Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Každá legrace něco stojí…VOLILI TRUMPA – DĚTI NEPŘIJELY NA VÁNOCE

Milan Faltus Pátek, 20 Leden 2017 10:10

 

 

V německém studentském magazínu ZEIT CAMPUS se dočteme, jak neblaze se výsledek prezidentských voleb v USA podepsal v leckteré americké rodině na oslavě vánočních svátků.

Mohammed Fairouz, americký muslim: Svět si myslí, že jsme idioti

Svět Pátek, 20 Leden 2017 09:57

 

Vzhledem ke klíčovým událostem poslední doby: zvolení Donalda Trumpa, projevu britské premiérky Theresy Mayové k brexitu a vyjádření ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova k západním evropským hodnotám postupně publikujeme názory některých předních západních myslitelů na současné dění. Dnes představujeme názor na inauguraci Donalda Trumpa předního amerického a světoznámého muslimského skladatele vážné hudby Mohammeda Fairouze .

Záběry inaugurace z televizí Skynes, CNN, CBS.

Fotoblog Fr. Dostála: Zemánku náš, kdy miliony korunek dodáš?

František Dostál Pátek, 20 Leden 2017 06:55

Určitě nikdy. Nakonec jsi sice v Lidovém domě, dříve také Leninově muzeu, ale pobýval. Cosi se naslibovalo dnes již zesnulému právníkovi, když se vše s navrácením domu partaji povede.

Mlha nepravdy aneb Kam kráčíš, člověče?

Jiří Bátěk Čtvrtek, 19 Leden 2017 09:48

Jules Cambon před podpisem versailleské smlouvy

 

Slimák Bohouš, pláč za zdmi Lidového domu

Komentáře Čtvrtek, 19 Leden 2017 09:36

Slimáci mají tu nevýhodu, že ke svému pohybu potřebují slizovou stopu. Tak je můžeme objevit na zahradě i dodatečně a přiměřeně na nebezpečí reagovat. Dříve se hojně používala sůl na přímý zásyp tohoto škůdce. Jahody a jiné produkty tak měly šanci vyrůst a dostat se na náš stůl. To se však nedaří vždy, především, když slimáci mají „požehnání“ z vyšších míst, třeba jistých ambasád. (vlevo na snímku Fr. Dostála Přebírání Lidového domu ze strany ČSSD) 

Fotoblog Fr. Dostála: Úlisnost jako norma?

František Dostál Čtvrtek, 19 Leden 2017 09:15

V souvislosti s utečeneckou vlnou spěchající do Evropy jsem si již dříve dovolil použít také slovo úlisnost.

Akce proti Trumpovi. Volání po generální stávce

Svět Čtvrtek, 19 Leden 2017 08:56

 Server disruptj20.org burcuje a vyzývá na zítřek 20.ledna k akci proti Trumpovi.

V gotickém chrámu se dá přežít konec světa

Literatura Čtvrtek, 19 Leden 2017 07:06

 

Na literární kolbiště vstoupil jako básník Odillo Stradický ze Strdic, do povědomí čtenářů se však zapsal především svými prózami – ať už zbeletrizováním městské legendy o Pérákovi, nebo fantaskním románem Mlýn na mumie, který mu loni vynesl cenu Magnesia Litera. Tvorbou i světonázorem spíše nonkonformní staromilec Petr Stančík pracuje v reklamě, nedávno začal psát knihy pro děti a vydal prózu s názvem Andělí vejce. 

Jiří Weigl: Kde je lež a kde pravda

Komentáře Středa, 18 Leden 2017 12:29

Dramatické politické změny, které na Západě přinesl rok 2016 v podobě brexitu, vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA a jasně signalizovaný odklon velké části voličů mnoha evropských zemí od dosavadního politického a mediálního mainstreamu, přinesly v dnešních dnech do veřejného prostoru explozi úvah, polemik a spekulací o „postfaktické „ či „postpravdivé“ epoše, v níž prý dnes žijeme, píše Jiří Weigl z Institutu Václava Klause pro Echo24.

Mrtvé tažné zvíře a poprava ženy gilotinou

Recenze Středa, 18 Leden 2017 10:33

„Od rozsápání chromého osla Charlota, kterého před zraky vypravěče na cáry roztrhají čtyři strašné dogy, přes návštěvu pověstné Morgue, místa, kde byly k identifikování vystavovány neznámé mrtvoly, až po drásavě krutý popis posledních dnů v objetí věznice, před samotnou popravou titulní hrdinky – Henrietty... Všichni máme svého mrtvého osla, kata, který k zátylku přitiskne ostří osudu!“ Z předmluvy Martina Jirouška.

P.C.Roberts: Establishment zkouší ukrást Trumpovi jeho prezidenství

Komentáře Středa, 18 Leden 2017 10:26

Reuters ohlásil, že 2700 amerických vojáků (jiné údaje hovoří o 4000 vojácích), směřuje skrze Polsko k ruským hranicím. Plukovník Ch.Norris, velitel 3. obrněné brigády, tvořící část tohoto kontingentu, prohlásil, že „ hlavním smyslem jeho jednotky je nepřítele odstrašit a předejít hrozbě".

Izraelští hackeři se očividně válejí na plážích

Komentáře Středa, 18 Leden 2017 09:51

Minimálně stejný zájem na zvolení Donalda Trumpa jako Rusko, měl i Izrael. Izrael má pro svoji existenci zcela zásadní požadavek, aby nevznikl samostatný palestinský stát. Obamova administrativa naopak existenci dvou samostatných států prosazovala a snažila by se ji prosadit i Hillary Clinton, pokud by vyhrála volby. Na stránky světových médií se v této souvislost dostal komentář Naftaliho Benetta, izraelského ministerstva školství, který se nechal slyšet, že Trumpovým prezidentstvím je „éra existence palestinského státu u konce“.

Paul Krugman: Pád republiky

Svět Středa, 18 Leden 2017 09:47

 

Vzhledem ke klíčovým událostem poslední doby: zvolení Donalda Trumpa, projevu britské premiérky Theresy Mayové k brexitu a vyjádření ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova k západním evropským hodnotám budeme postupně publikovat názory předních západních myslitelů na současné dění. Dnes představujeme názor na americké hodnoty od amerického ekonoma a nositele Nobelovy ceny za ekonomii Paula Krugmana.