Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Olivier Bourdeaut: Čekání na Bojanglese

Čtení Pátek, 23 Červen 2017 07:49

 

„Nikdy jsem nepochopil proč, ale otec matce nikdy neříkal jedním jménem déle než dva dny po sobě. I když se jí některá přízviska omrzela dříve a jiná až o chvilku později, měla tenhle zvyk ráda.“ Otec hýřící příběhy, matka milující tanec a syn, který si s dětskou radostí užívá výstředních nápadů svých rodičů. Jejich láska je bláznivá a nespoutaná, jejich život plný přátel a večírků. Ale zatímco z gramofonu den co den zní píseň Niny Simonové „Mr. Bojangles“, matka pozvolna dotančí až k samé hranici šílenství.

Jak se to má s obrazy Anny Vančátové

Jan Dočekal Pátek, 23 Červen 2017 07:48

 

Rustikální Galerie z ruky v Křížovicích, Doubravníku na západním okraji Brněnska je mezi našimi soukromými galeriemi zvláštním úkazem. Vznikla v polistopadovém nadšení pro věci kulturní a pro navrácenou svobodu tvůrčích projevů. První výstavu otevřela zjara 1992. V té době vznikly na mnohých místech četné další galerie. Avšak jen málo z nich trvá dosud. Mezi nimi Galerie z ruky. Stanislava Macháčková, majitelka a kurátorka, uspořádala za pětadvacet uplynulých let sto třiatřicet výstav. 

Nikolaj Žuk: Mali by si lepšie prečítať Karla Marxa!

Komentáře Čtvrtek, 22 Červen 2017 09:43

 

Ekonomika je základ spoločnosti a politika len jej nadstavba. My sme zmenili ideológiu a na ekonomiku sme zabudli, komentuje ukrajinský ekonom.

Kobliha jako úhlavní nepřítel?

Marek Řezanka Čtvrtek, 22 Červen 2017 09:02

 

Kdo by čekal, že se L. Zaorálek začne vymezovat vůči nadnárodním korporacím, vlivným finančním skupinám, zbrojařským lobby, a tak podobně, velice by se mýlil. Pan Zaorálek totiž plynule navázal na bezzubou kampaň B. Sobotky proti A. Babišovi a ANO, aniž by voličům ukázal, čí zájmy vlastně sociální demokracie hodlá prosazovat.

Pražská alias česká filmová škola a balkánská „turbo-politika“

Film Čtvrtek, 22 Červen 2017 08:45

U nás dobře známí režiséři z bývalé Jugoslávie studující kdysi na FAMU, se již drahnou dobu přou, zda pojem „Pražská alias česká filmová škola“ je oprávněný. Mnozí jsou proti.

„Byla to facka. Ale výchovná.“

Recenze Čtvrtek, 22 Červen 2017 08:07


Steklačovy Lapálie v původní verzi

Ivan Sergejevič Šmeljov: Slunce mrtvých

Čtení Čtvrtek, 22 Červen 2017 07:43

„Čtěte, máte-li dostatek odvahy,“ řekl na okraj této knihy Thomas Mann.

Fotoblog Fr. Dostála: Historie světa už je ležák?

František Dostál Čtvrtek, 22 Červen 2017 06:41

Na kalendáři stálo datum 6. června 1944 a v Normandii v čase invaze začali umírat další vojáci. Naše média při této připomínce byla nějak mimo a událost, která napomohla ukončení 2. světové války, jaksi poněkud přehlédla.

Švandrlíkův Šumavský upír

Ivo Fencl Středa, 21 Červen 2017 09:28

Pravděpodobnost, že po sobě zanechal král nadprodukce Miloslav Švandrlík (1932-2009) na jednu přesně tři sta krátkých hororových próz je malá; nakladatelství Epocha nicméně právě vydává hned tři svazky jeho povídek ozdobené tituly Šumavský upír (právě na pultech), Čertova bažina a Koktavé strašidlo, přičemž každá tato kniha bude prý obsahovat rovných sto příběhů.

Bída, hlad, lidé bez práce? Ne. Digitalizace a robotizace žádnou nezaměstnanost nezpůsobí

Komentáře Středa, 21 Červen 2017 09:10

 

 

 

Digitalizace a robotizace průmyslu způsobí zánik až 53 procent pracovních míst! Tento dramaticky znějící futurologický výrok pronesl šéf sboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla na konferenci Směrem k práci 4.0.

Paul Valéry: Sešity

Čtení Středa, 21 Červen 2017 08:46

 

Francouzský básník a esejista Paul Valéry po dobu jednapadesáti let, od roku 1894 do roku 1945 mezi čtvrtou a sedmou nebo osmou hodinou ranní vtěloval na papír úvahy, které považoval za nepominutelný základ svého vnitřního života: obkružování otázky, jaká je podstata lidského ducha, jaké jsou jeho mechanismy, možnosti a hranice. Jak prostě pracuje lidská mysl. 

STAN hot, KDU čehý

Marek Řezanka Středa, 21 Červen 2017 08:32

 

Pokud ve vedení strany jsou lidé, kteří – pokud bychom jim věřili to, co hlásají – popírají jeden druhého, je taková strana nedůvěryhodná. To je případ sociální demokracie a pánů Sobotky s Chovancem. Ti dva by na základě deklarovaného nikdy neměli najít společnou řeč. Přesto spolu kooperují jako siamská dvojčata (Viz).

STAN hot, KDU čehý

Domácí Středa, 21 Červen 2017 08:32

 

Pokud ve vedení strany jsou lidé, kteří – pokud bychom jim věřili to, co hlásají – popírají jeden druhého, je taková strana nedůvěryhodná. To je případ sociální demokracie a pánů Sobotky s Chovancem. Ti dva by na základě deklarovaného nikdy neměli najít společnou řeč. Přesto spolu kooperují jako siamská dvojčata (Viz).

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz