Http://www.Automobilovedily24.CZ

Malé haiku na bývalou Čínskou restauraci

Jan Dočekal Středa, 28 Září 2016 09:26

  

 

Barbara Půtová: Královská cesta je Potěmkinovou vesnicí pro turisty

Literatura Středa, 28 Září 2016 08:44

 

Pražská Královská cesta, historická spojnice mezi královým měšťanským sídlem (královým dvorem) a sídlem reprezentativním (Pražským hradem) a dějiště korunovačních průvodů, představuje ojedinělý architektonický i urbanistický celek a unikátní soubor stavebních slohů. Středověký základ tu od baroka po 19. století vytrvale překrývají stopy dalších období.

Upozornění na prodej Literárních novin č.10

Offline Středa, 28 Září 2016 06:26

Vzhledem ke státnímu svátku dochází ke zpoždění distribuce nového čísla Literárních novin č.10. Pro předplatile a na stáncích budou noviny k dispozici v pátek 30.září. Vydání pro čtečku Kindle bude vytvořeno a publikováno v pondělí 3.října.

Nový slovník matematiků byl pokřtěn 21. září v Plzni

Ivo Fencl Úterý, 27 Září 2016 10:40

Docent RNDr. Josef Polák, CSc. je mimo jiné autor šesti set šedesátistránkového Přehledu středoškolské matematiky, jehož přepracované deváté vydání vyšlo roku 2008 v pražském nakladatelství Prometheus. – Píše pilně dál, i následovala objemná (770 stran) trilogie Didaktika matematiky s podtitulem Jak učit matematiku zajímavě a užitečně (Nakladatelství Fraus, Plzeň 2014-2016).

Fotoblog Fr. Dostála: Prachy, prachy a zase prachy!

František Dostál Úterý, 27 Září 2016 10:28

Nechali o obě slyšet praktičtí lékaři. Příčinou byly požadované prachy. Po nich se rozkřičeli stomatologové. Rovněž požadují víc prachů, neboť prý mnohé musit platit ze svého.

Miroslav Motejlek: Babiš premiérem? Jedině ve vládě s komunisty

Domácí Úterý, 27 Září 2016 09:15

Ekonomický publicista Miroslav Motejlek nevěří, že se současný ministr financí Andrej Babiš stane po volbách v roce 2017 premiérem, jelikož by na to musel získat nadpoloviční většinu hlasů spolu s komunisty. Pokud se ale předsedou vlády nestane, mohla by to být pohroma pro něj i pro celou skupinu Agrofert – protože najít důvody pro represi vůči jeho firmám, podle něj nebude těžké.

Phil Klay: Zpátky do boje

Čtení Úterý, 27 Září 2016 09:01

 

Povídková kniha veterána z Iráku oceněná americkou Národní literární cenou.

Co (ne)hrozí ze srbského referenda v části Bosny

Svět Úterý, 27 Září 2016 08:30

 

Minulý čtvrtek se sešel Milorad Dodik, prezident Republiky Srbské, v Moskvě krátce s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem. O tři dny později se konalo nejvyšším soudem Bosny a Hercegoviny zakázané referendum v Republice Srbské o vyhlášení dne 9.ledna za státní svátek této malé republiky.

Pomalu vařící se žába

Komentáře Úterý, 27 Září 2016 08:28

Pomalu, postupně, po částech, o to více usilovně, nepřetržitě a systematicky nám propaganda, která je produktem vládnoucího establishmentu, podstrkuje témata, mantry a dogmata, které máme přijmout, vnitřně se s nimi ztotožnit a zakomponovat do sebe tak, aby se staly naší součásti a tím bylo legitimizováno jejich působení ve společnosti. (Vlevo výřez nástěnné malby Filippina Lippiho Vítězství sv. Tomáše Akvinského /1489-1492/ nad heretiky připomíná ve společnosti vedenou diskuzi, jako bychom se vraceli zpět do oné doby.)

Americké moderátní příměří

Petr Schnur Úterý, 27 Září 2016 06:31

Dohoda o zastavení bojů v Sýrii mezi Ruskem a Spojenými státy nevydržela dlouho. Další z bezpočetných „omylů“ americké „super army“ ji u Deir ez-Zor ukončil dříve, než vlastně začala.

 

Precese Václava Bělohradského

Komentáře Pondělí, 26 Září 2016 08:14

Těch pár řádek níže je mikrosondou do postojů Václava Bělohradského, spíše však osobní reakcí na situace, které tento člověk na české politické scéně vyvolává svými sociologicko-politickými sugescemi.

Princip neziskové organizace na příkladu spolku toužícího nepředstíraně po divočině

Ivo Fencl Pondělí, 26 Září 2016 07:59

Vyklučovalo se někdy možná i zadarmo, ale tak trochu o tom pochybuji. Za všechno se platí. Vyklučováním získalo plno lidí obživu. Ale časy se mění. Telefonovala mi mladá žena nijak naivně si vydělávající pro neziskovou organizaci Duha a ptala se, zda jsem četl jejich e-mail.

O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?

Komentáře Pondělí, 26 Září 2016 07:51

 

Pořadí těch akcí je známo. Nejdřív těžce sjednaná dohoda o příměří v Sýrii, vzápětí porušená těžkým americkým zbombradováním pozic Asadovy syrské armády. Amerika se za útok sice omluvila, ale asi tak, jak jako kdyby řekla: „Neměli jste tam co dělat“, jak poznamenal jeden z komentátorů..

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz