro mě jsou evropskou událostí týdne. To právě ony ve vší své nahotě ukázaly, jak se evropská společnost rozdělila.

Svět se zbláznil: Regiment mediálních cenzorů

Rozhovory Sobota, 28 Květen 2016 06:38

Američané sice tvrdí, že s Rusy v Sýrii nespolupracují, ale může to být jinak, sděluje Tereza Spencerová ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí. Komentuje též stav v Rusku a na Ukrajině a rovněž vznik nového pracoviště našeho Ministerstva vnitra, které má bojovat s ruskou propagandou.

Divadelní tipy Matěje Samce

Divadlo Pátek, 27 Květen 2016 12:02

 

„V berlínském Schaubuehne měl minulý měsíc premiéru Schillerův Valdštejn v režii Michaela Thalheimera. Jste-li aspoň trochu fajnšmekři, rozhodně vám výlet do Berlína doporučuji.“

Milan Magni - geometrie v krajině a nezávislý řád v sobě

Jan Dočekal Pátek, 27 Květen 2016 11:50

Galerii z ruky ve vesničce Křížovice, části městyse Doubravník (okres Brno – venkov), uvádí komorní kolekci obrazů a serigrafií Milana Magni (na fotografii vlevo, foto autor článku). 

Mika Waltari a islám

Civilizace Pátek, 27 Květen 2016 10:02

 

„Bismilláhi rahmáni rahim,“ řekne hrdina Waltariho dvojdílného románu Krvavá lázeň a Šťastná hvězda Mikael, když ho přepadnou muslimští piráti a dají mu na výběr ze dvou možností. Chce být o hlavu kratší, nebo přestoupit na islám? Mikael si bez rozmýšlení vybírá druhou možnost. 

Chodbou Prahy

Ivo Fencl Pátek, 27 Květen 2016 08:59

Toto je blog, kde jsem si párkrát zahrál na „pražského chodce“, jak o tom podotkl zástupce šéfredaktora Literárních novin Ivan Matějka, zatímco redaktor téhož časopisu Mirko Raduševič doplnil mé povídání bez váhání fotografiemi.

Summit NATO se sejde v červenci

Svět Pátek, 27 Květen 2016 08:25

Generální tajemník Jens Stoltenberg ( na snímku vlevo a Federica Mogheriniová )  k připravovanému summitu řekl: "Ve Varšavě narýsujeme kurs aliančního přizpůsobení novému bezpečnostnímu prostředí tak, že NATO zůstane připravené bránit spojence proti každé hrozbě z libovolného směru."

Alexander Münninghoff: Pokračovatel rodu

Čtení Pátek, 27 Květen 2016 08:21

Rodinná kronika oceněná prestižní cenou Libris v kategorii nejlepší historická kniha roku 2015 líčí strhujícím způsobem historii tří generací Münninghoffů, která se klene přes druhou půli dvacátého století. Bizarní cesty příslušníků této nizozemsko-ruské rodiny vedou z luxusní vily v Lotyšsku do vyhnanství v Haagu, z východní fronty do barabizny v Brabantu, od bohatství k úpadku a někdy zase zpět. Na pozadí velkých evropských dějin se odehrává rodinné drama, jež je plodem dějinných zvratů zmítajících Evropou.

Oťas

Offline Čtvrtek, 26 Květen 2016 13:47

 

Poprvé jsem ho potkal v redakci regionálního Deníku, kde měl na starosti pražské zpravodajství. Vysoký hřmotný chlapík s pověstným a slušivým knírem…

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz