Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Pavučina nemoci a magie postů

Komentáře Středa, 27 Červenec 2016 08:52

Dne 22. července vyšel na titulní stránce Lidových novin článek Sobotkova pavučina moci. V podstatě pojednává o politické konfrontaci dvou aktérů současné koalice, tedy sociálních demokratů a hnutí ANO. Martin Shabu a Ondřej Koutník si na poměrně velkém prostoru všímají toho, jak Sobotka, který je považován za technologa moci, během několika let obsadil silové posty v české administrativě.

Upozornění k prodeji Literárních novin č.8

Offline Středa, 27 Červenec 2016 08:08

 

      

 

 

 

 

 

Gil Yaron: Jeruzalém, stře(d)t světa

Čtení Středa, 27 Červenec 2016 07:00

O málokteré místo na světě se bojovalo tolik jako o Jeruzalém. Kolébka židovství i křesťanství je současně posvátným místem islámu. Náboženství i světové říše sváděly úporné boje o nadvládu nad Jeruzalémem. Spor o „svaté město“ hraje i dnes výraznou roli v blízkovýchodním konfliktu mezi Israelem a Palestinci.

Recenze: Julieta – Plná rudá stále barvou Almodóvarova vesmíru, ale decentněji

Film Úterý, 26 Červenec 2016 14:28

Nový Almodóvarův film Julieta je adaptací tří na sebe navazujících povídek kanadské spisovatelky a držitelky Nobelovy ceny za literaturu Alice Munroové. Almodóvar nyní zvolil o něco jemnější, klidnější polohu, a staré postupy, které od něj známe, tím sílí.

Sto šedesát let od narození Anstey Guthrieho

Ivo Fencl Úterý, 26 Červenec 2016 08:16

 

Neznáte ho. A přece se vás jeho dílo dotklo. Thomas Anstey Guthrie (8. 8. 1856-10. 3. 1934) je otcem žánru fantasy. Jak si vzpomínám, roku 1997 vyšla naposled česky jeho klasická povídka Dobrodružství se skleněným těžítkem (1906), a hle, také díky překladu Leonida Křížka tudíž lze jednu Ansteyho metodu psaní představit v kostce.

Přestoupí Fiala do ČSSD, nebo Zaorálek do ODS?

Komentáře Úterý, 26 Červenec 2016 08:16

 

Určitě to neudělá ani jeden, ale mohli by to klidně udělat, a jelo by to v obou těchto stranách dál tak, jak to v nich jelo až doposud. Protože ti dva páni se absolutně ve všem shodnou.

Fotoblog Fr. Dostála: Nic nového pod sluncem

František Dostál Úterý, 26 Červenec 2016 08:08

Jakákoliv moc odhaluje ledví a skutečný charakter člověka. Důkazů schopných potvrdit předchozí větu přibývá měrou víc jak vrchovatou.

Helen Oyeyemi: Dívka jménem Boy

Čtení Úterý, 26 Červenec 2016 07:57

Pátý román Helen Oyeyemi je dosavadním vrcholem autorčiny tvorby. Obsahuje vše, co se stalo pro autorku charakteristické a co jí vyneslo zařazení na prestižní seznam nejlepších mladých prozaiků, který zveřejňuje vlivný britský časopis Granta.

Sedm ponaučení z rozpadu Sovětského svazu (2. část)

Svět Úterý, 26 Červenec 2016 05:52

Nesprávně orientované reformy mohou vést k rozvratu mnohem rychleji, než když nejsou prováděny vůbec, konstatoval už v roce 2012 Ivan Krastev, předseda Centra liberálních strategií v Sofii a stálý vědecký pracovník Ústavu humanitárních věd ve Vídni. Politici v době krizí horečnatě hledají „stříbrnou kulku“, která vyřeší všechny problémy, přitom právě ta se nezřídka stává příčinou rozpadu, upozorňuje v analýze, kterou v září 2012 zveřejnilo bruselské Centrum výzkumů evropské politiky (CSEP).

Jeremy Corbyn a vlčí smečka korporátních médií

Komentáře Pondělí, 25 Červenec 2016 08:32

Předseda britské Labour party Jeremy Corbyn opravdu nemá na růžích ustláno.

České filmy, které jste měli vidět (a dost možná neviděli) VII.

Film Pondělí, 25 Červenec 2016 08:08

 

Možná jste ještě neviděli poslední film Jana Němce Vlk z královských Vinohrad, který půjde do kin 15. září. O tom ale později. Dnes si připomeneme Němcovo sadomasochistické výtvarné dílo V žáru královské lásky z roku 1990.

Sto třicet let od narození Hugha Loftinga

Ivo Fencl Pondělí, 25 Červenec 2016 07:42


Sto a třicet roků uběhlo letos začátkem roku od narození klasika dětské literatury, který se stal původcem neopakovatelné postavy doktora Dolittla. Jeho Příběh doktora Dolittla (1920) česky prvně vyšel roku 1925 v překladu Žofie Pohorecké, a to pod poměrně sáhodlouhým titulem Příběh doktora Málodělala, jenž jest kronikou neobyčejného života doma a překvapujících dobrodružství v cizích zemích.

Amíci, dopujete nejvíc ze všech! Potrestáme za to Rusko

Komentáře Pondělí, 25 Červenec 2016 07:41

Představme si situaci. Učitelka oznámí žákům: „Zjistila jsem, že tady František Vejvodů opsal minulý test z učebnice, kterou si držel pod lavicí na kolenách. Budete za to potrestáni všichni. A to tak, že dnes zůstanete dvě hodiny po škole a doma napíšete tisíckrát větu Opisovat se nemá!“

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz