Http://www.Automobilovedily24.CZ

Sedm ponaučení z rozpadu Sovětského svazu (1. část)

Svět Pondělí, 25 Červenec 2016 05:46

Nesprávně orientované reformy mohou vést k rozvratu mnohem rychleji, než když nejsou prováděny vůbec, konstatoval už v roce 2012 Ivan Krastev, předseda Centra liberálních strategií v Sofii a stálý vědecký pracovník Ústavu humanitních věd ve Vídni. Politici v době krizí horečnatě hledají „stříbrnou kulku“, která vyřeší všechny problémy, přitom právě ta se nezřídka stává příčinou rozpadu, upozorňuje v analýze, kterou v září 2012 zveřejnilo bruselské Centrum výzkumů evropské politiky (CSEP).

U knihovny s Petrem Bílkem č. 28

U knihovny Neděle, 24 Červenec 2016 10:40

 

Chuck Palahniuk: Prokletí (Odeon 2012/ překlad Richard Podaný)

Håkan Nesser: Münsterův případ

Čtení Neděle, 24 Červenec 2016 07:37

Nový detektivní román klasika severské krimi...

Teror páteční noci

8. den Sobota, 23 Červenec 2016 07:44

Minulý víkend jsem si náhodou pustil po půlnoci jakousi bavorskou rozhlasovou stanici. Nočním éterem rezonoval puč v Turecku. Konkuroval masakru v Nice.

Jessica Knollová: Nejšťastnější dívka na světě

Čtení Sobota, 23 Červenec 2016 07:35

Její dokonalý život je dokonalá lež. Jako teenagerka na prestižní škole zažila Ani FaNelliová šokující a veřejné ponížení a od té doby zoufale hledá sama sebe. Teď, když má úžasnou práci, perfektní a drahý šatník a pohledného aristokratického snoubence, stojí na prahu vysněného dokonalého života, který pracně budovala.

Bojkot Olympiády

Glosář Sobota, 23 Červenec 2016 07:26

Je pěkné dívat se na sport (když už jste taková nemehla jako já, že jej neumíte dělat přímo sami). Třeba Pikora preferuje tenis, protože tvrdí, že v něm jsou prý nejhezčí holky.

Otřásají se základy politického uspořádání Západu

Rozhovory Sobota, 23 Červenec 2016 07:07

 

V Turecku se hraje o budoucnost Severoatlantické aliance a tedy o samotné základy západní politické architektury, analyzuje s odstupem času stav po neúspěšném převratu Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí přidává jednotlivé „body ohrožení“: Ankara už nestojí o členství v EU, Blízký východ chce urovnávat s Ruskem a Íránem, v Sýrii získává navrch Asad, Erdogan nám může poslat „ty horší“ uprchlíky, myšlenka tureckého obratu do Asie je lákavá a my přitom Turecko moc, moc potřebujeme.

Vnášet politická rozhodnutí do věcí olympionismu je americký zločin

Komentáře Pátek, 22 Červenec 2016 13:05

 

Takže je s konečnou platností rozhodnuto. Ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu nebudou. Neuvidíme už Jelenu Isinbajevovou vznášet se nad laťkou ve výši pěti metrů, neuvidíme Sergeje Šubenkova, jak po zdolání 110 metrového pole překážek vpadá do cíle před skvostnými černými atlety USA. A to prý proto, že ruský stát kryl a podporoval doping.

Co s takovým zlodějem? Aneb Z osudů regionálního umělce

Jan Dočekal Pátek, 22 Červenec 2016 12:54

Když je zloděj nevzdělanec, pro okradeného to většinou vyjde nastejno, jako když je akademik. Většinou. Ne však pokaždé. Povím vám prostý příběh, který se stal. Místo a jméno však změním, abych témuž zloději, nebo jiným, kteří mohou přijít, nepodsouval návod.

Neodejdou nakonec z EU také Němci?

Komentáře Pátek, 22 Červenec 2016 09:29

Brexit a nepodařený turecký vojenský puč daly nový impuls k rozpadu EU. Bohužel, jediný evropský politik, který má reálný plán jak nastalou situaci řešit se jmenuje Wolfgang Schäuble. Na rozdíl od jiných politiků, například Viktora Orbána, má nejen plán, ale především možnost a sílu jej realizovat!

Via Canis? Světlo tvoří tmu…

Art Pátek, 22 Červenec 2016 07:39

Pražské muzeum Kampa hostí expozici malíře, grafika a fotografa Pavla Nešlehy (1937- 2003) s názvem Via Canis. Výstavu můžeme považovat za reprezentativní ukázku jeho tvorby: jsou zde zastoupeny malby, fotografie, sochy a nově také jeho experimenty se světlem.

Papa Hemingway (ne)milovaný ve Španělsku

Civilizace Pátek, 22 Červenec 2016 07:01

Tento týden si Španělsko připomíná osmdesáté výročí začátku občanské války (17. a 18. červenec). Pamplona, známá během s býky, se tentokrát ocitla stejně jako ostatní španělská města v záplavě střevíců a k nim přidané růži. Symbol, kterým si Španělé připomínají statisíce obětí.

Pavel Hejduk: Nájemník v mém hrobě

Čtení Pátek, 22 Červenec 2016 06:04

Na plzeňské kulturní scéně je autor postava známá. Jeho činorodost a vynalézavost obohatila zejména dění kolem výtvarného umění. Knižní vykročení do beletrie – s vyzývavým podtitulem Erotické povídky – podniká autor ve věru zralém věku (1948).

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz