Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Jaroslav Kalfař: Kosmonaut z Čech

Čtení Čtvrtek, 25 Květen 2017 07:44


Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vybrán jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země uprostřed Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin neprozkoumaného vesmíru, postupně ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, že její lásku obětoval své vlastní ambici.

Daniel Klabal: Isidorias

Čtení Středa, 24 Květen 2017 08:19

„Příběh plyne jako řeka, tu poklidně, tu překotně. Jako bychom vše pozorovali jen tenkou stěnou z průhledného papíru — a chybí málo, abychom do příběhu vstoupili a zúčastnili se dění.

Etnomasochismus jako nová cesta pokroku

Komentáře Středa, 24 Květen 2017 08:09

 

 Co je etnomasochismus? Jde o patologické sebemrskačství v rámci vlastního etnika.

Historie: Jak došlo ke zhoršení americko-ruských vztahů

Svět Středa, 24 Květen 2017 08:05

 

Kosovo bylo na začátku zhoršení americko-ruských vztahů. To lze dnes jednoznačně z historického pohledu konstatovat. Strobe Talbott, náměstek ministryně zahraničí Madeleine Albrightové, na tento zlom vzpomíná, když se náhle na jednání o Kosovu objevil jako náhradní vyjednavač Vladimir Putin.

Proč by Schwarzenbergův výrok, že je potřeba více lidí jako Soros, v Asii mnoho přívrženců nenašel

Komentáře Úterý, 23 Květen 2017 08:49

 

Podle Karla Schwarzenberga potřebuje východní Evropa lidi, jako je George Soros, a pokud se jí jich nebude dostávat, mohla by se opět vrátit do časů, kdy jí vládl autoritarismus. Nikdo nemůže popřít mimořádnou, byť někdy problematickou Sorosovu filantropickou činnost.

Pražská kavárna, čtvrtá cenová skupina

Komentáře Úterý, 23 Květen 2017 08:35

 

Číst Jana Rejžka se určitě vyplatí. Naposledy jsem se o tom přesvědčil 18. května v rubrice Lidových novin u článku Mé poslechové debakly. Nezbývá než ty řádky připomenout …

Marcel Marceau: Mim, který gagem zachránil děti

Divadlo Úterý, 23 Květen 2017 08:20

 

Pantomima má u nás velkou tradici díky několika našim významným mimům, kteří se koncem šedesátých a sedmdesátých let učili u Ladislava Fialky. Rovněž se ví, že velkým učitelem – profesorem tohoto hereckého žánru pro Fialku i další byl francouzský mim Marcel Marceau.

William Somerset Maugham: Barevný závoj

Čtení Úterý, 23 Květen 2017 08:09

Jeho díla patřila svého času k nejvydávanějším a také nejpřekládanějším. Do češtiny bylo přeloženo mezi lety 1927 až 1976 celkem jedenáct jeho prozaických titulů. Nyní se vrací, zejména díky nové edici Pozdní sběr, s níž přichází nakladatelství Prostor... Edici nedávno otevřel Maughamův román Poslední půlšilink, nyní jako třetí svazek v řadě následuje román Barevný závoj, který se nového českého překladu dočkal po devadesáti letech.

Trump v Rijádu sebral prachy a…

Tereza Spencerová Pondělí, 22 Květen 2017 13:03

Vychvalování Saúdů je z Trumpova pohledu upřímné adekvátně tomu, kolik miliard od nich může získat.

 

 

Ulička hanby jako etalon „našich hodnot“?

Domácí Pondělí, 22 Květen 2017 09:03

 

Skupina aktivistů říkajících si Kaputin přišla před koncertem Alexandrovců s následující výzvou: „Vytvoříme uličku hanby pro návštěvníky koncertu a upozorníme je na skutečnosti o Alexandrovcích“ (Viz). – vlevo na snímku část Uličky hanby

Bruncvík jako hrdina fantasy

Ivo Fencl Pondělí, 22 Květen 2017 08:09

 

Koho by nenadchla pikareskní dobrodružství Bruncvíkova? Koho ne, ten ať se přihlásí!

Současný první muž Česka komentuje barevné fotky

Ivo Fencl Pondělí, 22 Květen 2017 07:46

 

Vážím si každého, kdo místo toho, aby si postavil „podnikatelské baroko“, koupí chalupu a tu opraví. Prezident Miloš Zeman

Čtenářský vkus upadá

Literatura Pondělí, 22 Květen 2017 07:39

 

Nakladatelství encyklopedické literatury LIBRI slaví letos 25 let své existence. Na jeho historii i současnost jsem se zeptala obou spolumajitelů Karla Žaloudka a Pavla Rajského.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz