Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Z redakční pošty: Krev z ruky jedné paní: 80 plus

Komentáře Pondělí, 26 Červen 2017 07:25

Před časem jsem hovořil s moji známou. Její otec skončil v důsledku vážného úrazu na obličejovém oddělení jisté fakultní nemocnice. Když pro něj požádala o brčko, aby se mohl vůbec napít, setkala se s udivenou reakcí zdravotní sestry a krajní neochotou. Nakonec to vyřešil spolu-pacient, který naštěstí pár těch brček měl.

Všude zely krátery a kvetl ibišek

Civilizace Pondělí, 26 Červen 2017 07:20

 Když se v neděli 25. června 1950 lidé u nás probouzeli, devadesát tisíc severokorejských vojáků překročilo 38. rovnoběžku a směřovalo na Soul. Tak před šedesáti sedmi lety začala válka v Koreji. O tom, proč k ní došlo a jak se málem změnila v atomovou, píše Jan Vítek, člen Dozorčí komise neutrálních států, která po válce dohlížela na dodržování podmínek vratkého příměří. Dohled skončil a příměří je den ode dne vratší.

Lukavcova kniha monster

Recenze Pondělí, 26 Červen 2017 07:07


Od té doby, co lidé přestali věřit v Boha, jsou ochotni věřit čemukoli. Chesterton

Saúdský MbS: válčí, kde se dá, neposlouchá USA, baví se s Rusy a Číňany…

Tereza Spencerová Neděle, 25 Červen 2017 20:21

Přátelství budoucího krále s Trumpovým zetěm podle všeho nebude s to „zachránit“ skutečnost, že Bílý dům zavelel k ukončení „katarské krize“, ale Saúdové ho neposlechli. A k tomu se poohlížejí po Rusku a Číně.

 

U knihovny s Petrem Bílkem č.24

U knihovny Neděle, 25 Červen 2017 07:30

 

Karel Kryl: Prózy (Torst 2017)

Ingar Johnsrud: Kalypso

Čtení Neděle, 25 Červen 2017 07:23

Norský thriller, který se noří do nejhlubších zákoutí lidské duše, aby pronikl do srdce jedné ze světových velmocí.

Poznámky k prvnímu básnířskému poločasu Tamary Kopřivové

Miroslav Vejlupek Neděle, 25 Červen 2017 07:13

"Umění je / závod se smrtí."  (Vladimír Brandejs)

Fotoblog Fr. Dostála: Také ženy už dostihlo hulvátství…

František Dostál Neděle, 25 Červen 2017 06:55

Okolo druhé hodiny odpolední v pátek 16. června dojíždím na pohyblivých schodech na nástupiště metra linky C u Muzea a najednou ucítím zezadu náraz a mířím k zemi a ještě nějaký čas poté se musím přidržovat zábradlí.

Když Nuslemi, tak přes most

8. den Sobota, 24 Červen 2017 08:03

Většina obyvatel Prahy se městem pohybuje po svých vyjetých kolejích a ulice a tunely metra začíná časem vnímat jen jako kulisy. Zvyk oslepuje. Při jízdě autem se zase člověk musí soustředit na řízení a okolí jde stranou. Dá se říct, že s městem zacházíme každý po paměti. Teprve když naši individuální vnitřní mapu něco brutálně naruší, zostříme pozornost a začneme vnímat reálný aktuální stav prostředí, vystoupíme ze své emocionálně z minulosti zachované představy a najednou se ocitáme na místech, která nepoznáváme, i když se jmenují po celá desetiletí pořád stejně.

Jak ze zdravé země vyrobit ohroženou

Glosář Sobota, 24 Červen 2017 07:43

Možná jste to už taky slyšeli: Na českém realitním trhu už zase existuje cenová bublina. No – tentokrát to nevypadá jen na píárovou zprávu spojených realitních kanceláří. Tentokrát vysílá kouřové signály dokonce i ČNB.

Tim Weaver: Němé oběti

Čtení Sobota, 24 Červen 2017 07:20

Ztratil všechno, na čem mu záleželo. Zbývá jen spravedlnost… a pomsta.

Tereza Spencerová. Hrozí další velká válka, neb věci se prý mění

Rozhovory Sobota, 24 Červen 2017 07:06

Je otázka, zda USA budou dále bojovat proti Daeši, nebo přistoupí k válce s Íránem, jak spekulují americká média. Tak hodnotí stav na Blízkém východě v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí Tereza Spencerová. Nijak však nepřeceňuje sestřelení dvou syrských stíhaček americkou armádou.

Jak že se chová svině?

Marek Řezanka Pátek, 23 Červen 2017 13:35

 Tak tu zase máme „kauzu“, kdy ti „slušní a ušlechtilí“ vedeni „spravedlivým hněvem“ odsuzují prezidenta Zemana, „největšího nezdvořáka“ široko daleko. Co že se stalo tak zavrženíhodného a pro naši politickou scénu, kde běžně padají vulgarity, ukazují se prostředníčky a zveřejňují se nahrávky ze štěnic, netypického?

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz