Http://www.Automobilovedily24.CZ

Jim Fergus: Tisíc bělošek

Čtení Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 08:27

Píše se rok 1875. Americká vláda se dohodla s indiánským kmenem Šajenů na výměně tisíce bělošek za tisíc koní v zájmu sblížení válčících ras.

VIDEO - Jeden den odstřelovače z Kobani: Někdy zabíjím i děti

Svět Středa, 13 Prosinec 2017 10:06

 

Filmový režisér Reber Dosky natočil krátký film o kurském sniperovi Haronovi, který přijel do syrského města Kobani u hranice s Tureckem, aby zasáhl do bojů proti ISIS. V dokumentu vypráví svůj příběh, co zde dělá den po dni.

Manfred Flügge: Století Mannových

Čtení Středa, 13 Prosinec 2017 08:53

Kniha líčí osudy prakticky všech významných členů rodiny Mannových, nejen těch nejznámějších – spisovatelů Thomase a Heinricha – ale i jejich sourozenců, manželek a dětí.

Oddaný výbor z poezie Petera Gehrische

Poezie Středa, 13 Prosinec 2017 07:01


Peter Gehrisch (*1945 v Drážďanech) mimo jiné vystudoval etiku, ale i Technickou univerzitu (v rodišti). Nato učil a před jedenadvaceti lety založil časopis Ostragehege, jenž po deset let vedl a který dodnes vydává.

Fantastikou klonovaný Foglar od Josefa Blažka

Ivo Fencl Úterý, 12 Prosinec 2017 12:23


Klasickou, ba mytickou trilogii Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta lze interpretovat donekonečna, takže i jako polovědomé transponování haggardovského románu do dětského světa a toposu.

Recenze: Příběh jedné epochy

Recenze Úterý, 12 Prosinec 2017 10:07


Ĺuboš Jurík studoval na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a po ukončení studia působil jako redaktor týdeníku Nové slovo. V letech 1992 – 1997 byl mluvčím předsedy slovenského parlamentu Ivana Gašparoviče, zakladatelem časopisu Parlamentný kuriér a později šéfredaktorem měsíčníku Euroreport plus. Je dvojnásobným držitelem ceny Egona E. Kische za literaturu faktu a řady dalších ocenění.

Cesta malého prince nejen k obrazům nepřítele

Jiří Bátěk Úterý, 12 Prosinec 2017 09:53

 „Žurnalistika znamená otištění toho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Všechno ostatní je public relations.“ George Orwell

Michel Chossudovsky: Zabraňme nukleární válce

Komentáře Úterý, 12 Prosinec 2017 09:09

 

Válečnické heslo Oheň a zběsilost nevynalezl Trump. Je to koncept hluboce zabudovaný do americké vojenské doktríny a charakterizuje všechny vojenské intervence USA od konce 2. světové války.

Upozornění ze Severní Koreje: „Čas hraje podstatnou roli“

Svět Úterý, 12 Prosinec 2017 09:05

 

Naposledy, kdy západní diplomat jednal v Severní Koreji uběhlo hodně času– šest let! Nyní, v rozjitřené atmosféře byl zde jednat diplomat OSN Jeffrey Feltman, zástupce generálního tajemníka a v sobotu se vrátil s varovnou výzvou: „Ve světě není nejnapjatější a nejnebezpečnější situace než představuje napětí kolem Severní Koreje.“

Petra Soukupová: Nejlepší pro všechny

Čtení Úterý, 12 Prosinec 2017 08:34

Jak můžeme vědět, co je pro ostatní nejlepší, když sami neumíme být šťastní?

Lidi u nás se nerozdělují. Ti normální se spojují!

Komentáře Pondělí, 11 Prosinec 2017 11:32

Už delší dobu si kladu otázku: Kdo rozděluje lidi v naší zemi?"

Hanusova volná hra s formou

Poezie Pondělí, 11 Prosinec 2017 09:56

Ve své třetí sbírce Volné verše nechává Ondřej Hanus poněkud za zády hlavní kotviště své poezie, totiž sonet, a vydává se na neklidné moře volného verše. Řád, pro pevnou sonetovou formu tolik zásadní, se zde pokouší hledat jinde než na povrchu. I přesto ovšem zůstává forma důležitou rovinou sbírky – Hanus totiž pracuje s žánrem elegie či svítáníčka, a ačkoliv je jejich interpretace ve Volných verších skutečně radikální, některé pozůstatky těchto tradičních básnických forem lze v Hanusově poezii stále rozpoznat.

Proč Jeruzalém jako hlavní město Izraele neodporuje mezinárodnímu právu

Komentáře Pondělí, 11 Prosinec 2017 09:49

 

Americký prezident Donald Trump oznámil, že USA uznávají Jeruzalém za hlavní město Izraele. Jeho prohlášení kritizovaly mimo jiné Turecko, Francie, Egypt, Írán, Jordánsko či generální tajemník OSN a také Evropská unie. Francouzský prezident Emmanuel Macron dokonce uvedl, že jde o jednostranné a politováníhodné rozhodnutí, které porušuje mezinárodní právo.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB