Http://www.Automobilovedily24.CZ

Máme vaše bianco šeky, volové (vzkaz voličům)

Komentáře Pátek, 02 Prosinec 2016 10:11

 

 Připouštím, že titulek není nadvakrát slušný, snad je politicky ne/korektní, jenže kdo to má v ČR, bez korektních společenských obrysů kreslených „politickými elitami“, poznat?

Svět Ameriky a Číny

Svět Pátek, 02 Prosinec 2016 09:19

Spojené státy, Čínu, Rusko a do určité míry i Evropu čekají zásadní strategická rozhodnutí, soudí někdejší ministr zahraničí USA Henry Kissinger. „Musejí vyřešit základní směry svých politik. V případě Číny je to otázka jejího postavení ve světě, u Ruska jsou to cíle jeho střetů a konfrontací. Evropa zase bude prostřednictvím série voleb hledat svůj smysl a účel a Amerika bude zkoušet dodat smysl současné povolební vřavě.“ 

Ondřej Štindl: K hranici

Čtení Pátek, 02 Prosinec 2016 09:12

Román Ondřeje Štindla K hranici sestává ze tří částí. Každá má jiného protagonistu, každá je zasazena v jiném historickém údobí, a přece je leccos spojuje: vlasovský voják Stěpan na konci druhé světové války, řidič náklaďáku Michal za tuhé normalizace a sanitář Ivan na sklonku komunistického režimu (a v samém závěru téměř o třicet let později, už coby uznávaný výtvarník) jsou outsideři, kteří se nedokážou konformovat s většinovou společností a ani po tom nijak zvlášť netouží.

S úctou k 80. narozeninám historika umění Arnošta Budíka

Jan Dočekal Pátek, 02 Prosinec 2016 08:51

Surrealismus ukazuje realitu pod jiným úhlem.

Olga Tokarczuková: Knihy Jakubovy

Čtení Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 10:05

Opus magnum světoznámé polské autorky.

Potvrdí italští pracující v nedělním referendu neschopnost se bránit?

Svět Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 09:11

 

Je to přes dva roky, co se Matteo Renzi po vnitrostranickém převratu stal premiérem Itálie. Dal si za cíl Itálii umístit na třetí žebříček ekonomiky eurozóny.

Robert Redford – dokonalý Američan

Film Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 08:25

Před několika týdny oznámil jeden z nejznámějších velikánů filmového světa, herec, režisér a producent Robert Redford, že se ve svých osmdesáti letech rozhodl skoncovat s herectvím a bude se už výhradně věnovat pouze práci za kamerou a malování.

P.C.Roberts: Putin mi slíbil ruský pas

Komentáře Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 08:14


Poté, co mě nejkanálovější americký deník Washington Post spolu s dvěma stovkami dalších Američanů označil za „ruského agenta", napadlo mě, že bych tuto absurditu mohl roztočit do vyšších obrátek tím, že coby ruský agent požádám prezidenta Putina o vydání ruského pasu.

Po pádu letadla u Smolenska znovu smutno

Komentáře Středa, 30 Listopad 2016 11:03

 

Polská vláda řízená v pozadí Jaroslawem Kaczyńskim si od nástupu k moci musela od Evropské unie za ohrožování demokracie vyslechnout už leccos nepříjemného. Tu za ochromení ústavního soudu, jindy za manipulaci s médii. Kritizována byla i za nacionalistický populismus.

 

Předefinovaní obsahů pojmů

Komentáře Středa, 30 Listopad 2016 09:48

Tento v současné době probíhající proces vnímám jako majstrštyk propagandy. Mladí "revolucionáři a rebelové", kulturní fronta, menšiny, všechny tyto skupiny obyvatel bojují za ještě větší upevnění moci mocenských struktur, establishmentu a elit na úkor práv většinové společnosti, kterou pohrdají!

Design v českých zemích 1900-2000

Čtení Středa, 30 Listopad 2016 08:53

 

Bohatě ilustrovaná publikace představuje dějiny designu v českých zemích prizmatem institucí, jež jeho vývoj ovlivňovaly (školy, spolky, výrobní podniky a družstva ad.), přičemž design chápe v širokém záběru designu interiéru, užitkových předmětů, průmyslového a grafického designu, módy a textilního designu, užité fotografie a designu nových hmot 20. a 21. století.

Válečné zločiny

Civilizace Středa, 30 Listopad 2016 07:52

Trvalo to dlouhá staletí, než se lidstvo dopracovalo k pojmu válečného zločinu. Ve starověku války patřily k normálnímu stavu věcí; starořecké obce spolu nepřetržitě zápasily o nadvládu a prvenství. Podle Plutarcha význam válek zdůvodňovali sami přírodovědci tím, že stav rovnováhy a harmonie nemůže nastat ani v přírodě, protože „kdyby byla z vesmíru odstraněna nenávist a nejednotnost, hvězdy by se zastavily a ustalo by vznikání a jakýkoli pohyb".

Recenze: Normální autistický film

Film Středa, 30 Listopad 2016 06:05

 

Normální autistický film zkušeného dokumentaristy Miroslava Janka se pokouší narušovat zažité představy o lidech, kterým byl diagnostikován autismus. Jakou cestu volí? A jak se mu to daří?

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz