Http://www.Automobilovedily24.CZ

Je v Americe možná barevná – fialová revoluce?

Svět Čtvrtek, 23 Březen 2017 10:05

Kohn, celý ustaraný, na Wall Streat potká svého přítele Izáka. Pozdraví se. A Izák se hned zúčastněně ptá: "Kohn, vidím, že Vás něco trápí, svěřej se mi". "Milý příteli, praví Kohn, známe se už hezkou řádku let a věděj, že jsem dobrej kšeftsman, ale v politice se nevyznám. Kolem samá barevná revoluce. Řeknou Izák, může se stát u nás v Americe taky nějaká barevná šlamastika?" Izák na to: "Budou klidnej Kohn, v žádným případě!" "Izák, jak si můžou bejt tak jistej?" " To je přece nad slunce jasné. U nás, jak vědí, nemáme žádnou americkou ambasádu".

Literární noviny – 90 let

Domácí Čtvrtek, 23 Březen 2017 08:59

V pondělí 20. března se konala v poetické vinárně Viola na pražské Národní třídě komorní oslava devadesátin Literárních novin. Zúčastnili se jí někteří bývalí a současní redaktoři listu. Probíhala diskuse nejen o minulosti, ale i budoucnosti periodika. Přinášíme několik fotografií z diskuse. Bohužel někteří diskutéři se do oka fotoaparátu nevešli.

Rosemary Sullivan: Stalinova dcera

Čtení Čtvrtek, 23 Březen 2017 08:23

Otce si nevybrala, přesto nemohla uniknout jeho jménu ani svému původu. 

Jiří Gebelt a kol.: Ve stínu islámu

Čtení Středa, 22 Březen 2017 11:25

 

Publikace předních českých odborníků mapuje jejich spiritualitu, historické osudy a problematické postavení menšinových náboženských komunit na Blízkém východě.

Výstava – recenze: Sumčí blues

Art Středa, 22 Březen 2017 09:45

Od 13. 3. 2017 probíhá v ostravské Výstavní síni Sokolská 26 výstava malíře Ivo Sumce pod názvem „Catfish blues“. Autor zde prezentuje malby z posledních let, přičemž tematicky vychází z věcnosti běžně nás obklopující v každodenním životě.

Kandidáti na Hrad – část 2.: Horké léto na obzoru

Marek Řezanka Středa, 22 Březen 2017 08:55

 

Ve své předchozí stati, „Všechno na Horáčka?“, jsem se zabýval okolnostmi, proč si nemyslím, že by pan Horáček byl vhodným kandidátem na Hrad.

Třebaže blížící se parlamentní volby nemají s nadcházejícími prezidentskými na první pohled mnoho společného, lze předpokládat, že určitým způsobem se do nich promítnou.

Voliči totiž mohou do jisté míry zvažovat, koho která partaj propaguje jako budoucí hlavu státu.

Čínská meritokracie: Od vzdělání po politiku

Rozhovory Středa, 22 Březen 2017 07:31

To, co se Číně podařilo zejména od 80. let dodneška, je bezprecedentní. Za tak krátkou dobu se žádné kultuře v lidských dějinách nepodařilo vymýtit chudobu do tak velké míry. Čína má 1,3 miliardy obyvatel a podle různých statistik je tam už jen 5 nebo 10 procent chudých, zatímco na začátku 80. let žila v chudobě drtivá většina obyvatel. Podle některých statistik se tak během několika desetiletí podařilo vyzvednout z chudoby přes miliardu lidí. To je naprosto unikátní a je to třeba brát v úvahu při posuzování čínské ekonomiky a politiky. Nelze ji srovnávat s jinými zeměmi, které měly jiné výchozí podmínky.

P.C.Roberts: Velitel sil Al-Nusra: Američané jsou na naší straně

Komentáře Úterý, 21 Březen 2017 12:43

Když lidé znalí faktů oznámili, že Obamův režim vyzbrojuje jednotky Al-Nusra v Sýrii, spustily presstitutky jednotný křik o další „konspirační teorii".

Jen pár slov o valné hromadě Obce spisovatelů české republiky

Literatura Úterý, 21 Březen 2017 11:02


V sobotu 18. března se konal v prostorách Magistrátu Hlavního města Prahy „sjezd“ tzv. Obce spisovatelů, která má nyní okolo půl tisícovky členů a členek, ztratila však místnosti v Železné ulici, kde ovšem nadále zůstává rozsáhlá knihovna. Následujících několik řádečků nechce být v žádném případě nějakou indiskrétní zprávou o průběhu dotyčného setkání, ale spíš jen navrstvením několika informací a úvah.

Všechno na Horáčka?…

Komentáře Úterý, 21 Březen 2017 10:34

Miloš Zeman oznámil, že hodlá znovu kandidovat na prezidenta České republiky. Nato se hned ozval další z kandidátů Michal Horáček s tím, že je prý třeba M. Zemanovi vystavit účet: „Za všechny ty virózy, urážky a lži, kterými poškozoval všechny občany včetně svých někdejších voličů. V této volbě se proti němu a všemu, co představuje, postavím s hlubokou vírou, že máme na víc“ (Viz ).

Glosa: Ledová schůzka ve Washingtonu

Komentáře Úterý, 21 Březen 2017 10:30

Měli na stole Afghánistán, Ukrajinu, Daeš a další horké světové problémy. Co můžeme očekávat, že k tak ambicióznímu jednacímu pořadu řeknou prezident Donald Trump a kancléřka Angela Merkelová, dva státníci se zcela odlišnými názory, během svého prvního tête à tête?

Edward Snowden. Nejen o tom, jak se hackne TV-Samsung

Svět Úterý, 21 Březen 2017 10:06

 

V minulém týdnu se ozval Edward Snowden, a to v rozhovoru pro hojně sledovaný americký server The Intercept. Hovořilo se o mnoha záležitostech týkajících se NSA a CIA. Rozhovor je o to zajímavější, že k němu dochází v době probírání sledování a odposlechů, kdy jsou do nich „ponoření“ samotní američtí prezidenti.

Fotoblog Fr.Dostála: Odměny si umí spočítat?

František Dostál Úterý, 21 Březen 2017 06:55

Někteří senátoři nechtějí povinnou maturitu z matematiky. Není prý pro středoškoláky nutná. Senátoři matematiku rovněž nepotřebují, protože jejich účast i neúčast na sezení hlásí technika. Zjištění plochy obdélníkové parcely, či snad i elipsovité, jim nedělá problémy.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz