Dientsbier je v Pražské kavárně – definitivně!

Komentáře Středa, 26 Říjen 2016 13:07

Pražská kavárna a sociální demokracie, to původně to byly dva proudy jedné řeky. Tekly si každý zvlášť a neměly toho mnoho společného. Jeden tekl podél pravého břehu, druhý podél levého břehu, a že to tak snad zůstane až na věky, naznačoval např. jejich prudký svár o americký radar v Brdech. Pražská kavárna (PK), se za něj prala jako divošský kmen o ukradený totem, a sociální demokracie, ústy Lubomíra Zaorálka, tvrdě oponovala: „Ne, zbavili jsme se jedné armády na svém území a nebudeme sem tahat druhou!“

Oblíbený cíl: Zeman

Miroslav Pavel Středa, 26 Říjen 2016 11:57

 

Je to jak z učebnice pro pokračovací kurz politických technologů. Téma: Jak poškodit věrohodnost politika, který tak nějak nezapadá. Miloš Zeman. Můžeme si o něm myslet,co chceme, ale prostě nezapadá. A co je ještě horší, má podporu nejméně poloviny obyvatel České republiky, kteří jsou oprávněni v přímé volbě dát hlas pro prezidentského kandidáta podle vlastního výběru.

Maločeský skandál

Komentáře Středa, 26 Říjen 2016 11:12

Řád Tomáše Garrigua Masaryka je vyšším státním vyznamenáním České republiky. Prezident republiky jej uděluje nebo propůjčuje osobám, které se vynikajícím způsobem zasloužily o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv. Tak praví Wikipedie. V posledních letech jsme si již zvykli, že s přibližujícími se daty udělování tohoto ocenění se v médiích začnou objevovat negativní informace o nominovaných a kritika prezidenta republiky.

Ještě na jednom dýchánku s doktorem Kukalem

Ivo Fencl Středa, 26 Říjen 2016 11:04

Docent Zdeněk Kukal je známý oceánolog, se kterým bych nejraději sepsal celou knihu otázek a odpovědí. Ale píše své, nelze jej přehnaně rušit. Literární noviny s ním hovořily už také ZDE.

12+12: Nahlas!

Literatura Středa, 26 Říjen 2016 10:38

Poslední říjnový týden se v tuzemských knihkupectvích nese ve znamení audioknih. Druhý ročník akce Audioknihy NAHLAS! nabízí dvanáct premiér a stejný počet starších titulů, které si zaslouží připomenutí. Každý, kdo si do 30. října zakoupí některý z premiérových titulů, získá nárok i některou z bonusových audioknih zdarma. Premiérové a bonusové tituly lze volně kombinovat, nezáleží na žánru ani vydavateli audioknihy. Kterou ze 144 možných kombinací si vyberete, je tedy skutečně jen na vás.

Jak zaškatulkovat Kusturicu

Film Středa, 26 Říjen 2016 09:10

 

Srbský režisér Emir Kusturica (na snímku vlevo) se náhle zčista jasna objevil v Praze na promoci jeho další knihy přeložené do češtiny nazvané Cizinec v manželství (v originále Sto jada). Podařilo se nám s ním krátce promluvit.

Michal Šanda: Masná kuchařka mistra řezníka z Nelahozevsi Antonína Dvořáka

Čtení Středa, 26 Říjen 2016 07:32

Životní osudy mistra řezníka z Nelahozevsi rámují kuchařku specializovanou na maso. Kromě receptů si v ní můžete přečíst, jak se v minulosti dobytek nakupoval a porážel, jak se maso rozděluje a u proslavených pokrmů je uvedena stručná historie jejich vzniku. Co by bylo, kdyby se Antonín Dvořák nestal hudebním skladatelem, ale pokračoval by v rodinné tradici?

Fotoblog Fr. Dostála: Vysoký výkvět do ještě vyššího IQ

František Dostál Úterý, 25 Říjen 2016 13:43

Je po nějakých volbách, kdy slyšíme zase roztodivné řeči, a nějací lidé se prý chtějí usadit na kopci, který se podle nich jmenuje Hradčany.

Konspirační teorie, cesta k podstatě

Komentáře Úterý, 25 Říjen 2016 09:14

To, že CIF zavedla před lety termín konspirační teorie a opatřila ho negativními konotacemi – neznamená, že vnitřní obsah znepokojivých informací vymizel a nové nepřibývají…

Michal Viewegh: Melouch

Čtení Úterý, 25 Říjen 2016 08:22

Dva dlouholetí kamarádi a někdejší kolegové-učitelé se už pár let živí poněkud lukrativnějšími profesemi: jeden jako gigolo a druhý jako nájemný vrah. Aby si od svých náročných povolání na pár dní odpočali, vyrazí na řeku Sázavu. Jenomže muži jak známo nepřestávají pracovat ani na dovolené… Takový je náčrt filmového scénáře, pro nějž chce jeho autor stůj co stůj získat otupělého producenta. Nabídne brutální scény? Nebo osudovou lásku? Lze snad s nadsázkou říct, že nová próza Michala Viewegha nabízí obojí: thriller i tragickou lovestory.

Neveselé a veselé tropy

Civilizace Úterý, 25 Říjen 2016 08:04

 

Osobnost Mnislava Zeleného Atapanu (na snímku vlevo) mnohým není třeba dlouze představovat. Je známým českým etnografem, ale byl mimo jiné diplomatem, a to kde jinde než v zemích, které důvěrně zná Kolumbie a Ekvádor. Je rovněž autorem řady knih (Indiánská encyklopedie, Duch s rozkvetlým penisem, Na cestě za snem a další ) a představujeme vám jeho nejnovější publikaci Veselé tropy Amazonie.

Děkuji, pane prezidente!

Milan Daniel Úterý, 25 Říjen 2016 05:32

Je to asi hanba, ale o Jiřím Brady jsem do minulého týdne nevěděl skoro nic. Ostatně podobně jako většina obyvatel země, ve které prožil své dětství.

 

Ten Babiš to má s Věrou ale promyšlené....

Komentáře Pondělí, 24 Říjen 2016 08:57

S neslanou, nemastnou a též docela řídkou ekipou, stojící dnes v čele ČSSD, bude mít tahle kdysi mocná záštita dělného lidu u nás co dělat, aby v příštích sněmovních volbách uhájila aspoň druhé místo. Takže vyhraje ANO a Babiš bude premiérem. No a jako politik-podnikatel a možná i šachista, plánuje už dopředu, jak k svému budoucímu úřadu vytvořit takovou vnější konstrukci, která by jeho řízení vlády co nejlépe vyhovovala.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz