Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Ve Velké Británii zvítězil zdravý rozum

Komentáře Sobota, 25 Červen 2016 07:00

Každá akce vyvolává reakci. Odchod  Velké Británie z Evropské unie je toho důkazem.

Brexit – čí je to výhra a čí porážka?

Komentáře Pátek, 24 Červen 2016 14:41

Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA.

Martin Sichinger Poslední šumavská pastvina

Čtení Pátek, 24 Červen 2016 12:41

„Jihočeský western" odkrývá méně známou historii česko-německého pohraničí.

Gratulace do Británie, Berlína i transatlantické elitě

Komentáře Pátek, 24 Červen 2016 10:10

 

Gratuluji hrdému Albionu, že se nestal vazalem Svaté říše římské národa německého, ale přitom zůstal věrným členem transatlantického společenství. Gratuluji do Berlína, že se konečně zbavil největšího potížisty v přeměně EU ve Svatou říši římskou národa německého. Gratuluji i transatlantické elitě k mistrovskému kousku „rozděl a panuj“ na Evropském kontinentě.

Brexit rovná se lexit. Strašák rozpadu

Svět Pátek, 24 Červen 2016 09:46

Město Sunderland na severovýchodě Británie. Přístav a velká automobilka. Tamní radní a další politici se před referendem vyslovili pro setrvání v EU. Manažeři automobilky navíc přesvědčovali dělníky, aby hlasovali pro Unii. Obyvatelé Sunderlandu ale hlasovali pro Brexit (61:39, takový rozdíl nikdo nečekal). Vzepřeli se své vrchnosti.

 

Film Válečný um (Warcraft)

Ivo Fencl Pátek, 24 Červen 2016 09:31

Skoro s vynalezením počítače vznikla první počítačová hra a s érou toho typu zábavy se, ouha, rozkošatěla krví zbrocená koruna počítačových her, a to hry válečné, jejichž symbolem je kultovní Warcraft.

Všechno málo? Brexit s německým humorem

Svět Pátek, 24 Červen 2016 09:20

 

Bylo 11 slibů daných Bildzeitung v den referenda málo? Zdá se, že 11 bodů, kterými chtěl německý deník Bild udržet Brity v Evropě, nestačilo.

 

Páteční tip: Stavte se u Magorovy kapličky

Art Pátek, 24 Červen 2016 07:15

Je fajn, že tam je...

 

Galerii z ruky je možné mít „u ruky“ (teď s Karlem Rossí)

Jan Dočekal Pátek, 24 Červen 2016 07:04

Je-li něco z ruky, tedy spíše dál než blízko, nelze to uchopit okamžitě, je nutné vykonat za tím cestu. Počátku užívání žádaného nezbytně předchází čas k jeho dosažení. (vlevo foto Jan Dočekal)

Prvý den léta s ďáblíky a krásnou Hedou

Ivo Fencl Čtvrtek, 23 Červen 2016 08:45

Domluvili jsme se s mou hezkou kolegyní z Obce, že se sejdeme v jedenáct dopoledne v restauraci U Templářů na Malé Straně. Vyšlo to, dali jsme si oběd, víno a věnovala mi knihu Pražské vydavatelské společnosti Smaragdová čelenka, na jejímž sepsání se vcelku umně podílela triem svých vlastních próz Závod se smrtí, Plíživý Oto a (právě) Smaragdová čelenka.

Brexit je out pro střední a jihovýchodní Evropu

Svět Čtvrtek, 23 Červen 2016 08:38

 

Zastánce Brexitu ministr spravedlnosti Michael Gove prohlásil, že nemá obavu z odchodu, neboť ekonomické vazby podobné EU může Británie navázat s Bosnou, Albánií a Ukrajinou.

Stephen Clarke: Merde po evropsku

Čtení Čtvrtek, 23 Červen 2016 08:04

Británie a Evropská unie…  Nemůže být snad příhodnější příspěvek do rubriky ukázek z knih pro dnešní den, než právě úryvek z Merde po evropsku.  Ale odpověď na otázku, jak dopadne dnes britské referendum nebo i jen náznak k jaké straně se kloní autor, tu prosím nehledejte…

Co dělat, aby vaše děti v pořádku odletěly …

Komentáře Čtvrtek, 23 Červen 2016 07:01

„Nejprve je podstatné pochopit, že teroristický útok je reálná možnost, které budete čelit, což je něco, co si většina lidí neuvědomuje a nechce si to připustit“. Meir Elran, expert izraelského Úřadu pro národní bezpečnostní studia.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz