Http://www.Automobilovedily24.CZ

Skandál kolem ukrajinských raketových motorů pokračuje

Svět Středa, 16 Srpen 2017 12:33

Poté, co se objevil článek v New York Times ohledně možnosti dodávky ukrajinských raketových motorů (komponenty pro mezikontinentální balistické střely), objevují se další spekulace, a to na všech frontách. Podle posledních zpráv na dodávce participovaly jak Ukrajina, tak údajně i Rusko.

Zia Haider Rahman: Ve světle toho, co víme

Čtení Středa, 16 Srpen 2017 10:03

 

Přátelství dvou mužů a zrada jednoho z nich na pozadí rozpadu států a stahujících se mraků ekonomické krize.

Deziluze Maria Vargase Llosy z revolucí v LA

Svět Středa, 16 Srpen 2017 07:37

 

Velmi si vážím pana Maria Vargase Llosy, protože je to pan Někdo, spisovatel dokonale znající nejen svou zemi Peru, ale i celý latinskoamerický svět. Jenže pan Mario Vargas Llosa chtěl být i prezidentem, což podle mě neměl zkoušet.

Mantra svetových vedeckých vydavateľstiev

Literatura Středa, 16 Srpen 2017 07:14


Na slovenských vysokých školách, ale aj vo výskumných ústavoch Slovenskej akadémie vied, je momentálne mánia, alebo ak použijem vo verejnom priestore obľúbený výraz mantra. Byť svetový! Nech to stojí čo to stojí! V hinduizme je mantra hymnus, ktorý je odriekaný a vibrovaním opakovaný ako modlitba alebo zariekanie. Podstata mantry je v tom, aby slovenskí pedagógovia a vedci publikovali v najväčších vedeckých vydavateľstvách vo vyspelých krajinách.

Zápisky ze západního Balkánu: Srbský ministr zahraničí o vymezení vztahů s Kosovem

Svět Úterý, 15 Srpen 2017 06:51

Ivica Dačić (na snímku), srbský ministr zahraničí, veřejně pronesl svůj názor na problematiku řešení kosovsko-srbských vztahů.

Recenze: Hruškova poezie sobě (ne)vlastní

Poezie Úterý, 15 Srpen 2017 06:49

 

Básnická tvorba Petra Hrušky (*1964), laureáta Státní ceny za literaturu, patří k typu jakési „zatěžkané“ poezie. Je to poezie, která nehladí, ale spíše drhne. Je to poezie, jejíž verše nesou tíhu konkrétního lidského života. Je to poezie, která nezjednodušuje, ale spíše komplikuje. Zároveň se ovšem Petru Hruškovi vždy dařilo, aby jeho poezie byla „zatěžkaná“ nikoliv teatrální tragičností, ale naopak syrovou všedností a životní pravdivostí. Jeho verše nejsou zaneseny velkolepým patosem, nežonglují s velkými slovy. Velikost Hruškovy poezie je naopak v její malosti. Hutností slov, jejich někdy až mrazicí konkrétností, ale naopak i zámlkami a (záměrnou) nedořečeností se Hruška velmi blíží halasovskému básnickému typu.

Aleš Rozehnal: Babišův útok na policistu, který ho chce obvinit

Komentáře Úterý, 15 Srpen 2017 06:25

 

Je to jeho standardní diskreditační kampaní. Představa, že existují policisté a státní zástupci spolupracující s kmotry a připravující občany o jejich majetky – jak řekl Andrej Babiš v reakci na sdělení obvinění, jež mu zřejmě hrozí – je skutečně hrozivá. Proto stojí výrok Andreje Babiše za podrobnější zkoumání. Jde o Babišův diskreditační a rádoby protikorupční verbální balast.

(Co) měli Červenáček pod čepicí a Bohouš pod kapucí?

Ivo Fencl Úterý, 15 Srpen 2017 06:03

1. Měl Červenáček pod čepicí?

„Naopak,“ řekl bych a jistě s úspěchem bych dokonce vsadil na to, že byl ze všech pěti členů klubu Rychlých šípů tím nejhloupějším.

Syrská exilová opozice i džihád: Jako kůly v plotě

Tereza Spencerová Pondělí, 14 Srpen 2017 17:18

Sponzoři „syrské revoluce“ se po pěti letech financování a vyzbrojování džihádu a tím i udržování války v Sýrii tak či onak posouvají zase dál.

 

 

Jak malíř Karel Franta neuhnal ve Švýcarech spisovatele Františka Nepila

Recenze Pondělí, 14 Srpen 2017 09:08

Nedávno zesnulý výtvarník Karel Franta (čtěte ZDE) ukryl ve značné skromnosti vlastní strohé paměti do vzpomínek na přítele Františka Nepila!

Ještě pár hereckých vzpomínek a klepů

Ivo Fencl Pondělí, 14 Srpen 2017 07:01

 

Řekl: Všechny jsem je znal. Do puntíku. Všechny. Chcete o tom vyprávět?

Fotoblog Fr. Dostála: Lidé se producírují v každé době

František Dostál Pondělí, 14 Srpen 2017 06:51

Uprostřed léta se kousek od Nymburka a o chvíli později u Třebíče začala na louce vlnit omladina při poslechu kraválu z reproduktorů. Tomuhle skotačení se říká technoparty. V témže čase mnozí lidé v okolí si příliš nepospali. Ale takový už je prý moderní styl žití lidí, co vědí víc a možná i nejvíc ze všech.

Příběh o levici /2/: Zbožní hodnota času

Civilizace Pondělí, 14 Srpen 2017 06:22

 

Pro podnikavé lidi již odedávna platilo heslo – čas jsou peníze. Za globalizace se hodnota času stává artiklem stále důležitějším. Vynaložené investice se musí co nejdřív vrátit. Koupíš si činžovní dům, peníze se ti musí vrátit do sedmi let, jinak je to špatná investice.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB